X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Xblitz Uvidíme sa - testujeme elektronickú chůvu
13.09.2019

Xblitz Uvidíme sa - testujeme elektronickú chůvuOpatrovateľka tu. Xblitz Kinder, ktoré som už mal možnosť skontrolovať pre vás v Allegro elektronické pestúnky, napríklad ponúkané za cenu približne 350 PLN
1

First impressionAko sa hodí k elektronickej opatrovateľke, umožňuje program Xblitz See You prezerať živé obrázky so zvukom. Sada pozostáva v podstate z dvoch prvkov: kamery a prijímača s obrazovkou.
200


Začnime s fotoaparátom. Vyzerá to, že kamery používané pri monitorovaní, namontované na fasádach budov alebo pod stropmi. Dôležité informácie o opatrovateľke Xblitz See You je, že má pohyblivú hlavu, ktorú je možné diaľkovo ovládať. Je to prvok, ktorý odlišuje model Xblitz See You od iných zariadení tohto typu, ktorých fotoaparát je stacionárny. Rám pre detskú postieľku postačuje, ak je ešte v detskom veku, zatiaľ čo vzdialený dohľad nad dieťaťom, keď sa začne plaziť, bude nemožný. Preto je funkcia vzdialeného posunu snímky v praxi taká dôležitá a užitočná. 3 Kamera Xblitz See You má senzor 1/4 CMOS, ktorý zaisťuje dobrú kvalitu obrazu - aj v noci vďaka špeciálnemu režimu prevádzky v tme. 8

Dosah kamery je až 250 metrov na otvorenom priestranstve, ale v reálnych podmienkach, t. j. dom alebo byt, je to v skutočnosti niekoľko metrov, v závislosti od usporiadania bytu a materiálov, z ktorých bol postavený (sadrokartónová stena bude prepúšťať lepšie signál ako železobetón).
201


Je potrebné poznamenať, že fotoaparát je možné napájať pomocou priloženého napájacieho zdroja a zabudovanej batérie, ktorá vydrží približne 1,5 hodiny prevádzky. Nie je to dlho, ale rodičia určite ocenia túto možnosť, pretože prístup k zásuvke v detskej izbe môže byť obmedzený a batéria poskytuje slobodu pri nastavovaní opatrovateľky.

Obrázok z fotoaparátu, ktorý prijímame a sledujeme na obrazovke. Displej LCD je pomerne veľký - má uhlopriečku 3,5 palca a rozlíšenie 320 x 240 pixlov. Po stranách obrazovky sú tlačidlá - na pravej strane pre vzdialenú rotáciu kamery, na ľavej strane pre ďalšie funkcie, vrátane zvuku. Prijímač s displejom môže byť tiež napájaný z batérie alebo zdroja energie.
202


Celá súprava robí dobrý dojem z hľadiska kvality spracovania a ergonómie použitia. Tlmené čierne a biele farby sú tiež významné, vďaka čomu zariadenie pri inštalácii nevenuje príliš veľkú pozornosť.

Vidím a počujem ...Elektronický opatrovateľka Xblitz See You sa používa na vzdialené sledovanie dieťaťa a funguje perfektne. Fotoaparát je malý a praktický. Je tiež nízka, čo zaisťuje vysokú stabilitu po nastavení. Spočiatku som bol skeptický voči pohyblivej hlave ovládanej monitorom, pretože som to považoval za zbytočne zvyšujúce cenu zariadenia. Avšak v prvých dňoch používania som si uvedomil, že je to veľmi užitočná funkcia. Tu je príklad - s dvoma synmi som ich mohol ľahko sledovať v detskej izbe, zatiaľ čo jeden ležal v postieľke a starší syn si hral s puzzle na podlahe. Tradičná opatrovateľka so stacionárnou kamerou to neumožňuje. Veľkou výhodou detského monitora Xblitz See You je aj možnosť zväčšenia. To vám umožní priblížiť dvakrát pri zachovaní dobrej kvality obrazu. Vďaka tomu môžeme skontrolovať, či má dieťa zatvorené oči a spí.
203


Nanny Xblitz See Umožní vám prijímať nielen obraz, ale aj zvuk. Hlasová komunikácia je obojsmerná, čo znamená, že môžete odposlouchávať dieťa a hovoriť s ním cez reproduktor zabudovaný vo fotoaparáte. Takže môžeme obetovať dieťaťu uspávanku a do druhej miestnosti zavolať staršie dieťa. Ďalšou užitočnou funkciou elektronického detského monitora Xblitz See You je teplota v detskej izbe. Vyzerá to ako triviálna záležitosť, ale v praxi je často užitočná, pretože vám umožňuje posúdiť, či je potrebné počas ventilácie vetrať alebo zvyšovať teplotu.tj kúrenie.

SummaryMá zmysel stráviť takmer 500 PLN za Xblitz? Podľa môjho názoru áno, čím viac vďaka pohyblivej hlave kamery a schopnosti vzdialene meniť rám, máme veľa možností. Je škoda, že v porovnaní s lacnejšou chůvou pre model Xblitz Kinder má málo zabudovaných uspávateľov, ktoré by sme mohli dieťa zapnúť na diaľku - iba tri v porovnaní s tuctom melódií dostupných v lacnejšom zariadení.

VÝHODY

  • Vzdialená hlava kamery
  • Obojsmerná hlasová komunikácia
  • Vstavané batérie vo fotoaparáte a monitore
  • Veľká obrazovka monitora

PORUCHY

  • Cena
  • Málo melódií zabudovaných uspávateľov
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi