X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019

Kedy by malo batoľa meniť posteľ?Dokonca aj odborníci sa domnievajú, že neexistuje dokonalý vek na zmenu dieťaťa postieľky pre deti. Každé dieťa je iné a vyvíja sa iným tempom, preto nie je možné dať dieťaťu konkrétny vek. Pri prijímaní tohto rozhodnutia je potrebné zvážiť veľa aspektov. Jedným z dôvodov zmeny postele je výška dieťaťa, ktorá sa prestane zmestiť do detskej postieľky.

Čo by sme mali venovať pozornosť?Prechod od postieľky s priečkami k "dospelému" je veľmi veľká zmena v jeho dennom rytme a fungovaní. Batoľa musí byť na to pripravené . Jeho milovanú detskú postieľku nemôžete zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Pred odchodom sa oplatí pripraviť dieťa na zmenu. Je jednoduchšie v situáciách, keď sa batoľa naučí zaspávať samo v postieľke a spať iba v nej. Dieťa by malo poznať zásadu, že každý spí vo svojej vlastnej posteli a tiež v ňom zaspáva. Čím skôr zavedieme takýto systém, tým ľahšie. Starším deťom je ťažké uniknúť z toho, že zaspali v posteli svojich rodičov alebo spolu spali. Naučiť sa zaspať môže byť zložitý a zdĺhavý proces . Nemali by ste sa však vzdávať rozmarov dieťaťa. Je potrebné poznamenať, že deti, ktoré majú starších súrodencov, sa ľahšie presúvajú do svojej vlastnej postele. Je to preto, že najmenší by chcel napodobňovať svojho staršieho brata alebo sestru vo všetkom a spať ako on.

Hlavné princípy  • Dieťa musí byť pripravené na zmenu . Mali by ste otvorene hovoriť so svojím dieťaťom o plánoch, vysvetliť, že každý má svoje miesto na spanie. Ak máme naplánované ďalšie dieťa, nemôžete opustiť zmenu spánku na poslednú chvíľu. Potom sa môže stať, že batoľa bude obviňovať svojho mladšieho brata, že mu vzal svoju detskú postieľku.


  • Obdobie, v ktorom meníme posteľ, by sa nemalo príliš líšiť od pravidelného rytmu dieťaťa. Zlé, keď k "presunu" dôjde, keď ide o škôlku alebo po zmene bytu. Takéto udalosti pre deti sú skvelým zážitkom.


  • nočné lampičky v zaujímavom tvare alebo peknom vankúši. Mali by sme tiež zapojiť dieťa, aby pracovalo na zostavení postele v novej miestnosti. obliečky alebo prípadne nové doplnky do spálne, možno Dajte dieťaťu na výber . Voľba modelu postele samozrejme závisí od rodičov. Stojí za to nechať vaše dieťa zvoliť si farbu. Môžeme mu tiež dať slobodnú voľbu vo veciach


  • Buďme verní domácim rituálom . To znamená, že ak sme dieťa vždy kúpali v stanovenom čase, pokračujme v tom. Ak sme vždy spolu čítali rozprávku, čítajme ďalej. Batoľa by mala sprevádzať jeho obľúbený maskot, s ktorým zaspal.

Akú detskú postieľku si vybrať?Detská postieľka by mala byť v prvom rade bezpečná. Malé deti často visia v noci a menia si polohu. Preto najlepšou možnosťou je detská postieľka s priečkami alebo detská postieľka s madlom. Zvyčajne pokrýva polovicu vonkajšieho okraja postele a chráni pred pádom. Výrobcovia uspokojujú potreby detí a stavajú detské postieľky, napr. Postavy vytlačené na stenách z ich obľúbených rozprávok. To by malo vášmu batoľaťu pomôcť zmeniť. Môžeme si tiež kúpiť tradičnú posteľ s matracom a zábradlie kúpiť. Zábradlia sú často vyrobené z mäkkých a jemných materiálov, takže dieťa nespí. Jeho náklady sa pohybujú od 50 do 200 PLN. Potom bude také lôžko slúžiť batoľatá na dlhú dobu, najskôr so zábradlím a potom bez neho.

Pamätajte, že zmena detskej postieľky je v dospelosti akýmsi krokom pre dospelosť. O takomto "rozhodnutí" sa rozhodujeme, keď máme pocit, že je na to dieťa pripravené. Niekedy stojí za to čakať dlhšie a neobťažovať sa s dlhým adaptačným obdobím.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi