Vozík na spacáky - domácich majstrov
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vozík na spacáky - domácich majstrov
13.09.2019

Vozík na spacáky - domácich majstrov

Čo bude potrebné?Na zošívanie spacáku do kočíka potrebujeme pár vecí, tu je zoznam:

Krok 1. Pripravujeme vzor. Kreslíme dve hlavné časti na veľký kus papiera alebo priamo na materiál: prednú (A) a zadnú (B). Ich rozmery sú uvedené na obrázku nižšie:

spiwor

Okrem toho sme brúsili lištu, aby sme dokončili prednú časť, t. j. obdĺžnik vysoký 5 cm a dlhý 54 cm. Odrežte prednú časť (A) a zadnú časť (B) z mäso a vaječník. Vyberáme ovos s vysokou hmotnosťou, napríklad 300 g / m.

Krok 2. Začneme zošitím častí materiálu a vaječníka - vďaka tomu sa materiál neroztrhne a vajce sa počas šitia nepohybuje. Používame kľukatý alebo overlockový steh.

spiwor

Krok 3. Šijeme zips, najskôr v prednej časti (A). Rozopneme zips a jednu polovicu položíme na okraj. Pripnite ho špendlíkmi alebo ho prilepte ručne, aby sa zips nepohyboval na materiáli. Šijeme. Ak je zips príliš dlhý, skráťte ho odrezaním zhora - najlepšie po šití. Nezabudnite zaistiť koniec zámku.

spiwor

spiwor

Prednú časť (A) sklopte zadnou časťou (B) a označte, kde začína a končí všitý zips. Upevňujeme špendlíky alebo bastom. Ak sa všetko hodí, šijeme stroj a zaistíme koniec zipsu.

spiwor

Skontrolujeme, či sa zips počas šitia posunul a či sa obe časti "zhodujú".

spiwor

Krok 4. Dokončujeme hornú časť prednej časti (A). Sklopenú latku preložte na polovicu pozdĺž dlhej hrany. Dajte kratšie konce dovnútra (2 cm široké). Pripevňujeme k prednej časti (A) podľa obrázka nižšie a zošívame asi 1 cm od okraja.

spiwor

spiwor

Krok 5. Šijeme podšívku Minky. Na prednú časť (A) sme umiestnili analógovú časť s minky, pravú stranu doprava. Háčiky sme pevne uchytili kolíkmi. Šijeme, necháme otvor pre otvor - mal by byť najmenej 10 cm, aby sme mohli všetky vrstvy voľne otáčať doprava. Prerušili sme prívod materiálu na oblúky kolmo na šev, aby sme ho nepoškodili. To isté urobte so zadnou časťou (B).

spiwor

Krok 6. Obe časti spacáku otočte doprava. Skontrolujeme, či je materiál pekne usporiadaný na oblúkoch (ak nie, potom celú vec znova otočte doľava a trošku ostrihajte zásobu materiálu). Otvory ručne šijeme zakrytým švom. Stojí za to záplatovať obe časti asi 1 cm od okraja, najmä v mieste, kde je zips všitý - inak môže materiál, najmä drobný, vkĺznuť do zipsu.

Krok 7. Predná časť (A) je pripravená, pokračujeme dokončením zadnej časti (B). Na ňom sú vyznačené otvory pre bezpečnostné pásy. Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je položiť zadnú časť na kočík - vďaka tomu budeme mať istotu, že spacák sa dokonale hodí k nášmu kočíku. Označte špendlíky alebo fixkou alebo kriedou na mieru.

spiwor

Dbáme na to, aby boli otvory usporiadané symetricky. Šijeme okolo vyznačených čiar veľmi hustým kľukatým písmom. Takto vytvorený rám je vyrezaný v strede a ak je to potrebné, znovu ho zašijeme (minky môžu trochu spadnúť, takže je vhodné dodatočne zaistiť otvor).

spiwor

Krok 8. Execdokončíme celý spacák. Ručne šijeme kožušinu na kapote. Použil som hotový kus z nepoužitej bundy. Ak máte "surový" kus kožušiny, najprv ju strihajte na primeranú veľkosť (dĺžka a šírka kapucne 10 cm) a zaistite okraje - najlepšie je šiť ju kusom podšívky rovnakej veľkosti (oba materiály preložené pravou stranou dovnútra, zošité a otočené doprava) strana).

spiwor

spiwor

Okrem toho zatiahnite elastickú hmotu do tunela v prednej časti pomocou poistného kolíka. Konce gumy sa šijú ručne na začiatku a na konci tunela.

spiwor

Spací vak pre kočík je teraz pripravený! Vidíte, ako ľahko a príjemne ho môžete šiť pre svoje dieťa? Vďaka tomu vás nebudú vystrašiť žiadne mrazy!

spiwor

spiwor

spiwor

spiwor

Ak hľadáte viac nápadov pre zimný spacák, skontrolujte, aké výrobky nájdete na Allegro.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi