X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vesmírna flotila - hodnotenie solárnej hračky 7v1
13.09.2019

Vesmírna flotila - hodnotenie solárnej hračky 7v1

Vzdelávacia hračka pre každéhoMôžete si vybrať z tematické súbory, prispôsobených možností pre deti rôzneho veku, ktoré vyhovujú ich záujmom. Typické roboty, dinosaury, vozidlá, kozmické lode - ľahko nájdeme perfektnú hračku pre naše deti. Dôležité je, že súprava zvyčajne obsahuje súčasti, ktoré vám umožňujú stavať niekoľko robotov - ak sa jeden nudí, môžete ho rozobrať a postaviť ďalší. Poskytuje to hodiny tvorivej zábavy.

copy package

copy copy

Počas toho sa deti naučia veľa zaujímavých vecí - získajú nielen praktické zručnosti, ale aj vedomosti o slnečnej energii a základných fyzikálnych zákonoch. Vytvorené roboty sú založené na motore a solárnom paneli, takže sa môžu pohybovať. Je to tiež dobrá príležitosť hovoriť o ekológii alebo obnoviteľných zdrojoch energie a predovšetkým tráviť čas spoločne.

copy copy

Je dobré sa zapojiť do zábavy. Predtým, ako začneme s zostavovaním robotov, vysvetlíme našim deťom zásady fungovania jednotlivých mechanizmov, naučíme ich správne čítať pokyny a kombinovať jednotlivé prvky. Vďaka tomu nebude dieťa na začiatku odrádzané a účinky týchto lekcií nemusia čakať dlho, pretože stavba robotov je omnoho jednoduchšia, ako sa zdá na začiatku.

copy of solar solar

ťažké začiatkyA začiatky môžu byť ťažké. Vo vnútri kartónovej skrinky nájdete prvky, ktoré vyzerajú neatraktívne, najmä pre deti, plastové rámčeky s dielmi, nálepky, motorový a solárny panel a pokyny.

Súprava, ktorú som testoval, je Vesmírna flotila 7 v 1. To znamená, že časti obsiahnuté v balíku vytvoria až 7 kozmických vozidiel: kozmická stanica, astronaut, kozmický pes, vesmírny mech, výskumné vozidlo, rover a raketoplán.

Po vystrihnutí častí potrebných na vytvorenie vybraného robota stačí zostaviť jednotlivé prvky - nepotrebujeme žiadne lepidlo, skrutky, náradie atď., pretože montáž sa vykonáva klikaním. Celý proces je pomerne časovo náročný a Vyžaduje to trpezlivosť, ale dáva veľkú spokojnosť .

fotomontáž

Najdôležitejšie je postupovať podľa pokynov, pretože preskočenie aspoň jednej etapy poškodí konečný výsledok. Bohužiaľ, sada neobsahuje inštrukcie v poľštine, ale výkresy sú vyhotovené tak zreteľne, že by to nemal byť problém. Plastové časti sa opisujú písmenami a číslicami, ktoré sú na ráme - po vystrihnutí prvkov môže ich identifikácia na základe pokynov trvať dlho, takže sa oplatí ich uložiť do opísaných tašiek. Niektoré súpravy sa dodávajú s taškami so samolepkami, bohužiaľ to tak nie je.

copy space space

copy space space

Je zaujímavé, že motor skonštruovaného robota môže byť napájaný priamo slnečnou energiou a dvoma batériami AAA (nie sú súčasťou súpravy). V závislosti od výberu možnosti je robot zostavený trochu inak. Dieťa tak môže experimentovať a porovnávať obidva spôsoby napájania. Na získanie slnečnej energie by panel mal smerovať k slnku. V zamračených dňoch alebo keď slnko príliš nesvieti, bude fungovať umelé osvetlenie (halogén s minimálnym výkonom 50 W).

Na účely testu som skonštruoval raketoplán, za ktorým nasledoval vesmírny pes. Prvý model je najťažšie zostaviteľný - ďalšie sú založené na tomto návrhu.

Prečo to stojí za to?Napriek niektorým nedostatkom, ako je nedostatok vreciek na strane alebo poľská verzia príručky, je skutočne potrebné do tejto súpravy investovať. Kvalita spracovania jednotlivých prvkov je dobrá a vďaka nálepkám môžete roboty ozdobiť tak, aby lepšie odrážali skutočné vozidlá . Je to skvelý spôsob, ako prebudiť detskú vášeň, nájsť ho zaujímavý koníček a skontrolovať, či sa o túto tému vôbec zaujímal. Výhodou súpravy je nepochybne cena - za 7 hračiek zaplatíme asi 50 PLN.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi