Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Time of sprites" - recenzia hry
13.09.2019

"Time of sprites" - recenzia hryPri našich nákupoch som pôvodne preskočil hru "Čas škriatkov". Zdalo sa mi, že to nie je pre nás. Aj keď je to príliš komplikované pre môjho 4-ročného v súčasnosti, sme radi, že ho môžeme hrať.

photos ecie 1

Obsah skrinky"Čas sprites" je určite jednou z najväčších hier z hľadiska objemu. Krabica je naozaj veľká. Dynamika, s akou bola táto hra vyrobená, si to vyžaduje a bolo ťažké sa jej vyhnúť. Obsah škatule je pôsobivý, pretože sa autorom podarilo zmestiť aj strašidelný hrad ! Vo vnútri nájdete: prvky strašidelného hradu (spodná časť krabice, doska a jej vystuženie a 8 stien), 6 kúzelných predmetov a 8 strašidiel (vo forme kovových diskov s nálepkami), 16 misijných kariet, 12 strašidelných obkladov, maska Strasia, prútik s magnetom , digitálne počítadlo a manuál.

photo ecie 2

Podstata hryHráči sa spoločne snažia pomôcť malému duchu Strasim zložiť skúšku, ktorá je vstupom do elitnej skupiny Haunters. Za týmto účelom bude každý hráč hrať nejaký čas strašidelný duch a so zavretými očami preskúma strašidelný hrad pomocou magnetického prútika . Ak sa hráčom podarí dokončiť úlohy na všetkých misijných kartách, zvíťazia v hre a malý duch Strasia sa stane jedným zo skúsených prenasledovateľov.

photo 3

Príprava hryZačneme zostavovaním strašidelného hradu podľa pokynov krok za krokom obsiahnutých v pokynoch. Potom nalepíme nálepky na kovové disky. Zamiešame karty misií a vyberáme 6 kariet, ktoré budú potrebné na hranie. Po stranách dosky umiestnime 10 dlaždíc ducha. Umiestnite ďalšie herné prvky (masku, prútik a pult) vedľa strašidelného hradu.

photo 4

Hráči sedia po stranách strašidelného hradu . Začne sa najstarší hráč. Najskôr bude hrať úlohu Strasia, tak si oblieka masku, ale zatiaľ si nezakryje oči. Popadne prútik a položí ho na farebné štartovacie pole. V tomto okamihu si prvý hráč zakryje oči. Go!

foto ecie 5

Priebeh hryJeden z ďalších hráčov odhalí prvú kartu v zásobníku misijných kariet. Na karte sa zobrazia 2 magické položky, ktoré musí hráč so zaviazanými očami nájsť . Úlohou ostatných hráčov je dať hráčovi pokyn, aby pohyboval prútikom s maskou na tvári.

photos 6

Prútik musí neustále priliehať k doske. Hradné steny sú prekážkami a je potrebné sa im vyhnúť . Držte prútik čo najpriamejšie. Pri zbieraní magických predmetov dávajte pozor na duchov. Keď sa duch pripája k prútiku, musí ho hráč priviesť na štartové pole a jeho pohyb tam končí.

photo 7

Výhra je možná iba za úspešnej spolupráce všetkých hráčov . Ak sa im podarí dokončiť všetky misie spolu v stanovenom čase, vyhrá. Ak prekročia časový limit alebo pritiahnu prútik, stratí príliš veľa duchov. Pokyny k hre obsahujú špeciálnu tabuľku s pokynmi pre až 5 variantov hry v závislosti od úrovne obtiažnosti prispôsobenej zručnosti a veku hráčov.

photo 8

Dojmy"Hodina spritov" je skvelá hra na spoluprácu. Vyučuje zručnosti v oblasti spolupráce, kompromisu a sebapreberania. Deti sa môžu spočiatku hádať, byť zmätené alebo rozrušené kvôli zakrytým očiam a nátlaku na výhru. Deti však môžu časom vypracovať kompromis na dosiahnutie spoločného cieľa.

Tieto druhy hier, v ktorých nie je jediný víťaz, sú takou istou školou života . Hráč so zaviazanými očami musí dôverovať ostatným hráčom a spoliehať sa na svoje tipy, musia mať jasnú a čitateľnú stránkuPosledným spôsobom, ako ho viesť, je získať čo najskôr magické predmety.

photo 9 9

Táto hra je výzvou pre malých hráčov. Výzva, ktorá ich veľa naučí. V hre sa dokonca môžete stratiť. Koncentrácia a zapojenie hráčov sú veľmi vysoké. Emócie dosiahnu svoj zenit a koniec hry si nemôže byť istý. Zaujímavá ponuka pre deti, mládež a dospelých .

photo ecie 10
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi