Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Sponzorská návšteva pôrodnej asistentky - ako sa na ňu pripraviť?
13.09.2019

Sponzorská návšteva pôrodnej asistentky - ako sa na ňu pripraviť?Environmentálna pôrodná asistentka pracuje na každej klinike POZ, kde je aj Klinika zdravia žien alebo klinika "K". Každá žena (bez ohľadu na to, či je tehotná alebo nie) má právo zvoliť si pôrodnú asistentku (ako aj zvoliť rodinného lekára) alebo ju zmeniť raz za rok. Každá tehotná žena má počas tehotenstva nárok na niekoľko stretnutí s pôrodnou asistentkou, ktorej hlavným cieľom je pripraviť ju na pôrod a starostlivosť o novorodenca. Je to veľmi dôležité a len málo žien si je takýchto príležitostí vedomé a ich využívanie ešte menej využíva. Odporúčam vám hľadať najlepšiu pôrodnú asistentku v tejto oblasti a robiť informované rozhodnutia.

Návšteva pôrodnej asistentkyZvyčajne sa koná v prvom mesiaci života dieťaťa. Niekedy je potrebné dohodnúť si stretnutie s pôrodnou asistentkou telefonicky. Ak je to možné, vyberte si denný čas alebo čas, keď vaše dieťa nespí.

Návšteva pôrodnej asistentky nemá stanovený harmonogram, ale jej základné prvky by mali byť:


 • rozhovor s mojou matkou o svojom zdraví, tehotenstve, pôrode a pohode,


 • prečítajte si záznamovú kartu tehotenstva a dokumentáciu z nemocnice,


 • vyšetrenie matky: overenie hojenia popôrodných rán, hodnotenie stupňa kontrakcie svalu maternice, ak je návšteva v prvých dňoch po pôrode, pôrodná asistentka sa tiež opýta na popôrodné krvácanie,


 • Vyšetrenie prsníka a hodnotenie, či sa matka živí prirodzene.


Potom príde čas na vyšetrenie vášho dieťaťa:


 • váženie a hodnotenie, či vaše dieťa priberá na váhe,


 • vyhodnotenie fontanelle,


 • hodnotenie uzdravenia pupka a, ak je to potrebné, návod na náležitú starostlivosť o pupočník,


 • hodnotenie psychomotorického vývoja a hodnotenie základných neurologických reflexov,


 • hodnotenie stavu kože na tele a v oblasti plienky,


 • overte počet zadných a vlhkých plienok za deň,


 • Ak matka dojčí, pôrodná asistentka vás požiada, aby ste jej dali dieťa na prsník, aby ste si overili, či sa dieťa správne umiestňuje a či pre ňu matka zaujala najvýhodnejšie postavenie - kŕmenie na správnom mieste je veľmi dôležité pre stav chrbtice a chrbtice matky.


Počas sponzorskej návštevy pôrodná asistentka tiež skontroluje, ako vyzerá footbath a kozmetika starostlivosti. detská postieľka, môže požiadať o zobrazenie Môžete hovoriť o svojom dennom rytme, o tom, ako zaspávate, o dĺžke spánku a strave dojčiacej matky (dojčiaca matka môže jesť a piť čokoľvek okrem výrobkov obsahujúcich alkohol). Pôrodná asistentka je tiež tou pravou osobou, ktorá hovorí o očkovaní, problémoch s bruchom, antikoncepcii, sexuálnom živote a emocionálnej podpore mamičky, ak prechádza cez detské blues.

Ako sa pripraviť na návštevu pôrodnej asistentky?Ak je to možné, dohodnite si stretnutie v čase alebo hodine o ktoré dieťa s najväčšou pravdepodobnosťou nebude spať. Prebudenie dieťaťa zo zdriemnutia môže byť pre mamu aj pre dieťa nepríjemné a stresujúce.

Stojí za to sa osprchovať skôr, zmeniť na čerstvé spodné prádlo alebo košeľu, čo určite zlepší náladu matky. Oblečenie by malo byť voľné a malo by umožniť pôrodnej asistentke vyšetriť bruško i prsník matky. Blúzky, šaty alebo košele na kŕmenie budú fungovať veľmi dobre.


Zdravotná dokumentácia by mala byť pripravená pre pôrodnú asistentku: záznamový záznam o tehotenstve, dokumentácia pobytov v nemocnici počas tehotenstva (ak existuje), ako aj dokumentácia a prepustenie z nemocnice po pôrode a zdravotná kniha dieťaťa. vždy držte na jednom mieste, napr. vo vyhradenom kufríku. Budú potrebovať zdravotnú knihu dieťaťa na ďalšie roky života, takže stojí za to ju zaradiť do kryt alebo puzdro. Vzhľadom na dĺžku stretnutia a veľa tém, ktoré sa majú prediskutovať, premýšľajte o tom, kde budete môcť sedieť a hovoriť. Je dobré navrhnúť vodu alebo niečo teplé na pitie. Možno sa tým skráti vzdialenosť a umožní sa viac neformálneho rozhovoru.

Pripravte sa na to zápisník so zoznamom otázok, ktoré by ste chceli položiť, alebo otázok, ktoré by ste chceli prediskutovať. Okrem toho budete môcť sledovať dôležité tipy, názvy liekov a telefónne čísla odporúčaným odborníkom (pediatri, fyzioterapeuti, laktační poradcovia). Môžete tiež požiadať svojho partnera, matku alebo priateľa, aby vás sprevádzali počas stretnutia, ak sa cítite pohodlnejšie.

Som si vedomý, že mnoho žien môže mať s návštevou negatívne skúsenosti patronażową. Preto vás povzbudzujem, aby ste hľadali a vedome si vybrali kompetentnú pôrodnú asistentku, ktorá sa bude starať o matku a dieťa v tomto ťažkom období.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi