"Shark" - prehľad hry
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Shark" - prehľad hry
13.09.2019

"Shark" - prehľad hry

Špecifikácia hry Shark:

  • typ: stolová hra
  • počet hráčov: 2-4
  • vek: 5+
  • hrací čas: 20 '


Ponuka titulu "Žralok" od Granny. Pozrime sa, čo nájdeme v krabici a pozrieme sa na hru. spoločenské hry pre deti sa zdá byť veľmi bohatý. Keď sa na to však podrobne pozrieme, všimneme si, že sú si navzájom podobné. Opakované pravidlá a podobný grafický dizajn sťažujú nájdenie hry odlišnej od ostatných. Ten, ktorý prekvapí dieťa a prinesie mu do tváre úsmev. Jedna z hier, ktoré vynikajú nápadom a štýlom hry, je plná emócií a napätí.


photo 1 Prvky krabíc a hier

Obsah škatuleHrubá kartónová krabica hry "Shark" je šikovná, pomerne ľahká a účinne chráni jej prvky pred stratou alebo poškodením. Grafika na obale je trojrozmerná a farebná, čo podporuje pohľad dovnútra. V krabici nájdete hrubú lepenkovú dosku zobrazujúcu morské dno, 16 žetónov malých rýb (v žltej, modrej, zelenej a červenej), 6 žetónov dravcov rôznych veľkostí, 4 žetóny rýb (pripomenutie farby hráča), dve farebné kocky a pokyny .

photo 2 Obsah poľa

FabulaHejno rýb sa ocitlo vo veľkom nebezpečenstve. Žralok a jeho gang ich ohrozujú! Hráči pomáhajú rybám nájsť bezpečnú cestu k útesu, kde sa môžu schovať. Výherca je ten, ktorého ryba prvýkrát dosiahne útes, alebo hráč, ktorého jediná ryba zostáva na palube .

photo 3 Žetóny farieb prehrávača

Príprava hryDosku umiestnime na stôl, stôl alebo na miesto, kde hráme najviac. Vyberáme tri žetóny dravca a umiestnime ich na pole na pravej strane dosky za baňu reťazou. Žetóny dravcov musia mať aspoň jedno voľné miesto . Rybu umiestnite na ľavú stranu dosky za kotvu pomocou lana.

photo 4 Doska pripravená na spustenie hry

Priebeh hryPostupne hodíme obe kocky. V závislosti od obrázka na kockách hráč pohybuje rybou vo zvinutej farbe alebo jedným zo žralokov. Ryby sa pohybujú zľava doprava z hracej plochy, zatiaľ čo žraloky naopak - zľava doprava. Predátori aj ryby sa môžu pohybovať vpred, nahor a nadol . Ak dravec vstúpi na pole, kde je ryba, okamžite ju zje. Ryby by sa potom mali z hracej plochy odstrániť, pretože sa už na hre nezúčastňujú.

photo 5 Pohľad na hraciu plochu počas hry

Hra končí, keď sú na palube iba ryby jedného hráča (jedna farba) alebo ak sa jednej z rýb podarí dosiahnuť útes. Majiteľ ryby, ktorá dosiahla útes, vyhráva hru . Ak sú na palube ryby farby, ktorá nepatrí žiadnemu hráčovi, alebo ak ryba, ktorá nepatrí žiadnemu z hráčov, dosiahne útes ako prvý, hra zostáva nerozhodnutá. Neexistuje ani víťaz, ani porazený.

photo 6 Žltá ryba dosiahla svoj cieľ. Víťaz žltého hráča

DojmyPozitívne dostávam hry, ktoré môžu prekvapiť mňa a deti s niečím novým. A "Žralok" to urobil! Stolné hry sú jedným z vzdelávacích hračiek, ktoré najčastejšie preferujem pre deti . Sú zdrojom skvelej zábavy, prinútia nás tráviť viac času v rodinnom kruhu a majú veľa vzdelávacích aspektov. "Žralok" posilňuje znalosť farieb, rozvíja počítanie a učí strategické myslenie. Každá hra je jedinečná, dynamická a napätá až do poslednej chvíle. Vďaka hodeniu kockami je náhodnosť hry dosť vysoká, ale napriek tomu si hra vyžaduje logické myslenie, plánovanie ťahov a hodnotenie rizika. Nepotrebujete toho veľaže zložito vytvorený plán by bol zničený kvôli pohybu iného hráča.

photo 7 Kocky

V tejto hre sa stretávame s rozvinutou úrovňou konkurencie . Na jednej strane môžeme ryby pohybovať takým spôsobom, že blokujeme pohyb súperovej ryby, na druhej strane - pohybom predátorských žetónov môžeme pripraviť ostatných hráčov o ryby a výrazne znížiť ich šancu na výhru.

"Žralok" je skutočne veľká dávka zábavy a hra, ku ktorej sa často vraciame. Jedna hra trvá asi 20 minút. Zúčastniť sa môžu dvaja až štyria ľudia.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi