„Rozpoznávam tvary“ Janod - drevená skladačka
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. „Rozpoznávam tvary“ Janod - drevená skladačka
13.09.2019

„Rozpoznávam tvary“ Janod - drevená skladačka

Drevené puzzleDrevené puzzle majú rôzne rozmery, vzory, tvary a metódy na usporiadanie chýbajúcich kúskov. Na začiatku logického dobrodružstva odporúčam tým, ktorých prvky majú úchytky, aby ich dieťa mohlo chytiť a presunúť ho na správne miesto. Tento typ hádanky bude fungovať pre dieťa vo veku 1–1,5 roka. Zložitejšie hádanky, napríklad "Janod, sú určené deťom starším ako 2 roky. Rozpoznávam tvary" vyvinuté spoločnosťou

1

Ako sa líši táto skladačka od ostatných v predaji? Po prvé, nejde o súbor 12 hádaniek s univerzálnymi prvkami v rôznych tvaroch, ktoré zodpovedajú hádankám na obojstranných kartách. Po druhé, tieto hádanky sú umiestnené v tuhej kartónovej škatuli s ďalšími priehradkami, v ktorých môžete ukladať oddelené predmety. Po tretie, umožňuje vám zlepšiť si manuálne zručnosti a tiež podporuje proces učenia farieb a tvarov.

2

Učenie tvarov a fariebNa rozdiel od vzhľadu, učenie farieb a tvarov je pomerne zložitý a zdĺhavý proces. Získanie týchto vedomostí dieťaťa si vyžaduje opakované cvičenia. Opakovanie danej farby alebo tvaru je únavné a nudné. Preto je najlepšie pripraviť hračky na výučbu tvarov a farieb, ktoré uľahčia učenie a naučia vaše dieťa mimochodom.

Dosky v škatuli sú drevené štvorce s vyobrazeniami na každej strane s vybraniami v rôznych tvaroch. Úlohou dieťaťa je prispôsobiť správny tvar vybraniu. Existuje veľa možností. Spočiatku bude dieťa hľadať a priraďovať "iba" k danému tvaru. Postupom času bude tiež hľadať farbu, ktorá bude viac zodpovedať ilustrácii.

3

Technické údaje

 • Producent - Janod
 • Index - J08028
 • Vek - 2 až 5 rokov
 • Dizajn - Francúzsko
 • Materiál - drevo
 • Rozmery dosiek - 22 x 0,6 x 22 cm
 • Rozmery balenia - 34 x 5,5 x 26 cm
 • Hmotnosť - 1,5 kg


4

Dojmy zo zábavyDrevená hádanka "Janod sa učím tvarom" je pevná súprava hádaniek s krabičkou. Už žiadne pohyby stratia kúsky a upustia hádanku. Škatuľa obsiahnutá v súprave je veľkou pomocou. Tvorcovia si zaslúžia pochvalu.

5

Plytké priehlbiny na doskách boli pre nás nové. Zvyčajne boli prvky úplne skryté v doske. Tentokrát prvky iba mierne spadnú do vybrania a je veľmi ľahké ich premiestniť, pričom prechádzajú ich požadovaným miestom. Toto je jediná mínus tejto hádanky. Aby dieťa dalo správny tvar, musí preukázať presnosť a jemnosť, čo predstavuje veľkú výzvu pre dvojročné dieťa.

67

S touto hračkou sa dieťa učí logickému mysleniu, rozpoznáva tvary a farby a trénuje pamäť a sústredenie. Je všeobecne známe, že hádanky majú pozitívny vplyv na vývoj mozgu dieťaťa. Pri hraní s puzzle si dieťa rozvíja zručnosti súvisiace s jemnými motorickými schopnosťami a tiež sa učí trpezlivosť. Toľko dobrej, zdanlivo jednoduchej hračky. Odporúčam deťom od 18 mesiacov do okamihu, keď tieto druhy hádaniek prestanú byť výzvou. Vynikajúca hračka z hľadiska kvality a vzdelávacej hodnoty a ponúkaná za prijateľnú cenu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi