Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Pussy Cat" - recenzia hry
13.09.2019

"Pussy Cat" - recenzia hry

Obsah políčkaŠtvorec ako všetky políčka v sérii "Rodina vyhráva". Steny nie sú príliš silné, ale dosť trvanlivé. Veľkosť škatule určite nebola prehnaná. Vo vnútri sa nachádza hracia doska, strom pozostávajúci z 2 prvkov, 2 disky, ktoré sa majú pripevniť na strom (úkryty veveričky a vtáka), 4 figúrky zvierat (mačka, myš, veverička, vták), 2 herné kocky, 4 dlaždice s mačacie pochúťky (catnip, mlieko, plechovka, misa na jedlo).

Photo 1 Herné prvky

Photo 2 Composite tree

Herná esenciaCieľom hráča je priviesť na skrýše čo najviac zvierat. Zaujímavé je, že v hre "Pussy Cat" neexistuje taký výraz ako "výhra" alebo "prehrať". Čím viac zvierat ušetríte spolu, tým lepšie.

Photo 3 Cat Treats

Príprava hryPo odstránení všetkých prvkov z krabice pred prvou hrou vyberte kartónové prvky z extrudátu a na kocky nalepte nálepky vo forme farebných bodiek. Dosku umiestnime do spodnej časti škatule, zložíme strom z 2 častí a umiestnime ho do stredu hracej plochy. V korune stromu nájdeme dve dutiny a vložíme do nich 2 disky s úkrytom.

Fotografia 4 Zvieratá na začiatku

Figurína pre mačky sa umiestni na pole s mačacím lievikom, figuríny ostatných zvierat sa umiestnia na pole s kmeňom. Kocky a mačky umiestnite vedľa hracej plochy. Pripravte sa! Môžeme začať!

Priebeh hryNajmladší hráč začína hru. Každý hráč hodí vo svojom hnutí obe kocky. Zelené body sú zodpovedné za pohyb zvierat a čierne za pozíciu mačky. Na palube sa všetky zvieratá pohybujú v smere hodinových ručičiek. Ak hráč hodil:
  • 2 zelené bodky - presunie vybrané zviera (veverička, vták alebo myš) o 2 polia alebo 2 vybrané zvieratá o 1 pole,
  • 2 čierne bodky - posunie mačku o 2 medzery,
  • 1 zelená a 1 čierna bodka - presunie vybrané zviera o 1 priestor a tiež o mačku 1.


Photo 5 Animal hideouts

Hráči sa hádzajú jeden po druhom. Pohyb každého hráča je príležitosťou priblížiť zvieratá k úkrytom, ale tiež s rizikom, že mačka chytí. Zvieratá pohybujúce sa po hracej ploche môžu používať skratky, ktoré sú pre nich pripravené, a pohybovať sa o niekoľko polí rýchlejšie. Pozor! Každé zviera môže použiť iba svoju skratku, mačka používa všetky dostupné skratky.

Keď mačka stojí na poli, kde sa nachádza jedno zo zvierat, je to znamenie, že ich chytil. Zoberieme figúrku z hracieho plánu a položíme ju na stôl vedľa nej.

Pred hodením kockami môžu hráči položiť na posteľ mačky 1 zo 4 lahôdok. Vďaka tomu sa mačka vráti do svojho brlohu a začne znova naháňať zvieratá. Každú liečbu môžete použiť iba raz, takže je potrebné dôkladne premyslieť okamih, keď sa o ňu dozviete.

Skrytie v úkryte vyžaduje 1 bod pohybu. Každé zviera má vhodný úkryt: myš sa skrýva v norke pod stromom, vtáka v hniezde, veverici na vetve.

Photo 6 Dice

Hra končí, keď sa zvieratá už nebudú môcť hýbať.

DojmyHra "Kitty Prank" bola prvou kooperatívnou hrou u nás doma a okamžite išla do obľúbených hier môjho syna. Rovnako ako iné hry zo série "Rodinné víťazstvá" je určený aj pre najmladších hráčov od 3 rokov. Egmont urobil dobré rozhodnutie zverejnením tejto série zahraničných hier .

Družské spoločenské hry pre deti sú príležitosťou pre celú rodinu, aby sa spolu bavili bez toho, aby získali tlak a rýchle tempo zábavy. Vďaka jednoduchým a ľahko zrozumiteľným pravidlám pre dieťa je celá séria senzačným nápadom pre prvé hry pre najmenších.

Fotografia 7 Pohľad na hraciu plochu počas hry

Jednotlivé hry sú dosť dlhé, ale možnosť vrátiť mačku do brlohu alebo použiť skratky na doske ju diverzifikuje tak, že nie je možné sa nudiť. V našom prípade je priemerný herný čas 30-40 minút.

Hra je vyrobená pevne a esteticky. Reagrafický návrh zoznamu podporuje začatie hry. Je škoda, že figúrky zvierat nie sú realistickejšie alebo na nich nie sú nalepené nálepky.

Odporúčam všetkým malým fanúšikom stolových hier a tým, ktorí začínajú dobrodružstvo s týmto druhom zábavy v rodinnom kruhu .
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi