Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. "Pirate hláskovanie" - recenzia hry
13.09.2019

"Pirate hláskovanie" - recenzia hryPravopis je pre väčšinu študentov klamou. Poľština je jednou z najťažších, takže niet divu, že sa jej musíte učiť veľa času. Keď sa učenie v určitom okamihu vyčerpá, hodia sa napríklad hry ako "Pravopis pirátov", ktoré kombinujú zábavu s učením. Počas nasledujúcich hier sa dieťa náhodne naučí, kedy písať "u" a kedy "ó", "ż" a kedy "rz" ...

Photo 1 Box and game elementsPhoto 2 Box and game elements

Obsah baleniaŠtvorec so škatuľou vyrobený z hrubej, pevnej lepenky má strednú veľkosť. Vo vnútri sú: obojstranná hracia doska, 4 pešiaka, kocky, 50 kariet s úlohami, 4 žetóny s vlajkami, 22 žetónov s cenami, 12 obojstranných žetónov s písmenami a pokynmi. Všetko bolo starostlivo a graficky príjemné pre oko.

Obrázok 3 Karty úlohObrázok 4 Karty úloh

Herná esenciaHra ponúka dva režimy hry.

1. Hra č. 1 - "Pirate Spelling"Zahrajte si úlohu piráta, cestujte, riešte hláskovacie hádanky a získajte dukáty. Vyhráva hráč s najviac debnami s dukátmi.

2. Hra č. 2 - "Závod o poklad"Závodte s ostatnými hráčmi a buďte prvý, kto získa poklad na ostrove.

Photo 5 Tokens

Príprava hry

"Pirate spelling"Aby sme mohli začať prvú hru, odstránime všetky žetóny z dvoch extrúzií. Potom, najlepšie na pomerne veľkom stole alebo podlahe, položte hraciu dosku. Každý hráč si vyberie pešiaka pre seba a dostane 1 žetón s bielou vlajkou, 3 žetóny s písmenami a 1 dukát. Zamiešame karty úloh a umiestnime ich na hromadu vedľa hracej plochy. Rozmiestnili sme jedného dukátu na doske v dukátových poliach. Umiestnite zvyšné žetóny do blízkosti kariet vedľa hracieho plánu. Každý hráč postupne hodí kockami. Hru začína ten, kto hodil najvyšším počtom bodov.

Photo 6 Game board

Race for treasurePostavte dosku, položte figúrky na počiatočné pole s číslom 1. Zamiešame karty s úlohami a položíme ich na hromadu vedľa hracej plochy. Hotovo!

Photo 7 Herná doska

Priebeh hry

Pirátske hláskovanieKaždý hráč na svojom ťahu hodí kockami a pohybuje pešiakom na palube podľa počtu medzier. stočený na členok. Keď hráč stojí na ihrisku:
 • s červenou loďou - vezme kartu s úlohami zo zásobníka a vyrieši ich. Ako odpoveď uvedie písmeno "u" alebo "ó",
 • s oranžovou loďou - vezme kartu s úlohami z hromady a vyrieši ich, pričom ako odpoveď uvedie písmeno "ż" alebo "rz",
 • s modrou loďou - vezme kartu s úlohami z hromady a vyrieši ich, ako odpoveď uvedie písmeno "h" alebo "ch",
 • s dukátom - vezme dukát,
 • so symbolom bitky - môže jedného hráča napadnúť v pravopisnom zápase. Hra končí, keď v hrnci už nie sú žiadne dukátové truhlice. Ten, ktorý má najviac truhiel, zvíťazí.


Photo 8 Pešiak v poli s červenou loďou

"závod za pokladom"Počas pohybu každý hráč hodí kockami a pohybuje pešiakom na doske podľa počtu hodených kociek. Keď hráč stojí:
 • prázdne pole - nič sa nestane;
 • pole so symbolom vetra - hráč vezme prvú kartu z hromady. Ak dá správnu odpoveď, hodí kockami znova a posunie pešiaka ďalej. Ak nie je zlé, nič sa nestane a hráč zostane na ihrisku so symbolom vetra;
 • box s troskami - hráč sa presúva na pole číslo 12;
 • pole s loďou na plytčine - hráč má dve možnosti: prehrá jedno otočenie alebo vytiahne kartu zo stohu. Ak na kartu správne odpovie na všetky tri úlohy, nestratí front a môže pokračovať v hre. Ak odpovie zle, stratí 2 fronty;
 • pole s chobotnicou - hráč sa presunie na pole číslo 53;
 • pole s morskou príšerou - hráč zostane v tomto poli, až kým hodí 6 kockami alebo kým iný hráč nestojí na tomto poli;
 • pole s mapou - hráč hodí kockami znova a odoberie počet hodených rolí;
 • pole s ostrovom - hráč stráca dve rady;
 • box s nohavicami - hráč sa vráti naspäť na pole číslo 26;
 • pole s vrakom - loď hráča sa zrútila a cestu začína od začiatku, tj od poľa číslo 1;
 • box s cieľom - víťazstvo! Hra končí, keď jeden hráč dosiahne cieľovú čiaru a dostane poklad.


Fotografia 9 Pešiak počas hry

DojmyTúto sériu hier poznáme s dieťaťom veľmi dobre a každá z nasledujúcich nás nás pozitívne prekvapí. "Pirate pravopis" sú celkom dve hry: "Pirate spelling" a "Race for the poklad". Páčilo sa mi to, keď tvorca hry naplno využil potenciál dosky a vytvoril tak príležitosť hrať na ňom rôznymi spôsobmi.

Ako "Pirate Spelling", tak "Race for Treasure" vyžaduje vnímavosť dieťaťa, schopnosť vypočítať a vyhodnotiť riziko . Okrem návykovej hry zaručujú pravidlá výučby pravopisu pre mladších hráčov a upevňujú získané vedomosti starších detí a dospelých.

Photo 10 Dice

Tieto typy doskových hier nie sú rýchle. Oba typy hier zaberajú veľa času od začiatku do konca. Ak hru nechcete prerušiť, zarezervujte si ju aspoň na pol hodiny.

Hra je určená pre 2-4 hráčov, takže je skvelá ako rodina alebo skupina detí . Jej úroveň obtiažnosti nie je neprimeraná, ale zároveň bude predstavovať výzvu kvôli pravopisným úlohám, ktoré sú s ňou spojené. Zameriava sa na deti od 6 rokov a je správnou vekovou klasifikáciou. "Pirate Spelling" odporúčam ako zaujímavú formu pravopisného postupu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi