Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Odchod" - prehľad hry
13.09.2019

"Odchod" - prehľad hryKartové hry boli jednou z najbežnejších foriem zábavy, keď som bol dieťa. Dospelí sa nadšene pripojili, aby sme sa spolu bavili, keď nás počasie odradilo od značenia, lezenia na stromy alebo stavania najväčšieho snehuliaka v panstve. Stále si pamätám napäté hry "Vojna" alebo "Peter" a potom hodiny strávené s mojim starým otcom učením tajomstiev "Remika" alebo "Tisíce". Dnes, vo veku tisícov rôznych, niekedy veľmi farebných a pútavých počítačových alebo stolových hier, sa zdajú kartové hry trochu zastarané. Našťastie sa na trhu objavuje stále viac a viac zaujímavých predmetov tohto typu hier, ktoré môžu efektívne konkurovať najlepším stolovým hrám alebo videohrám. Jedným z nich je určite vydavateľstvo Nasz Księgarnia.
1

Obsah baleniaSamotné balenie, napriek malým rozmerom (13,5 x 13,5 cm), upúta pozornosť zaujímavým grafickým dizajnom. Nenajdeme tu sladké rozprávkové postavičky s honosnými farbami. Celá hra je udržiavaná v mierne komiksovom štýle, vďaka čomu je tento typ návrhov vynikajúci na polici. To všetko vďaka neuveriteľne kreatívnemu a charakteristickému autorovi - Paweł Jaroński. Po otvorení v poli nájdeme:
  • veľmi čitateľný návod na používanie
  • karty potrebné pre hru: 48 letových kariet s nasledujúcimi hodnotami: 10, 20, 30, 40, 50, 60 a 12 špeciálnych kariet
  • kocka


obsah balenia

Cieľ hryCieľom hry je hrať úlohu excentrických pilotov a stavať ich čo najpodivnejšie stroje na oblohe. Úlohou každého hráča je získať maximálny počet letových kariet. fotografia s hodnotami kariet

Príprava hryNa spustenie hry musíte pripraviť herné pole správne. Zamiešame karty, vytvoríme z nich hromadu a potom z prvých 9 na hromade usporiadame hracie pole - 3 rady po 3 kartách v každom naskladaných nadol.

Dôležité! Nezobrazujte, aké hodnoty sú na líci karty!

Priebeh hryHru zahajuje osoba, ktorá naposledy lietala v lietadle, alebo najstarší hráč. Hráč hodí kockami a odkáže na hracom poli toľko kariet, koľko je výsledkov.

Ak hodil oblak dažďom, príde o ťah, ale ako kompenzácia vezme jednu kartu z hromady a položí ju pred seba bez toho, aby ju prevrátila. cloud cube Ak číslo vyšlo, hráč nastúpi na let - odhalí toľko kariet na ihrisku, ako bol výsledok. Tu sa však objaví háčik. Každá karta lícom nahor musí mať skóre rovnaké alebo vyššie ako skóre lícom nahor. Ak uspeje, vezme karty a položí obrázky pred seba a nahradí prázdne medzery kartami zo stohu.
200


Ak úloha nie je dokončená, otočí karty na hracom poli lícom nadol a ukončí kolo.
201

špeciálne kartyV balíčku kariet je 12 špeciálnych kariet - 4 každého typu, ktoré môže hráč odhaliť medzi letovými kartami počas letu. Toto sú karty:
  • Dúha - je to akýsi žolík a považuje sa za správne odhalenú letovú kartu
  • Predradník - lietadlo musí mierne znížiť svoju dráhu letu, preto je hráč povinný odhaliť kartu s hodnotou nižšou ako je karta odhalená pred predradníkom. Táto karta nie je zahrnutá do výsledku získaného z kocky.
  • Zastaviť - hráč ukončí let bez ohľadu na to, koľko kariet objavil. Ako útechu vezme všetky karty lícom hore a položí ich lícom nadol pred seba a dokončí hracie pole kartami z hromady. fotografie špeciálnych kariet
202


Hra končí, keď na rade ďalší hráč nemá dostatok kariet na vytvorenie hracieho poľa. Hráči počítajú, koľko kariet získali. Ten, kto má najviac výhier.

DojmyKartové hry sú späť v prospech a vďaka "Odchodu" to robia štýlovo. Jednoduchosť pravidiel, zaujímavé sprisahanie a konkurenčný prvok robia hru príťažlivou pre deti aj dospelých. Veľmi veľké plus pre ďalšie varianty hry, ktoré vám umožňujú okoreniť a zvýšiť úroveň obtiažnosti.

Aj keď je hra určená pre deti od 6 rokov, môžete úspešne predstaviť mierne mladšie detiktorí majú radi túto formu zábavy. Je to kombinácia náhodných a pamäťových hier.

Rovnako ako v každej hre hľadám vzdelávacie hodnoty av tomto prípade som nebol sklamaný. Hoci výsledok hry nie je určený bodovanými bodmi, ale počtom kariet, hra vytvára príležitosť predstaviť deti do sveta väčšieho počtu a porovnať ich. Pre staršie deti (a tiež pre dospelých) sú tiež skvelou príležitosťou na sčítanie, často ich je to takmer tisíc Takéto školenie určite nikomu neublíži.

Najprv vás môže odradiť cena, ktorá je približne 40 PLN. Našťastie, napr. Na Allegro.pl ho môžete mať za približne 30 PLN. Odporúčam!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi