"Noemova archa" Dumel Discovery - recenzia
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. "Noemova archa" Dumel Discovery - recenzia
13.09.2019

"Noemova archa" Dumel Discovery - recenziaMedzi hračkami, ktoré sa zaujímajú o dieťa a podporia jeho vývoj, existuje veľa rôznych pozícií. "Noemova archa" od Dumela Discoverya by ste mali odporučiť.

Fotografia 1 Obrázky obsiahnuté v sade

Noemova archa - príbeh, ktorý pozná celý svetPríbeh Biblie Noemovej archy je ľuďom z celého sveta dobre známy bez ohľadu na vyznania. Toto je príbeh muža menom Noe, jeho rodiny a lode, kde všetky druhy zvierat našli úkryt pred povodňami.

Priznávam, že toto je jediná hračka, ktorá má taký vzťah k biblickému príbehu, aký poznám . A táto forma vzdelávania detí je podľa môjho názoru senzačná. Mimochodom, pri hraní sa dieťa učí príbeh, ktorý učí, že vytrvalosť, spoľahlivosť a oddanosť sú pri sledovaní cieľa dôležité.

"Noemova archa" je hračka inšpirovaná neobvyklým príbehom. Má pozitívny vplyv na vývoj dieťaťa: stimuluje jeho zvedavosť na okolitý svet, precvičuje malé a veľké motorické zručnosti, podporuje učenie farieb a tvarov a obohacuje jeho slovnú zásobu.

Táto pomerne nenápadná hračka skrýva veľa možností a pozitívne prekvapí dieťa množstvom zvukov, melódií a rýmov . Zvieratá zahrnuté v súprave sú tiež lákadlom pre mladšie a mierne staršie deti.

Fotografia 2 Noe pri kormidle

Sorter a ďalšie"Noemova archa" od Dumel Discovery je rozsiahla interaktívna hračka, ktorá je zväčša triedičom. Každá figúrka má špecifický tvar alebo obrys, ktorý sa zmestí iba na jedno miesto v arche . Táto forma hry učí logické myslenie dieťaťa, podporuje koordináciu rúk a očí, je zaujímavým úvodom k výučbe tvarov a farieb, ako aj buduje a obohacuje slovnú zásobu novými názvami zvierat.

Photo 3 Vzorky sošky zvierat

Vykonávanie akejkoľvek činnosti týkajúcej sa archy alebo jej prvkov zahŕňa určité činnosti. Umiestnenie zvierat alebo Noema na správne miesto si vyžaduje zvuky, ktoré vydáva, alebo rýmovaciu báseň o zvierati .

Okrem toho môže dieťa trénovať pohyb celého tela a udržiavanie rovnováhy pri hraní s archou, jazdením na podlahe alebo ťahaním za šnúru. Počas jazdy sa truhla kýva zo strany na stranu ako loď plávajúca po mori.

Obrázok 4 Pohľad spredu na archu a kolesá v spodnej časti

Na streche archy je malé klavír s farebnými klávesmi. Moje deti ich jednoducho milujú! Prispôsobené veľkosti detských prstov nie je príliš hlasné a vydáva veľmi jemné zvuky. Takáto príťažlivosť je začiatkom úžasného dobrodružstva s hudbou a hraním nástrojov.

Photo 5 Piano

Pod archovou strechou sú tiež pohyblivé hodiny.

Fotografia 6 Pohyblivé hodiny

Prvé slováHra, pohyblivá a farebná hračka výrazne prispieva k rozvoju detských reči. Zvuky, ktoré vydáva Noemova archa, sú rôzne, počnúc zvieracími zvukmi alebo zvukmi vĺn, cez chytľavé rýmy škôlky, melodické piesne až po klasickú hudbu. Preto je to hračka, ktorá povzbudzuje dieťa, aby spievalo, tancovalo a opakovalo zvuky a slová, ktoré počujú . Deti budú potešené zvukmi zvierat a skôr alebo neskôr ich začnú opakovať. Staršie dieťa sa bude učiť zo srdca a bude spievať a recitovať piesne a básne rýchlejšie, ako si myslíme. Vďaka takým rozmanitým zvukom je "Noemova archa" veľmi dobrá podpora pri získavaní prvých slov pre najmenšie deti a pri rozširovaní slovnej zásoby starších detí.

Fotka 7 Noemova archa zo strany

Technické údaje

 • rozmery Noemovej archy: 33x17x21 cm,
 • výška figúrky: od 5 do 9 cm,
 • vek dieťaťa: od 12 mesiacov,
 • hračka vyžaduje 2 x AA batérie (vrátane testovacích batérií)

Funkcie a prvky:

 • 10 figúrok: Noem a 9 zvierat (krava, prasa, kôň, ovca, lev, tigrie, slon, opica a žirafa),
 • zvieratá umiestnené na správnom mieste vydávajú charakteristické zvuky a ich stlačením dvakrát sa rýmuje rým,
 • stlačenie Noemovej postavy začne hrať riekaniek, z ktorého sa dieťa naučí príbeh Biblie, ktorý sa ho týka,
 • pohyblivé kormidlo vyžarujúce realistický zvuk zvončekov,
 • kývanie archy pri pohybe napodobňujúcom pohyb lode vo vlnách,
 • truhlu môžete ťahať za reťazec po jej pripojení (reťazec nie je súčasťou sady),
 • dve vedrá vedľa žirafy, po stlačení môžete počuť rôzne melódie, vrátane klasickej hudby,


Fotografia 8 Sliepka pod archouObrázok 9 Koše s rybami a zeleninouObrázok 10 Očko na inštaláciu šnúrky

Môj názor"Noemova archa" od Dumela Discovery má jednu nevýhodu, ktorú je ťažké nazvať chybou, ale pre niektorých ľudí to môže byť dôležité. Hračku nie je možné vypnúť a hlasitosť je možné upraviť . Podľa môjho názoru to nie je nahlas a zvuky, ktoré vydáva, sú príjemné pre ucho. Viem však, že niektorí rodičia nedokážu vypnúť zvuk vo všetkých hračkách.

Obrázok 11 Zadný pohľad na Noemovu archu

Ako sa hodí ku všetkým hračkám Dumel Discovery, "Noemova archa" je tiež dobre vyrobená . V našom dome už prešlo všetko: hádzanie detí z vysokých výšok a biť do nábytku, ako aj nechávať ich na terase za silného dažďa. Zo všetkých týchto dobrodružstiev vyšla bez poškodenia.

Dôležité je, že komplexne podporuje vývoj dieťaťa a vďaka rôznym funkciám sa bude hrať v prvých rokoch života dieťaťa. Jednoznačne jedna z najobľúbenejších hračiek mojich synov, ako aj deti priateľov, ktoré nás navštívia. Senzačný a stojí za to cenu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi