Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Moje chemické laboratórium - test vzdelávacích súprav Clementoni
13.09.2019

Moje chemické laboratórium - test vzdelávacích súprav Clementoni

Otázky a odpovedeDeti sa bez ohľadu na vek radi pýtajú. Na niektoré z nich dokážeme odpovedať bez problémov, zatiaľ čo iné pre nás spôsobujú oveľa väčšie problémy. Sú aj také, ktoré sa zdajú jednoduché, ale ukázalo sa, že nie vždy vieme, prečo sa to deje týmto spôsobom. Prečo je nápoj sladší v horúcej vode? Prečo jablko s citrónovou šťavou nestmavne? Prečo ocot odstraňuje vodný kameň? Čo pridať do vody s prostriedkom na umývanie riadu, aby sa mydlové bubliny stali silnejšími? Moje chemické laboratórium odpovie na tieto a ďalšie otázky. Veľkou výhodou súpravy je nielen to, že deti získavajú vedomosti hrou, ale tiež to, že pri mnohých pokusoch sa spoliehajú na známe výrobky z každodenného života, ako je múka, cukor, soľ, kvety, zelenina. alebo ovocie. Takto sa nové správy absorbujú príjemne a oveľa dostupnejšie ako pri čítaní učebnice chémie.

copy package

obsah balenia 2 kópie

Súprava pre malé lekárneSúprava obsahuje: bezpečnostné okuliare, kadičky s viečkami, skúmavky so zátkami, stojan na skúmavky, ochranu skúmaviek, odmernú skúmavku, lievik, kefa na umývanie nádob, špachtľ, miešadiel, pipiet, pinziet, filtračného papiera, balónov, prútika na mydlové bubliny a chemikálií: kyselina vínna, uhličitan sodný, univerzálny indikátorový papier. Okrem toho brožúra s popismi experimentov, chemickým laboratórnym vybavením (pred začatím experimentov sa dieťa naučí, na čo sa používa) a bezpečnostných pravidiel.

ochranné okuliare proti kopírovaniu

Súbor Clementoni je určený pre deti od 8 rokov, avšak s výhradou, že pokusy by sa mali vykonávať pod dohľadom dospelého.

popis zážitku z kopírovania

stojan na kopírovacie trubice

Teória a praxV brožúre nájdete popisy 153 cvičení / experimentov , ktoré sa okrem iného týkajú chemikálie, zmesi, roztoky a reakcie a veľa užitočných informácií, napr. ako používať stupnicu pH alebo periodickú tabuľku prvkov, čo sú chemické ukazovatele, ako používať chemické reakcie v každodennom živote. Niektoré cviky sú jednoduché, napríklad kontrola objemu tekutiny v piatich skúmavkách alebo prilepenie šnúry na kocku ľadu so soľou, zatiaľ čo iné sú zložitejšie, napríklad použitie indikátora červenej kapusty alebo demineralizovanej vody pripravenej v predchádzajúcich experimentoch.

zážitok kyselina vínna rozpúšťa kópiu vaječných škrupín

skúsenosti s korením a kópiou mydla

Pokyny a popisy experimentov sú krátke a prezentované zrozumiteľným spôsobom. Poskytuje jasné ilustrácie.

Dokonca aj tie najjednoduchšie cvičenia, ako napríklad "pozerať sa na konzistenciu gélu" alebo "pozorovať, ako dym vyzerá, keď narazí na lúč svetla", učia dieťa niečo nové, pretože prístupným spôsobom vysvetľujú, prečo ho vidia, čo vidí.

zážitok so zmiešaním vody s olejom 2 kópia

laboratórna kópia zariadenia

Nevýhodou je, že veľa materiálov potrebných na experimenty nie sú zahrnuté. Väčšina z nich obvykle máme doma, napríklad mlieko, soľ alebo korenie, ale už kapusta, malé kúsky železa alebo lístkov fialky alebo dúhovky nemusia byť nevyhnutne ... Dieťa môže byť sklamané, že nie všetky experimenty bude možné vykonať v túto chvíľu, takže to stojí za to wcvopred pripravte zoznam potrebných položiek.

Všeobecne však hodnotím celú zostavu ako plus - vďaka množstvu a rôznym skúsenostiam sa trochu chemikovi určite nebude nudiť baviť sa v laboratóriu. Nájdete tu veľa zaujímavých informácií, ktoré môže používať v škole, ale aj jednoducho v každodennom živote - lepšie porozumie svetu okolo seba a rôznym javom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi