Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. „Manipulačná rada“ Melissy a Douga - vzdelávacia hračka
13.09.2019

„Manipulačná rada“ Melissy a Douga - vzdelávacia hračka

manipulatívna tabuľkaManipulačná tabuľka je plocha, na ktorej sú umiestnené rôzne pohyblivé prvky. Veľkosť a materiály použité na jeho prípravu sú druhotné. Najdôležitejšie je, aby jeho pohybujúce sa prvky zaujali dieťa a povzbudili ho k hre. Deti najskôr pozerajú na manipulačný stôl zo všetkých strán. Potom sa dotknú jeho prvkov a pokúsia sa ich pohnúť.

Fotografia 1 Dieťa sa hrá s tabuľouPhoto 2 Child playing with blackboard

A to nie je ľahké, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Dosky obsahujú rôzne typy zámkov a gombíkov. Ich uvedenie do pohybu vyžaduje, aby dieťa vykonávalo konkrétne, často presné pohyby rúk a prstov. Je zaujímavé, že manipulatívne dosky majú túto magickú vlastnosť, ktorá bráni dieťaťu opustiť ich skôr, ako vykoná akciu.

Príklad pomerne jednoduchého, ale zaujímavého pre deti, vzdelávacej rady je presne "Manipulácia so zámkami stola" od Melissa a Doug. Forma pomerne plochého kvádra (39x39x2 cm) vám umožňuje ľahko sa pohybovať a skladovať dosku. Môžete ho použiť naplocho, keď leží alebo je naklonený, oprieť sa doska o stenu, stojan na laptop atď. Môžete ho tiež ľahko vziať so sebou na cestu.

Photo 3 Open windowsPhoto 4 Open windows

Malá motorikaHlavným vzdelávacím cieľom manipulačnej dosky je zvýšenie efektívnosti rúk a prstov a získanie zručností pri ich presnom používaní. Dieťa, hrajúce sa na zámku "Manipulation Board Locks" Melissa a Doug, sa pokúša otvoriť všetkých 6 zámkov. S niektorými problémami nie je žiadny veľký problém, zatiaľ čo iní predstavujú pre niekoľko rokov veľkú výzvu.

Keď je dieťa schopné otvoriť hrad, a tak sa pozerať do budovy alebo domu, čakajú na nich rôzne zvieratá vo vnútri. Je mimoriadne zábavné, keď sa dieťa vyrovná s otvorením zámku a po otvorení dverí nájde pekný obrázok.

Photo 5 Pokúša sa otvoriť a zatvoriť zámkyObrázok 6 Pokusy o otvorenie a zatvorenie zámkov

Nielen otváranie zámkov, ale aj ich zatváranie pozitívne ovplyvňuje rozvoj zručností súvisiacich s malými motorickými zručnosťami. Manipulácia so zámkami, zámkami a inými typmi zámkov učí vytrvalosť, koncentráciu a konzistentnosť v činnosti.

Učiace sa farby a číslaAko som už spomenul, na palube je 6 zámkov, a teda 6 otvorov. Každý dom je označený príslušným číslom od 1 do 6, ktoré je rovnaké ako počet zvierat skrytých v okne alebo dome. Zámky Melissa a Doug s názvom "Manipulation Board Castles" sú preto zaujímavou variáciou, pokiaľ ide o učenie. Každá chata a interiér jej okna sú navyše v jednej farbe, čo vám umožňuje upevniť vedomosti o farbách ako fialová, modrá, žltá, červená, zelená a oranžová.

Môj názor"Melissa a Dougova" manipulačná doska Zámky "je vzdelávacia hračka vyrobená z dreva a kovu. Je to veľmi trvanlivé - máme našu dosku štyri roky. Stalo sa, že spadol z pomerne veľkej výšky, ale potom sme ho opravili kladivom a podrobili ho ďalším pevnostným testom. Nechala všetko bez zranenia.

Fotografia 7 Bočný pohľad na doskuFotografia 8 Bočný pohľad na dosku

Vek, na ktorý sa táto hracia rada hrá, je 3 roky, a ja s tým úplne súhlasím, aj keď sa dvojročné dieťa dobrovoľne pokúša otvoriť a zatvoriť jednotlivé zámky. Niektoré z nich spôsobujú veľa problémov aj pre 4-ročných. Je preto ťažké určiť cieľovú vekovú skupinu, ktorá dokáže ľahko zvládnuť všetky zámky. Päťročné dieťa by už malo mať možnosť otvoriť každé z nich, hoci niektoré pre neho budú veľmi ľahké. Toto riešenie má klady a zápory. Podľa môjho názoru tieto výhody určite prevažujú. Dieťa bude hrať s touto doskou po dlhú dobu a nebude sa nudiť po niekoľkých dňoch alebo týždňoch.

Z hľadiska vzdelávania je táto hračka majstrovským dielom. Zámky "Manipulation Board Castels" Melissa a Douga učia detskú trpezlivosť, trénujú pamäť, rozvíjajú motorické zručnosti a podporujú výučbové čísla a kolorów. Je to tiež vynikajúca príležitosť naučiť dieťa mená zvierat a zvuky, ktoré vydávajú.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi