X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Malí detektívi" - prehľad hry
13.09.2019

"Malí detektívi" - prehľad hry"Malí detektívi" je poľské vydanie hry "The Secret Door" určené pre maximálne 8 hráčov. Je tiež možné hrať pre jedného hráča. Odporúčaný minimálny vek hráčov je 3 roky a podľa môjho názoru je najvhodnejší. "Little Detectives" je jednou z najslávnejších hier, ktorú vytvoril Jim Deacove, autor viac ako 100 kooperatívnych hier.

Myšlienka vytvárať hry bez prvku hospodárskej súťaže, založená na spolupráci, riešení skupinových problémov a zábavnom spoločnom trávení času, je vynikajúca! Hry spolupracujúce učia logické myslenie, fungovanie skupiny, zručnosti spoločného rozhodovania, ako aj prezentáciu vášho pohľadu a argumentov .

Photo 1 Game elements

Obsah políčkaŠtvorec je dosť tenký a užitočný. Miesto v strede balenia je presne vyplnené hernými prvkami . Krabica obsahuje toto: jednostranná doska, ručička s hodinami, drevená prepravka, nálepka s prepravkou, 12 hodinových žetónov a 24 žetónov s položkami vo forme 12 párov.

Značka fotografie 2 Hrudník

Herná esenciaHráči majú hádať spolu tri veci, ktoré boli ukryté v magickej hrudi . Táto úloha nie je jednoduchá, preto ju hráči musia nájsť všetky ostatné položky a na základe nich poskytnúť chýbajúce.

Žetóny položky 3

Príprava hryPo odstránení všetkých položiek z krabice pred prvou hrou nalepte nálepku na prepravku a pripevnite ručičku s hodinami na správne miesto na doske. Dosku umiestnime na spodnú časť škatule tak, aby modré dno prepravky bolo možné vidieť otvorom v podkroví. Doska s krabičkou nie je príliš veľká, dokonca sa zmestí na malý štvorcový stôl .

Fotografia 4 Hodiny pripravené na umiestnenie na tabuľu

Ruku s hodinami sme nastavili na 12.00, teda na poludnie. Umiestnite žetóny hodín na bok dosky a otočte žetóny tovaru tak, aby boli zakryté ilustrácie, a zamiešajte ich. Z tokenov položiek vyberieme náhodne 3 a umiestnime ich do otvoru v podkroví (so tieňmi hore, t.j. stále zakrytými). Zakrývame ich modrým rámčekom. Počas hry budú musieť hráči uhádnuť tieto tri položky.

Photo 5 Clock tokens

Hodiny s hodinami vyklopíme aj zväčšovacím sklom a zmiešame ich s tokenmi ostatných položiek. Umiestnite všetky žetóny do miestnosti na doske. Počet žetónov v miestnosti by sa mal zhodovať s číslom v pravom hornom rohu .

Priebeh hryKaždú hru začína najmladší hráč. Vo svojom pohybe hráči odhaľujú akékoľvek dva žetóny ležiace na doske so zväčšovacím sklom hore, odhaľujú ich a na chvíľu ich nechajú viditeľné, aby sa na ne mohli všetci hráči pozrieť. Potom:
  • Ak hráč objavil pár (dva identické predmety), vloží ho do dolnej časti hracej plochy, jedna na druhú, podľa obrázka na žetónoch.
  • Ak hráč objavil dve rôzne veci, znovu ich zakrýva, pričom sa snaží zapamätať si pozíciu žetónov aj ilustrácie na nich.
  • Ak hráč objavil jednu položku a jednu hodinu, hodí hodiny do diery vedľa schodov a posúva ručičku hodín celú celú hodinu dopredu a predmet zakrýva a snaží sa spomenúť si na svoju polohu.
  • Ak hráč objavil dve hodiny, hodí ich do diery pri schodoch a posunie ručičku hodín o dve celé hodiny vpred.


Obrázok 6 Odkryté žetóny počas ťahu jedného hráča

Po vykonaní ťahu a objavení dvoch tokenov a vykonaní akcií súvisiacich s tým, ktoré tokeny boli objavené, sa ďalší hráč, ktorý sedí na ľavej strane predchodcu, pohybuje. Hráči tvoria jeden tím, takže sa môžu navzájom vyzvať, aby čo najskôr našli všetky páry ukryté na tabuli . Vďaka tomu budú môcť uhádnuť, aké 3 predmety sú ukryté v hrudi.

Photo 7 Položky skryté v hrudi

Hra skončilay, keď ručička hodín beží okolo celého číselníka a je opäť o 12:00. V tomto momente hráči prideľujú a spoločne určujú, aké žetóny sú v hrudi. Ak sa hráči nedohodnú na výbere, rozhodne to hráč, ktorý urobil posledný ťah a objavil žetóny.

Táto hra obsahuje aj dve ďalšie verzie hier pre najmenších a starších . V najjednoduchšom variante sa hry zúčastňujú polovičné páry alebo 6 a ostatné už spojené páry sú umiestnené na spodnej časti dosky. V zložitejšej variante ako v základnej verzii znamená prelomenie 12:00 hodiny koniec hry - hráči musia uhádnuť, ktoré predmety sú ukryté v hrudi, skôr ako ju zlomia.

DojmyHra "Malí detektívi" je jednou z hier v sérii "Rodinné výhry" - skvelý kooperatívny zápas vydávaný Egmontom, určený pre najmladších hráčov od 3 rokov. a ich rodiny. Táto séria sa nám veľmi páči a máme z nej už 4 položky. Samotná myšlienka kooperatívnych hier a nedostatok konkurencie je senzačným riešením pre najmenších hráčov . Žiadny zo starších ľudí zúčastňujúcich sa na hre nemusí predstierať, že je slabší a dovolí dieťaťu zvíťaziť, čím nedovolí dieťaťu neustále prehrať a byť odrádzaný od hrania. Spolupráca, spájanie síl a myslí je veľmi zaujímavý a podľa môjho názoru najlepší spôsob, ako predstaviť malé dieťa do sveta hier.

Photo 8 Board pripravený hrať

Hra nie je príliš dlhá, ale musíte si vyhradiť 20-30 minút v závislosti od tempa hry. Pravidlá sú jednoduché a transparentné, v prípade pochybností počas hry si môžu hráči navzájom pomáhať a vysvetliť pochybné problémy. Vykonávanie hry nepochybuje - každý prvok je vycibrený a vyrobený z odolných materiálov . Chvála si zaslúži aj realistický grafický dizajn tejto stolovej hry. Hrať to je čisté potešenie. Vďaka použitiu prvkov pexeso v Little Investigators sú hry nekonečné a hra sa určite nudiť nebude dlho.

Odporúčam každému, kto rád trávi čas v rodinnom kruhu. Buďte opatrní, pretože kooperatívne hry sa zvyšujú na maximum!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi