Ľudské telo - vzdelávací test z Clementoni
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ľudské telo - vzdelávací test z Clementoni
13.09.2019

Ľudské telo - vzdelávací test z ClementoniSady od Clementoniho kombinuje podnikanie s potešením, to znamená učenie sa so zábavou. Pomerne komplikované problémy sú pre deti prístupné a atraktívne a povzbudzujú ich k získavaniu nových poznatkov.

obsah balenia 2 copy

Set elementsPo otvorení pomerne veľkej škatule môžeme byť sklamaní - nájdeme vo vnútri niekoľko položiek vrátane: prvkov modelu DNA, trubice DNA a stojana, prvky kostry ľudského tela, vnútorné orgány (srdce, pľúca, žalúdok, obličky, črevá) a základňa na zostavenie, časti stetoskopu (káble pre slúchadlá, hlava, trubica, splitter a slúchadlá) a brožúra / inštruktáž.

prvky kópie stetoskopu

copy stethoscope

Teória verzus praxAko viete, zábava pozostáva zo zostavenia modelu DNA, modelu ľudského tela (kostry plus vnútorných orgánov) a stetoskopu, pomocou ktorého dieťa budú môcť počúvať tlkot srdca.

Prvky modelu dna a kostry sú vyrobené z plastu a sú pripevnené k plastovým rámom. Pred skladaním musia byť strihané (nožnicami). Prvky sú celkom dobre zložené, takže sa dajú ľahko zostaviť. Musíte tiež zostaviť kartónovú základňu, aby modely mohli stáť na svojej vlastnej polici alebo stole.

elementy na zostavenie spodnej kópie modelu

Dokončenie všetkých úloh nebude trvať dlhšie ako hodinu. Čo bude ďalej? Ďalej ostane iba teória, t. J. Čítanie informácií v brožúre o štruktúre bunky a jej druhoch, ľudskom kostrovom a svalovom systéme, štruktúre srdca a funkciách jednotlivých orgánov v ľudskom tele.

kópia modelu dna

Do brožúry bol tiež vložený kód, ktorý umožňuje prístup (pomocou počítača) k internetovej aplikácii "ľudské telo". Čo tam nájdeme? Ďalšia časť teórie - kresby, jednoduché animácie a informácie čítané učiteľom - týkajúce sa nasledujúcich systémov: pohyb, obeh, dýchanie, trávenie, nervózny.

Teória bohužiaľ ďaleko prevyšuje prax. Prečo, bohužiaľ? Sada ľudského tela je určený pre deti vo veku najmenej 8 rokov. V tejto fáze je učenie sa hrou efektívnejšie ako čítanie učebníc. Množstvo obsahu môže byť ohromujúce a odrádza vás od používania dosť rozmanitého súboru.

copy skelet

Ako teda situáciu uložíte? Myslím si, že stojí za to považovať túto ponuku od Clementoniho za vedeckú pomoc. Oboznámime sa s obsahom vopred a povedzme dieťaťu o konštrukcii ľudského tela, použijeme iba ilustrácie v brožúre a trojrozmerné modely vytvorené na ich základe.

Každý pôrod pozná svoje dieťa najlepšie - začíname najjednoduchšími informáciami a ak si všimneme, že sa dieťa zaujíma o danú tému, povedzme niečo viac a podrobnejšie sa o tejto otázke porozprávame. Je to o vzbudzujúcej zvedavosti, nie odrádzaní.

prvky pre zostavenie skeletu

kvalita kópie skeletu

Pre starcaPodľa môjho názoru je to ideálny návrh pre staršieho žiaka základnej školy. Súpravu je možné použiť na opakovanie a konsolidáciu získaných poznatkov, napríklad pred testom . Bude to užitočné aj pre študentov, ktorí majú problémy s osvojovaním si typicky učebnicových vedomostí - tu sú informácie stručné a dostupné prístupným spôsobom a jednotlivé mechanizmy sú presne opísané a ilustrované. Trojrozmerné modely vám tiež pomôžu porozumieť mnohým problémom.

Takže: kúpiť alebo nekupovať? Rozhodnutie samozrejme nechám na svojich rodičov . Myslím si však, že s touto sadou sa rýchlo začnú nudiť mladšie deti - postrádajú zaujímavé pomôckyúlohy, ktoré si vyžadujú angažovanosť. Starší ľudia, ktorí nemajú radi biológiu, môžu byť vďační za užitočnú vedeckú pomoc .
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi