"Kytica" - recenzia hry
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Kytica" - recenzia hry
13.09.2019

"Kytica" - recenzia hryNovinka sa objavila v širokej škále hier, ktoré ponúka vydavateľstvo Nasz Księgarnia - doska s hospodárskymi prvkami s elegantným názvom "kytice". Je určený pre hráčov od 8 rokov. Môžete súťažiť s inými chovateľmi alebo si vyskúšať ruku sám. Hra umožňuje hrať 1 až 5 hráčov. Stojí za to doplniť domácu knižnicu o túto položku? Zaručí to skvelú zábavu pre celú rodinu? Poďme sa pozrieť!

photo 1 - Obsah balenia

Obsah poľaBox obsahuje všetky prvky potrebné počas hry. Sú to:
  • 2 zápisníky obsahujúce 50 obojstranných hracích kariet,
  • 6 kociek rôznych farieb,
  • 5 ceruziek,
  • štartovací token hráča,
  • inštrukcie.


photo 2 - Herná kartaphoto 3 - Cubesfotografia 4 - quarterback card

Podstata hryHra je o najlepšom a najpresnejšom vykonaní objednávok kvetinárskych zákazníkov. Každý hráč pestuje na svojich 6 poliach kvety v šiestich farbách: žltá, červená, ružová, modrá, zelená a biela. Zákazníci (kocky) si objednávajú konkrétny počet a farbu kytíc. Iba presné a dômyselné zloženie uspokojí zákazníkov a pomôže im získať body. Nesprávny výkon objednávky uspokojí nespokojnosť zákazníka, za čo hráč získa záporné body. Tiež získavame body za najrýchlejšie vystrihnutie zo všetkých polí kvetov danej farby a vyčistenie poľa kvetov na nej pestovaných. Víťazom je chovateľ, ktorý po zhrnutí získa najviac bodov.

Dôležité!Kvety je možné rezať iba v určitých konfiguráciách. Musia byť vertikálne aj horizontálne - nie diagonálne. Kvety nemusia rásť v jednom poli - môžu byť v susedných poliach. photo 5 - Informácie o hre

Príprava hryBez ohľadu na počet hráčov dostane každý hráč 1 kartu z poznámkového bloku a 1 ceruzku. Do stredu stola sme položili všetky kocky (pokiaľ nehráme sami, bielu kocku vložíme do krabice), zatiaľ čo žetón pre začínajúcich hráčov sa dá osobe, ktorá nedávno kúpila kvety. fotka 6 - Nastavenie hry

Dôležité!Herné karty sú označené postupne číslami z polí A až D, čo znamená 4 rôzne usporiadania kvetinových polí. Ak sa hra hrá prvýkrát, všetci hrajeme rovnaký systém, napríklad A, môžeme bojovať s ďalšími duelmi v rôznych oblastiach.

Priebeh hryPriebeh hry závisí od počtu hráčov, ktorí sa na hre zúčastňujú. Hranie vyzerá inak, keď sú v hre napríklad 3 ľudia, inak keď sú 2 a stále odlišné sólo.

Počas jedného kola hodí quarterback všetky kocky, potom vyberie jednu a označí objednávku zákazníka na svojom poli, napríklad si vybral žltú kocku s hodnotou 3, takže z poľa odreže 3 žlté kvety. Ďalší hráči si vyberú svojho "klienta" a splnia jeho objednávku. Keď každý hráč obsluhuje zákazníka, kolo končí, hráčovi, ktorý sedí vľavo, sa podáva počiatočný žetón, ktorý hodí kockami v ďalšom kole.

Keď hráč odreže všetky kvety danej farby, hovorí: "Predané!" . Na hernej karte označí najvyšší počet bodov za danú farbu (7). Ďalšia osoba, ktorá predáva túto farbu, získa ďalšiu najvyššiu bodovú hodnotu - 5 alebo 3 body. Keď hráč odreže všetky kvety z daného poľa, povie: "Prázdne pole" a získa najvyšší možný počet bodov na stope prázdneho poľa.

Ak nedokážeme dokončiť objednávku, môžeme si vybrať: buď nakrájame menej kvetov v danej farbe, alebo nakrájame správne číslo, ale do kytice pridáme inú farbu. Každý výber sa však skončí nespokojnosťou zákazníka, za ktorú dostaneme bod .

Hra končí, keď ktorýkoľvek hráč rozreže všetky kvety v 3 farbách alebo oreže všetky kvety v 4 políčkach. Potom hráči spočítajú svoje výsledky pridaním bodov za rezané kvety a odpočítaním bodov pre nespokojných zákazníkov.

Dôležité!Vybraná kocka zostáva s nami až do konca kola, ďalší hráči si vyberú spomedzi ostatných na stole. farby. Nezabudnite, že biele kocky aj biele kvety v poliach fungujú ako žolík - nahrádzajú akúkoľvek farbu . fotka 7 - Karty po zápase

Hra pre dvoch hráčov je podobná s tým rozdielom, že každý hráč počas jedného kola striedavo obsluhuje dvoch klientov . V sólovej hre je cieľom hry získať čo najviac bodov. Hra pokračuje rovnako ako v základnej verzii s tým rozdielom, že sa nejedná o bielu kocku, v priebehu 1 kola hráč obsluhuje 2 klientov a celá hra trvá 8 kôl (bodky na spodku hernej karty). Ak sú rezané všetky kvety danej farby, hráč získa 5 bodov (hodnota 7 nie je k dispozícii). Táto možnosť tiež neobsahuje body "-3" a "+3" pre nespokojných zákazníkov.

DojmyNa prvý pohľad sa hra vyznačuje krásnym, estetickým rámčekom. Zvonku aj zvnútra graficky odkazuje na ľudové kvetinové vzory a dekorácie. Je to jedna z najkrajších hier, aké som kedy mal v ruke . Navyše tiež za to, že ostatné prvky hry sú graficky koherentné a udržiavané v rovnakej štylizácii.

Strávil som veľa času hľadaním akejkoľvek chyby v hre "Kytica" a nenašiel som nič, čo by bolo možné napísať na jeho zápornú hodnotu. Hra je premyslená od začiatku do konca . Obsahuje rozsiahle pokyny, ktoré rozptýlia všetky pochybnosti a v ideálnom prípade opisujú scenáre, ktoré sa môžu vyskytnúť počas hry. photo 8 - Packaging

Ak hľadáte zaujímavú, zábavnú, emocionálnu a zdravú konkurenciu, ktorá poskytuje veľkú dávku, nemali by sme váhať siahať po hre z ponuky vydavateľstva Nasz Księgarnia. Počas hry dieťa trénuje pamäť, koncentráciu a schopnosť predvídať dôsledky svojich činov a rozhodnutí . Aby hráč vyhral, musí si najprv zvoliť tú správnu taktiku a dôsledne sa ho držať.

Odporúčam to mladým aj starým fanúšikom rady!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi