Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. "Kaleidos Junior" - recenzia hry
13.09.2019

"Kaleidos Junior" - recenzia hry"Kaleidos Junior" je hra vnímania, rozvíjania logického myslenia a umožnenia učenia sa zdravej konkurencie. Vaše krásne farebné mapy, malé presýpacie hodiny a kruh so špičkou určite povzbudia vaše dieťa, aby si spolu hrali.

content boxVo veľkej kartónovej krabici sú všetky prvky potrebné na dokončenie hry:
 • 16 krásne ilustrovaných laminovaných dosiek,
 • 1 presýpacie hodiny,
 • 80 plastových žetónov v 4 farbách,
 • 1 kruhový číselník s ukazovateľom, ilustráciami a písmenami,
 • viacjazyčné pokyny.


1

Herná esenciaCieľom hry je nájsť čo najviac položiek na tabuli, ktoré zodpovedajú kategórii nakreslenej na kruhu alebo veciam začínajúcim príslušným písmenom.

Príprava hry16 ilustrovaných tabúľ by malo byť rozdelených podľa farby rámu do 4 sád. Každý hráč si vyberie farbu sady, ktorú chce hrať, a vezme dosky spolu so žetónmi v správnej farbe. Umiestnite koliesko s ukazovateľom a presýpacími hodinami do stredu tabuľky. Potom vyberieme jednu z troch úrovní obtiažnosti:
 • úroveň 1 - kategórie,
 • úroveň 2 - písmená,
 • úroveň 3 - ceruzka a papier.


23

Priebeh hryJednotlivé hry sú podobné a líšia sa iba detailmi.

Level 1 - game by categoryHráči umiestnia pred seba kartu s rovnakým číslom a potom si z tabuľky vopred odoberú príslušný počet plastových žetónov. vybraná farba:
 • deti od 4 do 5 rokov zbierajú 10 žetónov ,
 • deti vo veku 6 - 8 rokov zbierajú 15 žetónov ,
 • Starší hráči si berú 20 žetónov .


Jeden hráč (navrhujeme najmladšieho) nakreslí kategóriu otočením ukazovateľa na okrúhly štít a potom vyberie kategóriu označenú šípkou alebo jednu z kategórií na stranách. Na volante je celkom 13 kategórií: niečo hranaté, špicaté, hlučné, okrúhle, tekuté, jemné, jedlé, tvrdé, mäkké, vyrobené z dreva, vyrobené z papiera, niečo nepríjemné vonia a niečo sa hýbe. Po výbere kategórie otočíme presýpacie hodiny. Po rozliatí všetkého piesku musia hráči na svojich ilustráciách nájsť čo najviac objektov v nakreslenej kategórii. Tieto objekty označíme plastovými symbolmi.

Potom hráči musia nahradiť položky, ktoré našli, a ostatní hráči skontrolujú, či skutočne zodpovedajú nakreslenej kategórii. Žetóny umiestnené na nesprávnych prvkoch by sa mali odstrániť z hracej plochy a uložiť späť do škatule. Hra trvá, kým sa jeden hráč nezbaví všetkých svojich žetónov.

45

Level 2 - game by letterRovnako ako v úrovni 1, hráči kladú pred seba kartu s rovnakým číslom a potom si berú zo stola správny počet plastových triesok v predtým vybranej farbe:
 • deti od 4 do 5 rokov zbierajú 10 žetónov ,
 • deti vo veku 6 - 8 rokov zbierajú 15 žetónov ,
 • Starší hráči si berú 20 žetónov .


Jeden hráč otočí ukazovateľ na volante a nakreslí písmeno, potom otočí presýpacie hodiny. Keď pretečie piesok, hráči musia na svojej doske nájsť čo najviac prvkov, ktorých meno zodpovedá nakreslenému listu. Keď sa naleje všetok piesok, hráči si postupne vymieňajú vybrané položky. Hráč, ktorý sa zbavil všetkých žetónov, najprv vyhrá.

6Každý hráč umiestni pred seba dosku s rovnakou ilustráciou (s rovnakým číslom) a kartu a ceruzka. Pomocou kolieska si hráči vyberú písmeno a na svojej doske majú za úlohu nájsť čo najviac prvkov, počnúc nakresleným písmenom. Potom počas dvoch striedaní presýpacích hodín hráči zapíšu na kartu názvy prvkov, ktoré našli, takým spôsobom, aby to ostatní hráči neuvideli. Keď vyprší čas, hráči sa striedajú a čítajú slová, ktoré napísali a dostali:
 • 1 bod za každé slovos čím si všimol aspoň jeden ďalší hráč,
 • 3 body za každú položku, ktorú hráč našiel sám.


Vyhráva hráč, ktorý po 5. kole získa najviac bodov.

DojmyHra senzačne rozvíja vnímanie dieťaťa. Farebné grafy povzbudzujú deti, aby sa hrali spolu. Jednotlivé úrovne obtiažnosti sú skvelým riešením, aby hru mohli hrať batoľatá aj staršie deti . Jedinou nevýhodou je prítomnosť písmen V a H, ktoré pre dieťa ťažko nájdu prvky na doske. Všetky druhy hier pre vnímanie sú skvelým návrhom pre deti všetkých vekových skupín. Umožňujú vám trénovať svoju myseľ na mnohých úrovniach. Odporúčame to ako nápad pre rodinné oslavy.

Hra "Kaleidos Junior" bola ocenená v 10. ročníku prestížnej súťaže Hračka roka!

hračka roka
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi