Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Janodova pyramída „Seasons“ - vzdelávacia hračka
13.09.2019

Janodova pyramída „Seasons“ - vzdelávacia hračka

Vzdelávacia pyramídaPredtým, ako sa v predaji objavilo niekoľko divízií vzdelávacie pyramídy, hrali mnohé generácie podobne s blokmi a inými objektmi s rovnými povrchmi. Základným prvkom hry je výstavba veže umiestnením jednotlivých prvkov na seba. Na tento účel je možné použiť bloky, kartónové obaly a dokonca aj knihy. Pyramídy sú v súčasnosti vzdelávacími hračkami, ktoré komplexne podporujú vývoj dieťaťa a poskytujú veľa príležitostí na hranie. Vyrobené z kartónu, plastu alebo iného materiálu, často s veľmi farebnými a prepracovanými ilustráciami, sú jednou z najčastejšie vyberaných hračiek pre deti vo veku niekoľkých rokov.

1

"Seasons" podľa JanoduSeasons Pyramid Značka Janod sa skladá z 10 štvorcových blokov rôznych rozmerov. Najväčší z nich má rozmery 13,5 x 13,5 x 13,5 cm. Sú vyrobené z hrubej lepenky, čo je ich veľká výhoda. Náš set je starší ako 4 roky a nebol poškodený. Mali sme niekoľko rôznych vzdelávacích pyramíd a táto značka Janod je jednou z najlepších.

2

Zaujímavé je, že ilustrácie nezmiznú a neodlupujú sa z kartónu, z ktorého boli vyrobené kúsky skladačky. Stalo sa, že ich chlapci poškriabali pastelkami a dokonca aj perom. Dokázal som ich vyčistiť vlhkou handričkou a trochou čistiaceho prostriedku. Ročné obdobia sú leitmotívom ilustrácií, ktoré sa nachádzajú na hranatých blokoch. Jar, leto, jeseň a zima sú znázornené na 10 rôznych ilustráciách, ktoré zobrazujú objekty špecifické pre danú sezónu.

3

Technické údaje

 • Producent - Janod
 • Index - J02917
 • Vek - 12 mesiacov +
 • Dizajn - Francúzsko
 • Materiál - kartón
 • Rozmery pyramídy - 13,5 x 13,5 x 87 cm
 • Hmotnosť - 630 g


4

Prehrať dojmyJanodova pyramída ročných období bude pre batoľatá každoročne zábavou. Dieťa si spočiatku pravdepodobne nebude môcť postaviť pyramídu samostatne, ale bude mať veľa zábavy zničiť vežu, ktorú postavili ich rodičia.

V priebehu času sa vaše dieťa pokúsi umiestniť jeden blok na druhý s lepšími výsledkami. Takáto zábava pozitívne ovplyvňuje rozvoj zručností súvisiacich s malými aj veľkými motorickými schopnosťami, učí koordináciu očí a rúk a tiež umožňuje dieťaťu sústrediť sa.

5

Bloky sa dajú použiť na zostavenie veže z náhodných blokov, ako aj na umiestnenie blokov v poradí od najväčších po najmenšie. 7

Okrem budovania klasickej veže je možné využiť prvky vzdelávacej pyramídy na precvičenie zručností pri usporiadaní objektov od najmenších po najväčšie a naopak. Vďaka ilustráciám týkajúcim sa ročných období je to hračka, ktorá sa dá použiť ako východiskový bod na rozhovor o konkrétnych ročných obdobiach a zaznamenávanie súvisiacich informácií, napr. Zvierat, rastlín, ovocia, zeleniny atď. Upútajú pozornosť dieťaťa a umožňujú najpríjemnejšiu formu vzdelávania. - učenie sa hrou. 8 Štvorcové bloky, ktoré sú prvkami pyramídy, sa môžu tiež použiť ako škatule na malé hračky, suveníry alebo iné poklady.

Táto hračka je skvelá vzdelávacia hračka pre deti od 1 do 5 rokov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi