„Hasičská stanica“ Lego City 60110 - prehľad sady blokov
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. „Hasičská stanica“ Lego City 60110 - prehľad sady blokov
13.09.2019

„Hasičská stanica“ Lego City 60110 - prehľad sady blokovZo série Lego City je náš druhý súbor tematicky spojený s hasičským zborom. Niet divu, že sa o ňu môj syn začal zaujímať, pretože má starého hasiča a od prvého roku života hrá všetky druhy hasičských vozidiel. Predmetom hasičského zboru nie sú len deti, ktoré majú v rodine hasičov. Plne vybavené bojové vozidlá a hasiči vzbudzujú veľký záujem a obdiv všetkých detí bez ohľadu na pohlavie.

12

Špecifikácia:

 • Bloky: Lego
 • Riadok: Mesto
 • Model: Hasičská stanica
 • Katalógové číslo: 60110
 • Počet prvkov: 919
 • Vek: 5 - 12 rokov


3

"Hasičská stanica" Lego CityTáto sada Lego blokov je veľkým stavebným problémom pre malé dieťa . Avšak, s pomocou dospelých, stohovanie blok po bloku je veľa zábavy. Zostavenie všetkých častí trvá veľa hodín, takže buďte trpezliví.

4

Hasičská stanica Lego City je určená deťom od 5 rokov. Päťročný človek však nedokáže naplno využiť svoj potenciál a všetky možnosti zábavy . Hranie s takým rozsiahlym súborom vás privádza na vyššiu úroveň, ale s ním si dieťa hrá svojim spôsobom, občas objavuje nové prvky a funkcie hasičskej stanice a s ňou spojené doplnky.

Sada pozostáva z 10 balíkov s blokmi (celkovo existuje viac ako 900 prvkov) a 5 kníh obsahujúcich podrobné pokyny na montáž. Počet je jednoducho obrovský a pokiaľ ide o Lego City, je jedným z najväčších v súčasnosti dostupných. Podľa môjho názoru je to zaujímavý návrh pre deti, ktoré už majú niektoré základné súbory a sú z nich ochotné z nich vyrobiť vozidlá a budovy . Rozhodne ho neodporúčam pre začiatočníkov, pretože dieťa môže byť od takéhoto typu hry odrádzané. Súbor je veľmi zaujímavý a jeho hraním sa dieťa podieľa na záchranných akciách a hasení požiaru, čím pomáha zachraňovať životy ľudí a veci prakticky.

5

Technické údaje:Súprava obsahuje nasledujúce:
 • bloky na odovzdanie požiarnej stanice - 3 podlažná hlavná budova a dve garáže. Modulárna štruktúra hasičskej stanice umožňuje zostavenie jej prvkov v 4 kombináciách,
 • 6 minifigúr vrátane 5 hasičov a obchodníka,
 • veliteľské auto,
 • hasičské vozidlo s boom,
 • vrtuľník
 • párky v rožku,
 • ďalšie príslušenstvo: baterka, vysielačka, hasiaci prístroj, sekera, píla, kávovar, hrnček, kosť, kuracie stehno a párky.


678910

Takáto veľmi rozsiahla sada prvkov a príslušenstva umožňuje dieťaťu zúčastňovať sa rôznych hasičských a záchranných operácií s účasťou piatich hasičov, hasičského vozidla, osobného automobilu a vrtuľníka. "Hasičská stanica" vám tiež umožňuje hrať jednoduché scény z každodenného života hasičov.
 • Rozmery hasičskej stanice: približne 31 x 59 x 29 cm
 • Rozmery hasiaceho motora: približne 9 x 24 x 6 cm
 • Rozmery vrtuľníka: približne 9 x 17 x 6 cm
 • Veliteľské auto: približne 5 x 11 x 5 cm
 • Stojaci psi v rožku: približne 7 x 6 cm x 7 cm
 • Rozmery balenia: 11 x 37,5 x 47,5 cm


111213

zábavné dojmyS tak veľkou a bohatou sadou lego je zábava nekonečná! Dieťa môže počas svojho pobytu v krbu hrať rôzne aktivity hasičov : od práce pri počítači, cez jedlo, staranie sa o bojové vozidlá, odpočinok a spánok na poschodovej posteli.

 14

Hasičský voz zahrnutý v súprave je veľmi veľký a vysunutý. V porovnaní so sadou "Hasičské vozidlo 60107" vám poskytuje ešte viac priestoru pri hraní malého hasiča. Vrtuľník nie je príliš veľký, ale šikovný - 5-ročný muž ho ľahko ovláda jednou rukou. Veliteľské auto je zaujímavým doplnkom k súprave a malej variácii, pretože je to jednoduché malé auto. Skvelý prístroj je stánok s hot dogom.

1516

Bohužiaľ, hasičská stanica je trochu sklamaním. P roducent sa môže pochváliť možnosťou postavenia až 4 kombinácií z 3 dostupných budov, a to nie je praktické riešenie . Z hľadiska možných variantov sa požiarna budova vizuálne príliš nelíši. Iba v jednom z nich má dieťa voľný prístup do všetkých častí budovy. V jednom má obmedzený kontakt s hlavnou budovou. Tento aspekt súboru sa, žiaľ, úplne nevymyslel.

17

Nevýhoda navyše poskytuje príležitosť hrať rôznymi spôsobmi. Dieťa má k dispozícii dlhú rúru pre hasičov, ktorí majú ísť z horného poschodia budovy do garáží. Sada obsahuje aj mapu regiónu, konzolu s počítačom a potrebné zariadenia na usmerňovanie práce hasičov, postelí, satelitných antén a vysokej rádiovej antény, vybavenie potrebné pri hasení požiaru alebo dokonca kávovar.

181920212223

Hasiči budú pre hasenie požiaru potrebovať požiarnu hadicu s vodným blokom v tvare tehál, dlhý dosah, manévrovací, ľahký a rýchly vrtuľník, ako aj dobre koordinovaný a vždy pripravený tím hasičov.

Všetky prvky súpravy sú rafinované, nabíjané a dobre sa kombinujú. Táto súprava však pri zložení zaberá veľa miesta, takže je dobré pripraviť povrch, ktorý umožní vášmu dieťaťu voľne hrať .

2425

Okrem mnohých výhod súboru "Hasičská stanica" má, bohužiaľ, aj niekoľko nevýhod . Najväčší a najviac nepríjemný pri hraní sú veľmi zlé spoje medzi budovami. Pri miernom pohybe garáží sa kĺby rozopínajú. Po niekoľko rokov je premiestnenie celej hasičskej stanice veľmi ťažké a dokonca nemožné.

V hasičskom motore je opäť problém s mechanizmom navíjania hadice s vysokou chôdzou. Kuracie stehno je ťažké pripevniť na gril. Okrem toho sme si pri hraní so súpravou nevšimli žiadne ďalšie chyby veľkého kalibru.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi