Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Dojčenie - ako sa pripraviť?
13.09.2019

Dojčenie - ako sa pripraviť?

Čo môžete robiť počas tehotenstva?Ak ste už tehotná a zaujímate sa o dojčenie, ale z nejakého dôvodu sa obávate neúspechu, najlepšie, čo môžete urobiť, je PREČÍTAJTE sa a porozprávajte sa s kompetentnými ľuďmi: pôrodné asistentky, poradcovia pri dojčení, lekári a skúsení lekári. mamičky . Počas tehotenstva nemôžeme jednoznačne konštatovať, že dojčenie nebude možné. Pri tejto príležitosti vyvrátim niektoré mýty, ktoré sa stále opakujú a môžu znížiť krídla budúcich rodičov:
 • Veľkosť pŕs nezáleží na výžive a kvalite mlieka.
 • Tvar prsníka (najmä konkávne alebo ploché bradavky) nevykrmuje potravu - to znamená, že matka a dieťa budú potrebovať podporu po narodení.
 • Implantáty na zväčšenie pŕs alebo iné chirurgické zákroky nevylučujú úspešné dojčenie.
 • Zlyhanie s predchádzajúcim dieťaťom alebo deťmi neznamená, že sa bude opakovať ďalšia situácia.
 • Poruchy dojčenia s blízkymi (matka, babička, sestra) - to je veľmi individuálna záležitosť každej ženy.


Počas tehotenstva sa neodporúča vykonávať žiadne cvičenia alebo masírovať prsia, aby sa zlepšil ich tvar (s plochými alebo konkávnymi bradavkami) alebo aby sa jedli prípravky, čaje na laktáciu . Začiatok laktácie závisí od hormónov a hlavným signálom pre začiatok produkcie mlieka je oddelenie placenty od maternice, ku ktorej dochádza počas prirodzeného pôrodu aj počas rezu cisárskym rezom. Niektoré matky po cisárskom reze možno budú musieť oneskoriť začiatok laktácie, ale toto nie je pravidlo.

Na čo sa oplatí investovať skôr, ako začnete dojčiť?Stojí za to investovať svoj čas a pozornosť do triedy v pôrodníckej škole. Toto je najlepšia investícia, ak si vyberiete kurz, v ktorom sa stretnete s odborníkmi: vzdelané pôrodné asistentky, laktační poradcovia. Pri hľadaní dokonalej pôrodnej školy starostlivo skontrolujte program a overte učiteľov.


Druhou najdôležitejšou investíciou je odsávačka mlieka . Vždy odporúčam elektrickú odsávačku, pretože je oveľa jednoduchšie používať. Zvyčajne odporúčam model Medela Swing alebo Lovi dvojfázová odsávačka. Pred nákupom sa oplatí získať názory iba na pôrodnej škole alebo medzi skúsenými matkami.


Kedy a prečo bude pre nás prsná pumpa užitočná:
 • V nemocnici ihneď po pôrode stimulovať laktáciu - ak sa z nejakého dôvodu oneskorí produkcia mlieka (napr. cisársky rez, oddelenie matky a dieťaťa, príliš zriedkavé pripojenie dieťaťa k prsníku), stojí za to podporovať načerpať a vyjadriť svoje vlastné mlieko, ktoré neskôr môžete svoje dieťa nakŕmiť.
 • Ak sú bradavky ploché alebo konkávne , pumpovanie pomocou odsávačky môže opraviť ich tvar a uľahčiť pripojenie dieťaťa k prsníku.
 • Ak z nejakého dôvodu dieťa je na dlhú dobu oddelené od matky , stojí za to vyjadriť mlieko pomocou odsávačky, aby sa dieťaťu dostalo prirodzené jedlo; matčinu stravu považujú odborníci za liek pre predčasne narodené deti a choré deti.
 • Počas vypuknutia jedla, keď sú prsia opuchnuté , je ťažké a dieťa sa ťažko pripája. Vyjadrením malého množstva mlieka tesne pred kŕmením môžete dieťaťu uľahčiť uchopenie prsníka a jeho správne nasávanie.
 • Počas stázy, zápalu prsníka a iných komplikácií pumpovanie pomocou pumpy pomáha priniesť úľavu. Najlepším liekom na choré prsia je, samozrejme, vždy dieťa, pretože prsia to najefektívnejšie a zvyčajne pomáha matke odpojiť zablokovaný kanálik na mlieko, ale z rôznych dôvodov nemusíme mať vždy šancu dať dieťaťu prsník počas choroby.
 • Keď matka plánuje opustiť dom bez dieťaťa a počas jej neprítomnosti je čas na kŕmenie. Mlieko vyjadrené pomocou odsávačky sa môže uchovávať v chladničke alebo mrazničke a podľa potreby pripraviť na podávanie.


Tretia, rovnako dôležitá vec pre pohodlie, ktorú máme pri kŕmení, je správna dojčiaca podprsenka a nočná košeľa. Nie sú zárukou úspešnej mliečnej cesty, ale určite zlepšujú pohodlie pri nosení dieťaťa. Správne vybraná a upevnená podprsenka je tiež investíciou do budúceho stavu prsníkov. V odôvodnených prípadoch odporúčam matkám spať v podprsenky už tehotnej, pretože je tehotná (a nie na rozdiel od bežných)presvedčené počas kŕmenia) naše prsia nepriaznivo menia svoj tvar.


Nakoniec navrhujem, aby som sa vybavil niekoľkými malými vecami, ktoré môžu matke priniesť úľavu po pôrodných alebo kŕmnych ťažkostiach:
 • Prírodný lanolín, ktorý podporuje a upokojuje podráždené bradavice. Vyberte si produkt, ktorý nemusíte umyť pred umiestnením dieťaťa na prsník.
 • Gélové balíky na hrudi na zmiernenie recidívy alebo opuchu.
 • Vytvára čiapky na hrudi, ktoré, na rozdiel od mena, nie sú určené na vytvorenie (aj keď v odôvodnených situáciách), ale predovšetkým na uľahčenie hojenia zranených bradavíc. Bradavky rozmazané lanolínom sa nasadzujú a podprsenka sa ľahko nasadzuje, vďaka čomu majú bradavky prístup na vzduch a nie sú dráždené spodným prádlom.

Na čo si dávať pozor, aby ste neodkazili laktáciu?Dudlík - nemá sa podávať počas prvých 4 až 6 týždňov života dieťaťa, pretože môže narušiť techniku dojčenia a sania dieťaťa a nepriaznivo ovplyvniť stimuláciu laktácie. Dieťa, ktoré má cumlík, je menej často pripútané k prsníku a nestimuluje produkciu mlieka tak často, ako je to potrebné. Stojí za zmienku, že na trhu neexistujú žiadne struky napodobňujúce tvar matky.

Fľaša a kŕmenie modifikovaným mliekom - Ak to nie je potrebné, kŕmenie vo fľaši môže, ako v prípade strukov, spôsobiť problémy so správnym pripojením dieťaťa k prsníku. Upravené mlieko, ktoré sa podáva dieťaťu v lekársky neopodstatnených prípadoch, negatívne ovplyvňuje množstvo mlieka produkovaného matkou. Akákoľvek väzba na prsník je signálom pre telo matky, že by sa malo produkovať mlieko. Čím častejšie si dáte dieťa na svoje prsia, tým viac mlieka produkujete. Obzvlášť negatívne účinky majú podávanie upraveného mlieka v noci, ktoré sa často odporúča pre "dobrý spánok" dieťaťa.

Diéta dojčiacej matky - ktorá neexistuje a nemala by sa vylúčiť zo stravy z dôvodu laktácie. Strava dojčiacej matky by mala byť zdravá, zdravá a chutná. Môže zahŕňať mlieko a mliečne výrobky, výrobky všeobecne známe ako nadúvanie, vyprážanie alebo dokonca čokoláda. Zložky výrobkov, ktoré matka konzumuje, neprechádzajú do mlieka takým spôsobom, ktorý by mal nepriaznivé účinky na dieťa. Výrazné zníženie konzumovaných výrobkov môže viesť k anémii, vyčerpaniu, a tým aj k zníženiu produkcie mlieka.

Dojčenie je prirodzenou voľbou pre každú matku a všetkých rodičov. Aby som vás povzbudil, dodám, že okrem toho, že to najlepšie jedlo môžete dať svojmu dieťaťu na podporu jeho zdravia. Dojčenie sa v budúcnosti oplatí a výskum ukazuje, že dojčené deti sú menej pravdepodobné, že trpia mnohými chorobami. Okrem toho, dojčenie, vždy máte mlieko teplé a pripravené na servírovanie. Držím palce pre úspešnú mliečnu cestu každého z vás.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi