Detský kúpeľ s AD
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Detský kúpeľ s AD
13.09.2019

Detský kúpeľ s AD



Príznaky atopickej dermatitídy sa zosilňujú najmä v zime pod vplyvom teplého a suchého vzduchu doma. Je preto veľmi dôležité využívať prospešné kúpele, ktoré by sa v prípade atopickej starostlivosti o pleť mali riadiť niekoľkými dôležitými pravidlami.



Základom liečby AD je diagnostika a eliminácia alergénov zodpovedné za spôsobenie zápalu, jesť správne stravovacie návyky , podávanie probiotík a tráviacich enzýmov a potom správna hygiena pre citlivú pokožku. Správne alebo čo?

Niektorí odborníci odporúčajú obmedziť kúpeľ detí s atopickou dermatitídou na 2 až 3-krát týždenne. Je to preto, že namiesto vyschnutia vody namiesto hydratácie. Dlhý kontakt s atopickou pokožkou s vodou vedie k odstráneniu už oslabenej ochrannej vrstvy pokožky, v dôsledku čoho je ľahšie usušiť a zápalové príznaky namiesto vymiznutia sa zosilňujú. Je však potrebné si uvedomiť, že s náležitou starostlivosťou nie je kontraindikovaný ani denný kúpeľ.

Nezabudnite na niekoľko pravidiel železa, ktoré platia pri umývaní detskej pokožky pomocou AD:
  • Uistite sa, že pranie prebieha vo vani a nie v sprche, ale nie dlhšie ako 10 - 15 minút . Správne pripravený kúpeľ upokojí podráždenie pokožky a umožní dieťaťu upokojiť sa pred spaním.
  • Vyparíme dráždivý chlór z vody . Jednoduchý spôsob odparovania chlóru z vody je variť v panvici niekoľko minút bez zakrytia a potom ochladiť na optimálnu teplotu 37 stupňov Celzia .
  • Použitie bežného mydla sa neodporúča, pretože spôsobuje nadmerné vysušenie pokožky. Vyberieme možnosť jemný čistiaci prostriedok špeciálna pre precitlivenú pokožku alebo použite vlastné infúzie vyrobené lekárom, ktoré lekári často odporúčajú. Špongie a špongie nepoužívame, pretože nie sú ani krehké, ani príliš hygienické.
  • Po kúpaní veľmi jemne vysušte pokožku dieťaťa Nemôžeme ho trieť obyčajným uterákom (používame uteráky vyrobené iba z prírodných materiálov!) Aby nedošlo k začervenaniu tela. Netierajte ho dosucha. Aplikujte mastenie pokožkyhydratačný i na mierne vlhké telo.

Aké zložky, ktoré treba u zmäkčovadiel hľadať?



Posledný výskum mechanizmov spôsobujúcich zápal kože ukazuje, že oslabenie lipidovej vrstvy v AD je primárne všetky poruchy v prírodnej produkcii zmäkčovadlá. Prichádzajú vo forme krémových gélov bez pokožky a niektoré z nich neobsahujú vodu. Zmäkčovadlá vďaka funkciám prestavovania medzibunkových priestorov zabraňujú úniku membrány epidermálnej bunky, protizápalovým, zvlhčujúcim a dokonca aj antibakteriálnym a antivírusovým. filaggríny . Tento proteín je zodpovedný za udržiavanie správnej alebo kyslej hodnoty pH pokožky , a tým aj za jej optimálnu hydratáciu a mazanie. Tieto znalosti úspešne využívajú výrobcovia a vedecká komunita, ktoré vytvárajú špecializovanú kozmetiku pre starostlivosť o pokožku so špeciálnymi potrebami, precitlivenú, alergickú, často vyžadujúcu dlhodobú a intenzívnu terapiu. Tieto kozmetické výrobky sú predovšetkým

Role emollients je:

  • Prestavba epidermálnej bariéry a udržiavanie normálnej funkcie pokožky vytvorením okluzívnej vrstvy (ochranná vrstva, ktorá zadržiava vodu v pokožke) a udržiavaním správnej lipidovej vrstvy epidermy . Je to možné vďaka použitiu: uhľovodíkov (vazelína, parafín), zeleniny (repka, avokádo, ricín, kokos, ľan), živočíšnych olejov (cholesterol).
  • Hydratácia stratum corneum pomocou zvlhčovadiel , t.j. silných hygroskopických látok viažucich vodu. Patria sem napríklad glycerol, močovina, laktát, propylénglykol a hydroxykyseliny .
  • Protizápalový a antipruritický efekt vďaka zosilneniu ochrannej bariéry epidermy, správnej hydratácii a masteniu pokožky. Antipruritická látka často pridávaná do zmäkčovadiel je polidocanol . D-panthenol a beta-glukán sú protizápalové.


Pravidelné používanie zmäkčovadiel významne zlepšuje stav pokožky pri AD, znižuje nepríjemnú recidívuy zápal .

Môžeme tiež pripraviť domáci kúpeľ. Tu sú testované recepty:

1. Zemiakový múkový škrob



Na každé 3 litre vody pridajte lyžicu zemiakovej múky. Múku rozpustite v malom množstve studenej vody (na želé) a zvyšok vody uvarte vo veľkej nádobe. Po prevarení zalejeme zvyškom, premiešame a pridáme do vody určenej na kúpanie. Upokojuje úniky a popáleniny .

2. Ľanové semeno



Ľanové semená sú cenným zdrojom omega-3, vlákniny a vitamínov E a B17. Nalejte ľanové semienko (pol pohára) a nalejte veľké množstvo vlažnej vody (približne 5 l). Varte na miernom ohni asi 20 minút, potom pridajte želé (bez fazule) do kúpeľa. Hydratačný kúpeľ, antipruritický , zanecháva na pokožke dieťaťa ochrannú vrstvu.



Ovesné vločky vďaka obsahu kremičitanu zvlhčujúcej suchú, svrbivú pokožku . Plátnové vrecko obsahujúce ovsené vločky (asi pohár) ponorte na 15 minút do 1 litra vlažnej vody a potom chvíľu varte. Ochladená tekutina sa vtlačí do pokožky dieťaťa a nechá sa absorbovať. Môžeme tiež pripraviť vaňu s ovsenou kašou. Nalejte asi 0,5 kg ovsených vločiek do vrecka a varte v 3 litroch vody. Nalejte odvar do kúpeľa. Mleté ovsené vločky môžeme tiež zomeliť v mlynčeku na kávu, potom ich uvariť a naliať hustú tekutinu do kúpeľa.

4. Vaňa s Bochnia soľou



Odporúča sa pri dermatologických ochoreniach. Dávku je potrebné upraviť podľa predpisu lekára a výrobcu. Soľ by sa mala po kúpeli dôkladne opláchnuť z pokožky.

5. Olejové kúpele



Sú to najjednoduchší spôsob, ako dokonale naolejovať a vyživovať pokožku. Stojí za to použiť kokosový, ľanový, konope, čierny kmín, argan, sladké mandle, bambucké maslo alebo jojobový olej, naliať 2-3 čajové lyžičky do vane vlažnou vodou a dieťa vykúpať 10-15 minút.

Pri používaní prírodných metód liečby AD príznakov musíte pamätať na to, že na pokožku okamžite po kúpeli naolejujete, pokiaľ možno mierne navlhčenú. Môžete tiež použiť metódu mokrého obväzu, ale pod vedením dermatológa . Spočíva v tom, že po kúpaní na stále vlhkú pokožku v miestach, kde sú zmeny obzvlášť viditeľné, nanesieme silnú vrstvu zmäkčovadla a zabalíme ju vlhkou bandážou. Sušiaci materiál uľahčuje prenikanie prípravku hlbšie do kožných vrstiev.

Ak chcete pomôcť alergickej pokožke, skúste použiť zdravý rozum a používať kozmetiku v závislosti od individuálnych potrieb pokožky dieťaťa.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi