Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Cortex: Výzvy - mozgová gymnastika a veľa zábavy v jednom
13.09.2019

Cortex: Výzvy - mozgová gymnastika a veľa zábavy v jednom

Perfektné cvičeniaMyslíte si, že ste múdrejší ako vaši priatelia? Urobte 8 rôznych testov, ktoré rozvíjajú funkcie mozgu - informácie na obale okamžite upozornia a povzbudia vás, aby ste sa spolu bavili. A podľa môjho názoru je kľúčové slovo, ktoré určuje úspech tejto hry. Cortex: Výzvy je predovšetkým skvelá zábava, navyše s náznakom konkurencie, čo ju robí ešte vzrušujúcejšou. Celý tento tréning mozgu však ide do pozadia - ukázalo sa, že cvičenia zamerané na rozvoj mysle sa vykonávajú s potešením, takmer nevedome, pretože sú formou zábavy. Dôležité je, že si užívajú deti aj dospelých. Čo je to hranie?

copy packagekopírovať herné prvky

pravidlá hryV kolónke je 90 kariet, z toho 74 testovacích kariet, 6 testovacích kariet a 10 fakturačných kariet, plus 6 puzzle s obrázkom mozgu.

obsah balenia 2 copy

2 až 6 ľudí sa môže zúčastniť hry. Minimálny vek hráčov je 8 rokov.

Všetky karty okrem kariet s faktúrami sú umiestnené v zásobníku s obsahom úloh dole. Hráči môžu vidieť iba obrázky informujúce o tom, aký druh testu sa skrýva pod ním. Po vyhodení karty každý test vyrieši súčasne. Ak niekto pozná odpoveď, zakryje kartu čo najskôr rukou - takže reflexy sa počítajú! Potom vyrieši test - ak je odpoveď správna, vezme kartu a ak je nesprávna, odloží ju a nemôže sa zúčastniť ďalšieho kola.

kopírovať fakturačné karty

Aké sú rôzne úlohy a ako vyvíjajú rôzne časti mozgu? 8 typov testov je:
 • pamäť: na karte sú rôzne položky - 5 z nich sa musí vymeniť z pamäte;
 • bludisko: uveďte, kde je východ z miesta označeného šípkou;
 • farba: medzi mnohými názvami farieb je iba jedna napísaná v "vašej" farbe - musíte ju uviesť;
 • koordinácia: ruke je priradená farba (modrá - ľavá, červená - pravá) a každý prst má číslo (1-5); obrázok ukazuje tvár a počet prstov alebo prstov danej farby na vybranej oblasti tváre (napr. na čele, nose, uchu atď.) a úlohou je dotknúť sa určeného prsta danej oblasti tváre, ako je to uvedené;


copy memory taskchallenge maze copy
 • pár: na karte sú rôzne položky - musíte uviesť, ktorá z nich sa má opakovať;
 • frekvencia: táto úloha je založená na označení prvku, ktorý sa vyskytuje najčastejšie (napr. kocka s daným počtom stehov alebo guľa s daným číslom);
 • zdôvodnenie: chýbajúci tvar prirovnajte k prázdnemu priestoru v skladačke (napr. tetris, puzzle, Rubikova kocka);
 • výzva: karta výzvy znamená, že hráč bude hádať so zavretými očami, čo je na jednej z fakturačných kariet - vyberú si ju iní hráči (na začiatku hry sa každý mohol pozrieť na fakturačné karty, môžete sa ich tiež dotknúť, na prečítanie jednotlivých faktúr - sú to jahody, mach, drevo, broskyňa, basketbalová lopta, lano, plyš, koža, zebra a rolka).


copy copy challengecopy reasoning task

Kto vyhrá? Za jednu zo štyroch častí mozgu sa vymieňajú dve karty s rovnakým reverzom. Víťazom je ten, kto získa všetko na prvom mieste.

kvalita kópie

Teoreticky je všetko zrejmé a myslíme si, že hranie bude chvíľu trvať ... ale to je iba prípad, keď sa pokojne pozeráme na karty. Počas hry nás sprevádzajú emócie, časový tlak tiež nepomáha - poskytnutie správnej odpovede nie je také ľahké... Najlepšie je to zistiť hraním hry.

klady a záporyCortex: Výzvy od div <= id 101 "> je hra, ktorá sa dá skutočne len ťažko prelomiť. Za povšimnutie stojí samotné balenie, ktoré je malé a praktické - hru je možné skryť v batohu alebo kabelke a vziať napríklad na výlet. Okrem toho je graficky atraktívny a starostlivo vyrobený. Veľkou výhodou je rozmanitosť - nemôžete si zvyknúť na daný typ úloh alebo ich učiť zo srdca. Karta s testom odôvodnenia sa môže vzťahovať na Rubikovu kocku, ale aj na puzzle typu Tetris alebo Puzzle, pričom pri určovaní frekvencie výskytu daného prvku môžeme očakávať, že na kockách budú kocky, čísla na guľkách a hádanie, čo sa pod kartou skrýva, je ľahké zamieňať si mech. s broskyňou alebo jahodou s basketbalom, pretože ich faktúry sú takmer rovnaké - náš mozog je stále potrebné analyzovať a pracovať vysokou rýchlosťou. Je to hra, ktorá má nepochybne veľmi pozitívny vplyv na vývoj batoľat, ale staršie mozgy nemôžu lúpať.


Pokiaľ ide o nevýhody, je pre mňa ťažké ich nájsť - jedná sa iba o malé poznámky a môžete povedať, že sa držím len: karty farieb neboli preložené do poľštiny, takže mladšie deti môžu mať problém s anglickými názvami farieb. Druhé číslo - hra je skutočne náročná, čo môže odradiť najmladších hráčov. Potom ich môžete skúsiť dať napríklad za rok. Zručnosti získané počas hier budú určite užitočné počas školského vzdelávania. Dôrazne odporúčam!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi