X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Bloky, ktoré vás budú zaujímať
13.09.2019

Bloky, ktoré vás budú zaujímať

Bloky: čo je to?Bloky nie sú nič iné ako viacfarebné mnohosteny, obvykle vyrobené z plastu alebo dreva. Ich hlavnou úlohou je formovať tvorivé a priestorové schopnosti detí. Je to hračka, ktorá jedinečným spôsobom stimuluje predstavivosť a kreativitu. Najobľúbenejšie typy blokov sa používajú na viacnásobné hranie, čo dáva príležitosť na opätovné zostavenie a demontáž budov v rôznych kombináciách.

Preč sú dni, keď sme počuli slovo "bloky" a mysleli sme si LEGO. Samozrejme, stále si užívajú nepretržitú popularitu u detí aj dospelých, ale s každým ďalším rokom sa možnosti dizajnu blokov zvyšujú. Výrobcovia sa snažia navzájom prekonávať a vytvárať tak stále viac nových možností ich kombinovania. Stavebné bloky priateľským spôsobom približujú fyzikálne zákony najmladším, fascinácia prírodou často začína hraním stavebných blokov, pretože dávajú dieťaťu zmysel pre agentúru. Zoznámte sa s niektorými z nich.

Korbo blokyKonštrukčné bloky Korbo sú neobvyklé sady prvkov, z ktorých väčšina sú ozubené kolesá. Umožňujú uviesť do pohybu takmer každú konštrukciu, ktorú navrhuje fantázia dieťaťa. Napísal som "takmer", pretože predstavivosť detí nepozná hranice a môže pomocou blokov Korbo vyčariť mixér striekajúci vodu vo vani a mimoriadneho psa. Toto sú bloky, ktoré nepochybne inšpirujú batoľa myslieť. Stavia konštrukcie, otáča kľukou a kontroluje, či sa všetky prvky správne otáčajú. Ak nie, hľadá dôvod a opraví sa.

Je potrebné oceniť vzdelávaciu hodnotu Korbo bloky. Vďaka nim sa dieťa učí, ako funguje mechanický prevod. S voľným okom uvidí, ako sa kolesá pohybujú rôznymi prvkami štruktúry. Počas výstavby je zábava spojená s učením, takže už nebude pre batoľa tajomstvom toho, ako prehadzovač na bicykli jeho otca alebo staré hodiny kukučky jeho starého otca.

Stavebné bloky ClicsToto sú belgické stavebné kamene, z ktorých môže dieťa postaviť všetko, o čom sníva. Autá, vlaky, garáže, cesty, mačky a psy, a dokonca aj lietadlá, sú len niekoľkými príkladmi toho, čo sa dá vyrobiť pomocou bloky Clic. Dieťa cvičí šikovnosť prstov a jemné motorické schopnosti, rozvíja kreatívne myslenie a zároveň má skvelý čas. Existujú sety typické pre dievčatá, napríklad s trblietkami, ako aj so špeciálnymi efektmi, napríklad žiariace v tme. Tieto nenápadné bloky sa často nachádzajú v materských školách a stále si užívajú neuspokojivú popularitu medzi deťmi.

V sade nájdete hlavne rovnaké štvorcové masívne bloky, vyrobené z kvalitného plastu, líšiace sa iba farbou, ktorá súvisí s "cvaknutím". Vďaka tomuto jedinečnému spojovaciemu systému je možné z nich stavať trojrozmerné budovy. V závislosti od zvolenej sady sú k nim priradené rôzne typy príslušenstva. Sady sa samozrejme kombinujú, takže zbierka týchto blokov môže byť bohatá a rozmanitá.

Klocki morphunŠtvorcové bloky anglickej spoločnosti Morphun umožňuje deťom kombinovať položky zo šiestich strán. Toto je jedinečné riešenie v porovnaní s tradičnými blokmi, ktoré zvyčajne umožňujú spojenie z dvoch strán. Sú veľmi ľahko prepojiteľné, vďaka čomu sa deti vo veľmi krátkom čase zdokonaľujú v zostavovaní jednoduchých a zložitých modelov. Tieto bloky podporujú kreativitu, rozvíjajú manuálne zručnosti a koordináciu ruka-oko. Pomáhajú realizovať nápady a umožňujú vám objaviť flexibilitu formy a pohybu.

Vďaka rovnostranným trojuholníkom a štvorcom, rozdeleným každých 30 °, sú možnosti návrhu ešte väčšie. Bloky je možné kombinovať aj horizontálne a vertikálne, čo vám umožňuje vytvárať dvoj a trojrozmerné modely a tvary. V závislosti od veku dieťaťa máme rôzne typy súborov, ktoré sa líšia v tom, ako sú kombinované.

poľské priestorové oblátkyoblátky je ďalší fenomén stavebných priestorových blokov, ktoré sú obľúbené nielen v našich domovoch, ale aj v materských školách. Aj keď základné súbory obsahujú iba štvorce, tieto bloky sú veľmi kreatívne a zaručujú hodiny nepretržitej zábavy. Zábava obmedzená iba fantáziou malých staviteľov! Deti vytvárajú nielen budovy, ale aj prekážkové kurzy, čím rozvíjajú motorické zručnosti. Učia sa tímové aj súťažné aktivity.

Vo verzii Mini Wafflepivovarníctvo sa výrazne rozšírilo. Okrem toho môžu byť tieto bloky ohnuté, sú tiché a bezpečné na hranie. Menšia veľkosť umožňuje výstavbu budov s menším a pohodlnejším formátom.

magnetické blokyĎalší návrh blokov, ktoré podporujú úsilie rodičov vo vzdelávaní prostredníctvom hry. Učia logické myslenie a zároveň rozvíjajú kreativitu. Budovaním priestorových látok a geometrických útvarov predstavujeme dieťa do sveta matematiky, zatiaľ čo spájanie blokov s magnetmi môže byť zaujímavým úvodom do problematiky fyziky. Magický magnet si zaslúži osobitnú zmienku. Prvé majú tvar magnetických tyčiniek a guličiek, z ktorých môžete vytvárať dvoj- a trojrozmerné postavy a objekty ľubovoľného tvaru. Ostatné sú farebné, ploché geometrické útvary, ktoré je možné kombinovať a vytvárať rôzne tvary a tvary. Geomag a

Vďaka jednoduchosti a ľahkému pripojeniu akýmkoľvek spôsobom av rôznych uhloch sa magnetické bloky stali jednou z najobľúbenejších hračiek na svete. Môžete z nich stavať prakticky čokoľvek: lietadlá, autá, budovy, karusely atď. Jediným limitom je predstavivosť staviteľa.

V čase, keď naše deti boli v kontakte s mobilnými zariadeniami, ako sú tablety alebo smartfóny od mladého veku, stojí za to hľadať alternatívne riešenia, ktoré zaujmú žiakov a povzbudia zábavu. Vďaka hraniu s blokmi dieťa cvičí malé motorické zručnosti, t. J. Pripravuje sa učiť písať. Leští vizuálnu koordináciu a pracuje na sústredení. Okrem stimulovania fantázie a kreativity, stavebné bloky spolu s rovesníkmi alebo rodinou učia zdieľanie a spoluprácu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi