"Basilisk" - prehľad hry
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. "Basilisk" - prehľad hry
13.09.2019

"Basilisk" - prehľad hry"bazilišek" je ďalšia jedinečná hra od vydavateľstva Granna Publishing. Vynikajúci úvod a vzrušujúci príbeh baziliska zaujme každého malého hráča. Urobte krok späť do sveta rozprávok a legiend - uniknite tajným komorám z očí monštrum! Táto neobyčajná hra vás určite prekvapí a zapojí do dlhých hier.

1

Obsah baleniaVo veľkej kartónovej krabici sú všetky prvky potrebné na hranie:
 • 90 kariet miestností,
 • 5 kusov kartónu,
 • 5 žetónov s hodnotou 40 bodov,
 • 10 tokenov kariet,
 • lepenková doska,
 • inštrukcie.

Herná esenciaHráči sa ujímajú úlohy lovcov pokladov, ktorí sa snažia dostať z baziliskových žalárov . Navštívime podzemie výberom kariet reprezentujúcich jednotlivé miestnosti.

2

Príprava hryKarty sa zamiešajú a naskladajú do dvoch podobných stohov - jeden z nich sa odloží a ostatné karty sa náhodne rozdelia na stôl (obrázky dole). Vyberieme znak a vložíme pešiakov do poľa "0".

3

Tok hryKaždá hra sa skladá z dvoch kôl.
 • Kolo jedna - hráči začínajú a hrajú kolo súčasne a jednou rukou odkrývajú karty miestností zo stola. Hráč okamžite rozhodne, či chce alebo nemá navštíviť danú komnatu. Tu platí pravidlo, že ak hráč navštívi komoru, vezme si kartu pre seba. Ak obíde miestnosť, nechá kartu lícom hore na stôl.


Počas tohto kola sa nesmiete pozerať do kariet svojej izby, takže si ich musíte pamätať všetci. Môžete však kresliť lícom hore zo stola vo vašom bazéne. Akonáhle sú všetky karty odkryté, okrúhle konce. Hráči otočia svoje karty a uvidia, či majú páry. Dve rovnaké karty znamenajú, že sa hráč stal obeťou baziliska - potom by sa všetky karty mali umiestniť do stredu stola. Hráč, ktorý nájde v zrkadle pár zrkadiel, dostane 5 bodov. Hráč získa jeden bod za jednotlivé karty. Vyhradili sme karty navštívených komôr, pridali výsledky a potom presunuli pešiaka na hraciu plochu. Podrobné pravidlá udeľovania bodov nájdete v pokynoch.
 • Kolo dva - všetky karty položené na stole by sa mali zamiešať s kartami z predtým umiestnenej hromady. Karty zhromaždené hráčmi sa nesmú používať. Akonáhle sú karty na stole, hrajte druhú etapu rovnako ako prvú.


Body získané v oboch kolách sa spočítajú. Vyhráva hráč, ktorý po hre získa najviac bodov.

4

DojmyĎalšia skvelá hra vnímania! Rozvíja koncentráciu a logické myslenie, núti vás pozorovať karty s rôznymi detailmi. "Basilisk" sa určite stane jednou z vašich obľúbených hier nielen pre chladné večere . Legendy a rozprávky sú prvým prvkom poľskej tradície, s ktorou sa stretávame v ranom detstve. Granna ponúka deťom hru, prostredníctvom ktorej sa učia rodnú tradíciu a folklór, ktorá bohužiaľ zmizla. Charakteristické prvky, ako sú strašné podzemia, zrkadlo a monštrum, boli pretkané do "Basilisk" - to všetko zosilňuje emócie u detí a povzbudzuje ich k tomu, aby si znova hrali. Hľadanie zrkadlového obrazu je senzačné cvičenie, ktoré ma teší! Môj syn tiež túži po tejto hre a dúfam, že prídu ďalšie návrhy zo série "Poľské legendy".
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi