Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Avionaut Pixel - test sedadla v automobile
13.09.2019

Avionaut Pixel - test sedadla v automobile

Avionaut Pixel - master s nízkou hmotnosťouPri rozhodovaní o kúpe prvej detskej sedačky sa veľa rodičov riadi rôznymi kritériami. Zaujíma sa, či to bude zodpovedať kočíku, má obľúbenú farbu, či bude dieťa pohodlné a bezpečné. Často nevenujú pozornosť dôležitému kritériu, ktorým je hmotnosť autosedačky. Počas prvých dvoch mesiacov života sa rodičia dieťaťa o túto záležitosť zvyčajne nezaujímajú. Keď však batoľa prestane byť batoľatá a už váži viac ako 6 kg, začínajú problémy s nosením dieťaťa na autosedačke. Štandardné detské sedačky vážia viac ako 4 kg. K tomu pridajte hmotnosť dieťaťa, ktorá sa bude z mesiaca na mesiac zvyšovať, a vyhliadka na odstránenie sedadla z auta, a potom zápasenie s kočíkom a prenos viac ako 11 kg. Táto vízia vyžaduje starostlivý pohľad na technické špecifikácie sedadla pre tento parameter. V údajoch Avionaut Pixel pohotovostná hmotnosť je 2,5 kg, čo je o približne 2 kg menej ako v predaji iných autosedačiek . Priznávam, že tento rozdiel je pôsobivý!

11

Kvalita spracovania Avionaut PixelKreslá sú ľahké. Na prvý pohľad to nevyzerá, že výrobca niečo šetril. Bola vypracovaná a podrobne prepracovaná. Systém bočnej ochrany vo forme gumového valca priskrutkovaného k základni namontovanej na systéme ISOFIX by sa mohol vyrobiť opatrnejšie, tento detail sa však príliš nedotýka . Najdôležitejšie je zabezpečiť ochranu vášho dieťaťa počas cestovania. Kvalita čalúnenia, plastu v autosedačke a základni robí skvelý dojem.

3

Prispôsobenie dieťaťaModel Avionaut Pixel podľa výrobcu používa "inovatívne vložky, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť výške, váhe a schopnostiam dieťaťa. Fyzioterapeut Paweł Zawitkowski dohliadal na projekt z lekárskeho hľadiska. " V katalógu to vyzerá skvele, ale ako to vyzerá v praxi? Myslím, že je to veľmi dobré. Vložky viditeľné na fotografii nižšie vo forme svetlozelených blokov umožňujú nastavenie sedadla. Keď batoľa starne, vyberieme základňu a dieťa má väčšiu slobodu. To však neznamená, že úroveň bezpečnosti sa týmto spôsobom znížila. Distálne dieťa je správne pripnuté pomocou vnútorných remienkov.

10

Safety Avionaut PixelToto miesto, predtým známe ako Ultralite, bolo testované nemeckou asociáciou ADAC. Jeho výsledky boli zverejnené tento rok. Pokiaľ ide o bezpečnosť, bolo to dobré, keď bol namontovaný na základni . Test neprešiel z formálnej stránky, pretože ADAC zistil, že materiál čalúnenia je príliš vysoká na to, aby koncentrácia látky dráždila pokožku batoľa. Výrobca vysvetlil, že na skúšku sa použil starý model, ktorý už roky nie je k dispozícii, čalúnenie sa zmenilo a kritériá úrovne týchto látok v testoch ADAC nie sú jasné. Po vedomí prístupu ADAC (vrátane osobitnej politiky) k nárazovým testom v automobiloch som na strane výrobcu autosedačiek.

Z hľadiska bezpečnosti je tiež dôležité, aby sa sedadlo mohlo namontovať aj pomocou bezpečnostných pásov automobilu.

1

Základňa - možnosť alebo povinný prvokAko som už spomenul, autosedačku je možné do automobilu namontovať pomocou bezpečnostných pásov (napr. v taxíku), ako aj pomocou špeciálnej základne Avionaut IQ ISOfix, ktorú bezpečne namontujeme do auta vybaveného systémom ISOFIX. Z praktického hľadiska musíte mať iba základňu, aj keď by ste ju mali kúpiť za niekoľko stoviek zlotých. Prečo? Autosedačku je možné zakaždým namontovať pomocou bezpečnostných pásov, ale bez toho, aby ste dieťa zobudili, je takmer zázrak. A keď je základňa v aute, jednoducho otvorte dvere, jemne položte sedadlo na základňu a počkajte, kým úchytky pripevňujúce sedadlo k nemu zaskočia. Robím to oveľa rýchlejšie ako pri inštalácii pomocou pásov a zároveň si užívam zdravý spánok môjho dieťaťa.

13

add-onsAutosedačka má vstavanú kabínu, ktorá chráni vaše batoľa pred vetrom a slnkom. Tento modul gadget je dôležitý aj v aute, pretože ho už nemusíte kupovaťďalšie stmievanie bočných okien. Základňa má tiež zelené a červené LED diódy, ktoré signalizujú správne umiestnenie sedadla vozidla . Zvukový signál upozorňuje aj na správnu inštaláciu.

2

Dôležitou črtou základne je aj prvok, na ktorý mnohí rodičia zabudli pri kúpe prvého autosedačky. Môžete si kúpiť ďalšie autosedačku Avionaut AeroFIX na tej istej základni, ku ktorej pripevníte model PIXEL. Umožní vám to otočiť dozadu . Toto je skvelé riešenie, pretože základňu používame na dosiahnutie telesnej hmotnosti dieťaťa 17,5 kg, t. J. Zvyčajne do veku okolo 5 rokov. Sme šťastní, pretože najvyššia úroveň bezpečnosti vyplývajúca z tohto spôsobu prepravy detí bude poskytnutá čo najdlhšie. Dôležité je, že nemusíte znášať ďalšie náklady.

12

S ľahším zrkadlomTaktiež je potrebné si zapamätať vybaviť si praktické zrkadlo namontované na zadných opierkach hlavy tak, aby bolo viditeľné v zrkadle vodiča. Skontroloval som to na svojom vlastnom príklade. Mnohokrát cestujem sám so svojím dieťaťom a nemusím sa k nemu viac obracať. Pozerám sa do zrkadla a mám úplnú kontrolu nad situáciou. 7

VÝHODY

 • Nízka hmotnosť prázdna
 • Baldachýn, ktorý chráni aj pred vetrom
 • Veľké možnosti prispôsobenia sedadla dieťaťu pomocou rôznych vložiek vrátane novorodenca
 • Môže byť namontovaný na špeciálnej základni alebo pomocou popruhov do auta
 • Svetelná a zvuková signalizácia správneho upevnenia sedadla v základni
 • Rovnakú základňu je možné použiť pre ďalšie autosedačku s možnosťou jazdy smerom dozadu

PORUCHY

 • Neatraktívny vzhľad gumeného valca namontovaného na základňu (minimalizácia rizika pri bočnom náraze vozidla)
 • Baldachýn slnka niekedy vychádza z malých úchytiek v rukoväti 8
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi