Ako a kedy povedať dieťaťu pravdu o Santa Clausovi?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako a kedy povedať dieťaťu pravdu o Santa Clausovi?
13.09.2019

Ako a kedy povedať dieťaťu pravdu o Santa Clausovi?Rodičia často nevedia, ako povedať svojmu dieťaťu pravdu o Santovi. Môžete bez zábran povedať, že neexistuje? Alebo možno udržujte svoje dieťa v nevedomosti a neisté čo najdlhšie?

Santa Claus vytvára dobrú auruPostava Santa Clausa patrí do sveta fantázie. Viacročné deti nerozlišujú medzi skutočným a fiktívnym svetom. Rozprávkové bytosti môžu preto voľne koexistovať so skutočnými postavami , takže stojí za to vybudovať príbeh všetkých príbehov, ktoré dieťa počuje, takže Santa Claus je rovnaká postava ako škriatkovia, trpaslíci alebo škriatkovia. Potom sa dieťa naučí vidieť rozdiel medzi jedným a druhým svetom a v dôsledku toho bude akceptovať pravdu o Santa jemnejšie.

Dospelí hrajú Santa. Vložili príslušné fúzy. Aby sa stali žoviálnymi starými mužmi, pripevňujú umelé brucho a na lícach červenajú. Často je ťažké zložiť také oblečenie z obsahu vášho domáceho šatníka, takže je lepšie kúpiť hotový set. červený kabát, nalepte Santa klobúk, výstroj,

Oplatí sa pripraviť dieťa na stretnutie s Mikołajom skôr, pretože môže byť touto neobvyklou postavou vystrašený, najmä ak je malý a stretnutie s cudzincami je pre neho ťažké. Dobrým riešením by bolo ukázať dieťaťu Santa v knihe alebo filme. Stojí za to o ňom povedať a vysvetliť, prečo má dlhé brady, také oblečenie a ako sa správa pri distribúcii darov. Deň svätého Mikuláša môže byť veľkým úvodom, keď je obvyklé dávať deťom darčeky vo veľkom ponožka, dať ich pod vankúš alebo nechať ich v kufri. Ak plánujete návštevu Santa doma, musíte zvážiť tiež skutočnosť, že dieťa dokáže spoznať osobu, ktorá je maskovaná za dobrého starého muža. Potom radostné "otecko!" Prekvapí prekvapenie. Preto je lepšie požiadať napríklad o menej známe dieťa suseda, ktorému môžeme o takúto návštevu o chvíľu pomôcť.

Charakter Santa Clausa je tiež príležitosťou zdôrazniť jedinečnosť sviatkov, ich rodinnú atmosféru, prípravu na ne, druh oslavy a čakaciu lehotu. Stojí za to, aby rodičia dali dieťaťu široký kontext, napríklad stretnutie v rodinnom kruhu. , ktorá je kombinovaná s magickým časom lásky, láskavosti, sviečok pri sviečkach, vianočného stromu, darčekov, príležitosti na rozhovory a prekvapenia. Príprava na Vianoce a príchod Santa Clausa je tiež vynikajúcou príležitosťou na vybudovanie rodinného zväzku. Môžete povzbudiť svoje dieťa, aby napísalo list Santovi. Umožní vám precvičiť písanie listov, písanie slov, zostavovanie viet a širšie výpovede dieťaťa. Je to tiež príležitosť dozvedieť sa o túžbách dieťaťa - nielen v súvislosti s jeho potrebami týkajúcimi sa hračiek, ale aj emocionálnymi alebo túžiacimi. Niekedy dieťa v liste adresovanom Santa Clausovi komunikuje s ním rovnako dôležité, ako tráviť s ním viac času alebo vyzdvihnúť sa z materskej školy skôr. Pre rodiča to budú veľmi dôležité informácie.

stojí za to udržať legendu?Pre mnohých dospelých, ktorí pečú vianočné pečivo, zdobenie vianočný strom, zavesenie lesklých ozdôb na stojan, čakanie pre dary ukryté pod vankúšom alebo pod vianočným stromčekom sú najpríjemnejšie spomienky na detstvo. Preto sa oplatí pestovať túto tradíciu a čo najdlhšie potvrdiť existenciu Santa Clausa. Pre dieťa je Santa primárne spojená s darčekmi, rodičia by však mali dať niečo viac. Dieťa má možnosť dozvedieť sa, že nielen prijímanie darov je úžasné, ale aj darovanie iných má hodnotu a je zdrojom radosti pre tých, ktorí tento dar prijímajú a ktorí ho darujú. Keď sa dieťa učí princípe darov, pochopí a akceptuje, že dospelí počas Vianoc nepotrebujú Santa, aby daroval. Je potrebné pripomenúť, že zverejňovanie pravdy o Santa Clausovi by sa nemalo odkladať, pretože riskujeme stratu dôvery dieťaťa. Bude sklamaný postojom k udržaniu lži a sklamaným falošným príbehom Santa Clausa.

Čo je spojené s odhalením pravdy?Môžete pristupovať k téme Santa Clausa racionálne a od začiatku dieťaťu povedzte, že je to postava vymyslený. Rodičia potom nebudú mať dilemu, kedy konečne povedať pravdu, ale dieťa sa môže pri kontakte s rovesníkmi alebo inými deťmi cítiť odcudzené svojimi vedomosťami. Prikázať dieťaťu, aby nezdieľalo pravdu o Santa Clausovi, je málo užitočné, pretože deti sa radi chlubia a nakoniec naše dieťa jednoducho odhalí svoje vedomosti a iné deti môžu reagovať inakPôsobíme. Navyše môžu mať problém aj ich rodičia. Takže ak sa rozhodnete povedať pravdu o Santa Clausovi, musíte zabezpečiť, aby boli tieto informácie rozsiahle. Je potrebné vysvetliť, že v našej rodine darujú dospelí a deti im tiež darujú. Je možné zdôrazniť, že Santa Claus má symbolický význam spojený s darčekmi. Staršie deti si môžu byť vedomé, že racionálne povedané, všetky dary sa nezmestia do jednej tašky alebo nie je možné dať všetkým deťom na svete jeden večer. .

starostlivosť o dieťaJe potrebné pripomenúť, že Santa Claus hrá dôležitú úlohu v živote dieťaťa a má vplyv na jeho vývoj. Ale Santov mýtus za každú cenu neobhajujte. Kvôli tomuto postoju sa vzdáva vlastnej analýzy reality, pretože cíti, že "s Mikołajom niečo nie je v poriadku". Ak nevieme, ako povedať dieťaťu pravdu, môžeme použiť terapeutické rozprávky, ktoré o ňom sprostredkovávajú informácie vo forme rozprávok. Spôsob, akým si vyberáme a keď deti upozorňujeme na túto skutočnosť, závisí od ich veku, od situácie v rodina a rodičia. V prvom rade by sa malo brať ohľad na dobro detí. Najjednoduchším riešením je odhaliť pravdu, keď si všimneme, že vznikli prvé podozrenia.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi