Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. 11 najčastejších chýb vo výžive dojčiat
13.09.2019

11 najčastejších chýb vo výžive dojčiat

1. Príliš skoré dojčeniePrírodné kŕmenie je najlepší a najvýhodnejší spôsob kŕmenia novorodencov a dojčiat. Neexistuje dokonalejšie mlieko ako materské mlieko. Zloženie materského mlieka je stále neprekonateľným ideálom, ku ktorému sa výrobcovia zmesí nemôžu dostať. Ženské mlieko je živá látka, obsahuje živé protilátky a baktérie, ktoré obývajú tráviaci systém dieťaťa a podporujú jeho dozrievanie. Materské mlieko je tiež prírodná vakcína a uspokojí 100% výživových potrieb dieťaťa do šiestich mesiacov. Až do veku 12 mesiacov by materské mlieko malo byť základom výživy a následné výrobky by sa mali uvádzať "pod krytie" . , mali by ste sa najskôr poradiť s poradcom pre laktáciu alebo vzdelanou pôrodnou asistentkou. Aplikácia receptúry - modifikovaného mlieka - by mala byť poslednou možnosťou.

2. Predĺženie diéty príliš skoroPodľa usmernení Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by sa rozšírenie stravy malo začať po 6 mesiacoch veku , bez ohľadu na to, či je dieťa dojčené alebo modifikované mlieko. Predtým nie je potrebné dávať dieťaťu čaje, vodu s glukózou (negatívne ovplyvňujúcou laktáciu), bylinky (dokonca aj proti koliku). Dokonca aj v extrémnych horúčavách dojčené deti uspokoja smäd tým, že ich častejšie kladú na prsia. Výnimkou sú drogy. Bez ohľadu na to, čo píšu výrobcovia detskej výživy, by sa detská strava nemala predĺžiť po 4 mesiacoch. V tomto štádiu vývoja nie sú črevá dieťaťa dostatočne zrelé. Výskum jasne ukazuje, že u detí, ktorých diéta sa začala približne 4 mesiace alebo skôr, je niekoľkokrát väčšia pravdepodobnosť, že budú trpieť obezitou a súvisiacimi chorobami (hypertenzia, cukrovka). Nenahradzujeme mliečne jedlá až na 1 rok. pevné jedlá. Dojčené deti by sa mali kŕmiť na požiadanie. Pevné jedlo by sa malo podávať ako doplnok, návrh. Ok. Po 9 mesiacoch si dieťa môže všimnúť, že je schopné uspokojiť svoj hlad pevným jedlom, a potom si môžete všimnúť menej časté dojčenie, toto však nie je pravidlom.

3. Zneužitie kašeRodičia zvyčajne začínajú rozširovať svoju stravu podávaním jedla vo forme kaše. Bojí sa udusenia, zatiaľ čo sa to najčastejšie vyskytuje počas kŕmenia buničiny. Ďalším rizikovým faktorom je podávanie takýchto jedál, keď na to dieťa nie je pripravené, nemôže sedieť samo a je kŕmené na polosedadle. leżaczku. Ak sa rodičia nerozhodnú podávať pevné stravovanie pomocou metódy BLW (Bobas Likes Choice), najlepšie je, keď sa budete chcieť vzdať vo veku okolo 8 až 9 mesiacov. Je to ten pravý čas na predstavenie tzv potraviny pre prsty , t. j. výrobky vo forme, ktorá sa ľahko uchopí za rukoväť.

4. Príliš skoré podávanie kravského mliekaMaterské mlieko je pre naše dieťa najvhodnejšie mlieko. Jeho zloženie a množstvo sa prispôsobuje dieťaťu spolu s jeho pubertou a zdravotným stavom. Kravské mlieko je najlepšie, ale pre teľatá. Ak vaša matka z nejakého dôvodu nemôže kŕmiť svoje dieťa tak dlho, ako chce, dobrou alternatívou je uskladniť mlieko v mrazničke a dať mu ho v nasledujúcich mesiacoch. z prsníka ako zložka jedla, napríklad na ovsenú kaši, polievku alebo jednoducho na pitie. Na zmrazenie materského mlieka nezabudnite použiť špeciálne navrhnutý kontajnery alebo tašky.

5. Pridávanie soli a cukru do jedlaRodičia majú pri príprave jedla pre svoje dieťa dojem, že sú bez chuti. Malo by sa pamätať na to, že naše pocity sú subjektívne a závisia od návykov. Ústa dieťaťa sú takmer všetky plné chuťových pohárikov, aby bolo možné zažiť rôzne príchute. Štúdia v Detskom zdravotníckom centre vo Varšave ukazuje, že viac ako 80% detí pridalo jedlo a viac ako 70% pridalo cukor. Nie je potrebné. Dajte svojmu dieťaťu šancu ochutnať nesolené zemiaky alebo brokolicu. Uisťujem vás, že má vynikajúcu chuť, ktorú po niekoľkých dňoch vzdania sa môžete cítiť.

6. Počúvanie tabuliek namiesto dieťaťaSchémy rozširovania stravy sú stále populárne, aj keď výskum ukázal, že dieťa staršie ako 6 mesiacov môže stáť každéhovýrobky od samého začiatku. Neexistuje dôvod na oneskorenie pri podávaní lepku, mlieka a mäsa. Najlepšie je postupovať podľa pravidla: rodič rozhoduje o tom, kedy a kedy sa dieťa rozhodne, koľko a ako jesť . Pri výbere sedadlo na kŕmenie sa uistite, že má široký a ľahko čistiteľný zásobník. Jedlá usporiadané na ňom - rôzne farby, textúry, vône a príchute - môžu inšpirovať a povzbudiť dieťa k jedlu. Pamätajte, že učenie jesť začína zábavou.

7. Nenavrhuje pitnú voduVoda by mala byť pre dieťa prvou a primárnou voľbou. Navrhnuté od samého začiatku rozširovania stravy možno spočiatku ignorovať alebo použiť na hranie, ale trpezlivosť. Na 1 rok budú prsia hlavným zdrojom uspokojenia hladu a smädu. Dôsledné navrhovanie vody a vyhýbanie sa šošovkám a granulovaným čajom (dokonca aj tým, ktoré sú určené pre dojčatá) obmedzujú nadbytočný cukor v detskej strave a formujú zdravý zvyk do budúcnosti. Svojmu dieťaťu môžete dať vodu v šálku doidy (ideálne na naučenie sa piť z pohárov) alebo v fľaša na vodu so slamkou. Vyvarujte sa šálok s náustkami.

8. Doručovanie bezcenného občerstveniaPríliš časté desiatu medzi jedlami účinne potláča chuť do jedla a potláča hlad . Najčastejšie ich zloženie zostáva veľmi žiaduce (pšeničná múka, cukor, glukózo-fruktózový sirup alebo iné plnivá) a do detskej stravy neprináša nič dobré. Je vhodné vyhnúť sa čo najdlhšiemu trvaniu cookies, sušienok, kukuričných lupienkov alebo ich nahrádzať zdravými alternatívami vo forme ovocia alebo zeleniny (jablká, hrušky, uhorky, paprika atď., Nakrájané na tyčinky). Chladené ovocie alebo mrazené mlieko umiestnené v špeciálne pletivo môže byť skvelé na zubaté zuby. Dieťa bude môcť ochutnať nové príchute a zároveň zmierniť svrbenie alebo bolesť ďasien.

9. Nútenie jedla, rozprávok pri jedleVaše dieťa je od samého začiatku kompetentné a mali by ste mu veriť v množstvo jedla. Nemá zmysel žiadať ďalšiu lyžicu polievky, ovsenej kaše alebo iného jedla. K neochote jesť často prispieva kŕmenie rozprávkou, rozptýlením, podávaním viacerých čajových lyžičiek ako lietadiel alebo vtákov. Kŕmenie dieťaťa v bezvedomí ho zbavuje schopnosti robiť rozhodnutia pre seba a nedáva mu šancu cítiť hlad alebo pocit sýtosti, čo v budúcnosti prispieva k obezite a iným poruchám stravovania. S dieťaťom zaobchádzajte ako s dospelým, ktorému budete čeliť < div id = "106">
a príbory, čo zvýši jeho dôveru a povzbudí vás, aby ste si to vyskúšali sami.

10. Príliš rýchle podávanie jedla pre dospelýchPredĺženie stravy po 6 mesiacoch, vo fáze, keď je na ňu dieťa pripravené, neznamená, že môže jesť rovnaké jedlá ako dospelí. Je to ideálny okamih pre rodičov, aby premýšľali o svojom jedálnom lístku a predstavili zdravé zmeny, aby mohli spolu s dieťaťom jesť jedlo. Stojí za to vyhnúť sa vyprážaným jedlám, ktoré sú ochutené množstvom soli, cukru a umelých arómy, ako sú napríklad vývary. Na tomto mieste môžete predstaviť pečené, dusené jedlá, ochutené bylinkami, prírodné korenie. Rozšírenie stravy dieťaťa môže mať priaznivý vplyv na stravu celej rodiny.

11. Nedostatok spoločného stravovaniaToto je pravdepodobne najčastejšia chyba, zdroj najväčších problémov s jedlom u detí. Základom zdravých stravovacích návykov sú spoločné jedlá, jedenie rovnakých jedál a zdieľanie jedál s dieťaťom. Oplatí sa zaobchádzať s dieťaťom ako s rodinným príslušníkom od úplného začiatku a spolu s jedlom pri stole, bez televízie alebo iných elektronických zariadení. Možnosť spoločného stravovania by mala byť jedným z kritérií výberu vysokej stoličky. Deti, ktoré sledujú rodičov, ako jedia jedlo, používajú príbory, pitnú vodu, sa s väčšou pravdepodobnosťou snažia napodobniť ich. Pozorovanie je základom pre učenie sa a získavanie nových zručností, takže nie je dôvod oddeliť vaše dieťa od jedla, dať mu jedlo na inom mieste a čase, ako jesť zvyšok rodiny.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi