10 odporúčaných RWF 0 kg + autosedačiek
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. 10 odporúčaných RWF 0 kg + autosedačiek
13.09.2019

10 odporúčaných RWF 0 kg + autosedačiek

Prečo RWF?Najdôležitejším dôvodom, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre autosedačku smerujúcu dozadu, je bezpečnosť. Počas zrážky je telo dieťaťa lepšie chránené a na krčné stavce pôsobí menej sily. Vo Švédsku, kde je Autosedačky RWF do 4 rokov povinné, sa počet úmrtí detí, ktoré sa zúčastnili na dopravných nehodách, výrazne znížil . V kategórii 0–13 kg je každá autosedačka model RWF, zatiaľ čo v kategóriách 9–18 kg a 9–25 kg je ich málo. Predstavujeme 10 autosedačiek RWF odporúčaných odborníkmi:

1. Recaro Priviasedlo z kategórie 0+, t. j. 0-13 kg (od narodenia do 1 roka). Zadné smerovanie pomocou automobilových remienkov alebo háčikov ISOFIX. Má pohodlnú skladaciu rukoväť, slnečnú clonu, 3-bodové bezpečnostné pásy a systém Hero, ktorý zabraňuje krúteniu pásu. Čalúnenie je vyrobené z mäkkého materiálu s hustou väzbou, ktorá zaisťuje optimálne prúdenie vzduchu a zabraňuje hromadeniu nečistôt. Cena: od 489 PLN (iba autosedačka) alebo od 999 PLN (zahrnutá v podstavci) .

2. Maxi Cosi Pebble PlusSedadlo v kategórii 0+, t. j. 0-13 kg (od narodenia do 1 roka). Spĺňa normy bezpečnostného štandardu iSize. Model smerujúci dozadu založený na systéme 2WayFix so systémom ISOFIX alebo bezpečnostnými pásmi. Vybavená novorodeneckou vložkou, slnečnou clonou, nastaviteľnou opierkou hlavy spolu s 3-bodovými bezpečnostnými pásmi, pohodlnou rukoväťou na nosenie a odnímateľným čalúnením. Sedadlo bolo vyrobené z materiálov tlmiacich nárazy, vďaka čomu sú hlava dieťaťa a chrbtica navyše chránené. Cena: od 699 PLN (iba na sedenie) alebo od 1598 PLN (súčasťou základne) .

3. Kiddy Evoluna iSizesedlo z kategórie 0+, t. j. 0-13 kg (od narodenia do 1 roka). Spĺňa normy bezpečnostného štandardu iSize. Zadná montáž so systémom ISOFIX. Sedadlo má vložku pre novorodenca, slnečnú clonu, 3-bodové bezpečnostné pásy s 5-polohovým nastavením, pohodlnú rukoväť na prenášanie a odnímateľné čalúnenie. Vďaka modernému dizajnu KLF (Kiddy Lie Flat) môže dieťa ležať v ľahu . Systém EPO-Side-Shelter absorbuje otrasy a poskytuje tak ďalšiu bezpečnosť. Cena: od 899,99 PLN (iba sedadlo) alebo od 1299 PLN (súčasťou základne) .

4. Britax Romer Baby Safe iSizesedlo z kategórie 0+, t. j. 0-13 kg (od narodenia do 15 mesiacov). Spĺňa normy bezpečnostného štandardu iSize. Vybavená novorodeneckou redukčnou vložkou, nastaviteľnou opierkou hlavy, pohodlnou rukoväťou na nosenie, slnečnou clonou a 3-bodovými bezpečnostnými pásmi. Patentovaná technológia BaBy Safe umožňuje prepravu dieťaťa v ľahu a systém bočnej ochrany SICT poskytuje dieťaťu bezpečnosť v prípade bočného nárazu. Sedadlo sa dá namontovať na rám kočíka pomocou vhodných adaptérov. Cena: od 789 PLN (iba autosedačka) alebo od 1599 PLN (zahrnutá v podstavci) .

5. BeSafe iZi Kid X2 iSizesedlo z kategórie 0+, t. j. 0-18 kg (od narodenia do 4 rokov). Namontované na základňu so systémom ISOFIX. Spĺňa normy bezpečnostného štandardu iSize. Vybavené 5-bodovými bezpečnostnými pásmi, opierkou hlavy s 8-stupňovým nastavením výšky, operadlom so 4-stupňovým nastavením uhla, ventilačným systémom a rámom proti rotácii. Systém SIP chráni detskú hlavu a chrbticu pri bočnom náraze a materiál EPS dokonale absorbuje nárazy. Sedadlo má švédsky test plus. Cena: od 1740 PLN .

6. Cybex Sirona M2 iSizesedlo z kategórie 0 + / 1, t. j. 0-18 kg (od narodenia do 4 rokov). Spĺňa normy bezpečnostného štandardu iSize. Namontuje sa na prednú aj zadnú stranu na základňu ISOFIX. Kryt sedadla je vyrobený z materiálov tlmiacich nárazy a systém bočnej ochrany LSP poskytuje dodatočnú ochranu počas bočného nárazu. Sedadlo má nastaviteľné operadlo, 5-bodové bezpečnostné pásy, opierku hlavy a 12-bodové nastavenievýška a odnímateľné čalúnenie. Cena: od 999 PLN (iba na sedenie) alebo od 1399 PLN (súčasťou základne) .

7. Recaro Zero 1 iSizesedlo z kategórie 0 + / 1, t. j. 0-18 kg (od narodenia do 4 rokov). Spĺňa normy bezpečnostného štandardu iSize. Namontuje sa na prednú aj zadnú stranu na základňu ISOFIX. Otočné sedadlo 360 ° sa dá umiestniť nabok, čo uľahčuje vkladanie a vyberanie dieťaťa zo sedadla . Čalúnenie vyrobené z priedušnej textílie a sedadlo z modelovej peny, ktorá dobre tlmí nárazy. Sedadlo má 5-bodové bezpečnostné pásy so systémom Hero, nastaviteľné operadlo a opierku hlavy, redukčná vložka pre novorodenca. Cena: od 1769 PLN .

8. Concord Ultimax.3 iSizesedlo z kategórie 0 + / 1, t. j. 0-18 kg (od narodenia do 4 rokov). Spĺňa normy bezpečnostného štandardu iSize. Namontuje sa na prednú aj zadnú stranu na základňu ISOFIX. Sedadlo je vybavené redukčnou vložkou pre batoľatá, 5-bodovými bezpečnostnými pásmi s ramennými podložkami, nastaviteľným operadlom a opierkou hlavy so 6-stupňovým nastavením výšky. Čalúnenie Trizone bolo rozdelené do oblastí vyrobených z rôznych materiálov - vnútorná časť je jemne strihaná, ktorá je dokonale priedušná a nedráždi pokožku dieťaťa, zatiaľ čo vonkajšia strana (najčastejšie dotýkaná rodičmi) je odolná voči špine. Cena: od 1199 PLN

9. BeSafe iZi Plussedlo z kategórie 0 + / 1, t. j. 0-25 kg (vo veku od 6 mesiacov do 5 rokov). Zadné čelá s automobilovými remienkami. Má operadlo s 3-stupňovým nastavením uhla, nastaviteľnú opierku hlavy a 5-bodové bezpečnostné pásy. Rám proti rotácii umožňuje stabilnú montáž sedadla a systém SIP chráni hlavu a žalúdok dieťaťa počas bočných nárazov. Sedadlo má švédsky test plus. Cena: od 1300 PLN .

10. Concord Reverso Plus iSizesedlo z kategórie 0 + / 1, t. j. 0-23 kg (od 6 mesiacov do 4 rokov). Namontované zozadu na základni ISOFIX. Vynikajúce výsledky dosiahol pri nárazových testoch (predný, zadný a bočný). Má novorodeneckú vložku, nastaviteľné operadlo a opierku na nohy, ventilačný systém a 3-bodové bezpečnostné pásy. Vďaka hliníkovej konštrukcii je sedadlo ľahké, ale veľmi odolné. Skvelé redukuje otrasy. Sedadlo má švédsky test plus . Cena: od 800 PLN .

Výber detskej sedačkySedadlo RWF sa musí zhodovať s automobilom. Pred nákupom by ste to mali vyskúšať okrem iného či môže byť namontovaný a ako to urobiť. Malo by byť tiež vysoko hodnotené v testoch ADAC a malo by - ak sme pripravení na väčšie výdavky - pozitívne absolvovať prísne švédske T-štandardná skúška (test Plus). Musíme si uvedomiť, že samotné schválenie ECE R44 nestačí, pretože len potvrdzuje, že sedadlo spĺňa technické normy, ale nezaručuje jeho bezpečnosť. Spôsob, akým je sedadlo namontované (napr. bezpečnostné pásy alebo na základni pripevnenej k ISOFIX). V prípade akýchkoľvek pochybností stojí za to požiadať odborníka o pomoc.

Výber autosedačky nie je jednoduchá úloha, najmä pre nových rodičov. Použite túto príručku a vyberte najbezpečnejší model pre vaše dieťa!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi