Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vzdelávacie súbory Clementoni Montessori - prehľad
13.09.2019

Vzdelávacie súbory Clementoni Montessori - prehľadVeľký výber tohto typu hračky vyvoláva u každého rodiča otázku, ktorú si vybrať. Za zmienku stojí Montessori vzdelávacie súbory z ponuky Clementoni.

Prišli ku mne dve Clementonské vzdelávacie sady. Prvou sú obrázkové karty "Slovná zásoba". Sada pozostáva z 20 kariet s obrázkami, 20 kariet s obrázkami a slovami vytlačenými nižšie, 20 kariet na čítanie a 4 súborov na klasifikáciu slov podľa kategórie. Hračka je určená pre deti od 4 rokov.

Vzdelávacia súprava Clementoni Montessori

Druhá sada je "Ľudské telo" - mierne mladšie deti, ktoré majú už tri roky, ju môžu začať hrať.

Ľudské telo

Clementoniho vzdelávacie súbory "Human Body" a "Vocabulary" boli vytvorené pomocou Montessoriho metódy. Jej tvorkyňa, talianska lekárka Maria Montessori, vyvinula holistický prístup k vývoju dieťaťa, pričom predpokladala jeho stimuláciu a túžbu učiť sa bez nútenia. Vzdelávacie materiály v súlade s Montessori metódou sú vytvorené tak, aby sa im páčilo a deti sa s nimi dobrovoľne a opakovane vracajú. Majú stimulovať rôzne zmysly a vytvárať postupné sekvencie, čo dieťaťu umožňuje samoopraviť sa.

Je to skutočne tak? Aby som to zistil, dal som oba vzdelávacie sety úprimnému a najpripravenejšiemu testerovi pre túto úlohu - môjmu štvorročnému synovi. Spomeniem, že recenzované vzdelávacie materiály Clementoni Montessori sú určené deťom od 3 do 6 rokov. Hranie sa s child.jpg

Začneme hraťČas na otvorenie škatule. Vybalenie obidvoch vzdelávacích súprav zahŕňa prvé odstránenie odrezaných prvkov z hrubých kartónových škatúľ, čo je už pre dieťa trochu zábavné a umožňuje vám oboznámiť sa s obsahom každej súpravy. Jednotlivé prvky sú vyrobené z hrubej lepenky, ktorá sa dieťaťu ťažko ohýba a ničí. A všetko šťastie. Je potrebné poznamenať, že výroba vzdelávacích súborov Clementoni nebola objednaná v Ázii, ale bola vyrobená v Taliansku, kde bola vytvorená Montessori vyučovacia metóda.

Odstraňovanie položiek

Najprv sme začali hrať so sadou "Human Body". Téma objavovania toho, ako vyzerá naše telo, vzbudzuje záujem detí vo veku 3 - 4 rokov a je možné ju vidieť hneď po vybalení škatule. Už pri otváraní rezaných prvkov rozpoznal syn predtým známe časti tela, napríklad hlavu, nohy alebo rameno.
200


Skutočný objav sa však začal, keď sme sa mohli "pozerať" hlboko do tela a spoločne vidieť, kde je srdce, mozog alebo žalúdok. Hra so vzdelávacou sadou "Ľudské telo" spočíva v usporiadaní ďalších vrstiev tela na šablóne s plochým náčrtom s obrysom postavy chlapca. Zobrazujú kostru, svaly a orgány až po kožu. Karty pripojené k súprave s vyznačenými a popismi jednotlivých častí tela pomáhajú v hre, zatiaľ čo prvky na usporiadanie už nie sú podpísané. Vďaka profilovaným tvarom sú usporiadané ako puzzle. Samostatne nájdeme tabule so slovami popisujúcimi naskladané prvky.
201


Musím priznať, že správne usporiadanie všetkých vrstiev nie je ľahké ani rýchle. Podľa môjho názoru je to dobré, pretože to znamená, že sa hračka nebude nudiť rýchlo a rád sa k nej vráti aj po niekoľkých úpravách celku.

Puzzle

Súbor "Slovník" je vynikajúci spôsob, ako rozšíriť slovnú zásobu dieťaťa a naučiť sa písmená. Hra je o prispôsobení slovných dosiek k obrázkom.

Hranie so slovami

Keď uspejeme, ďalším krokom je zoradenie slov podľa kategórie a hlavne miestností, pre ktoré sa používajú priečinky priložené k obalu. Vďaka nim môžete do kategórie "kúpeľňa" zaradiť prvky ako zubná pasta, kefka alebo toaletný papier a do "kuchyne" hrniec, príbory a panvicu. Existujú štyri kategórie: balkón, kúpeľňa, kuchyňa a detská izba.

Moje pozorovania zo zábavy ukazujú, že kategórie zoradenia a porovnávania sú veľmi zaujímavou odrodou a okrem výberu slov pre obrázky.
202

stojí to za to?Videl som nejaké nevýhody vo vzdelávacích súboroch Clementoni Montessori? V skutočnosti by ste ich museli hľadať, pretože hračky dokonale plnia svoju funkciu. Jedinou znepokojujúcou vecou, ktorá ma zaujala pri hraní so synom, bola malá veľkosť niektorých prvkov, najmä v súprave "Ľudské telo".

Malé položky, ktoré sa ľahko prehĺtajú

Prípady prehĺtania sa prideľujú deťom mladším ako 3 roky a recenzované súbory sú určené deťom starším ako táto veková hranica, napriek všetkému odporúčam hrať len pod dohľadom rodiča. Koniec koncov, potom využijeme celý vzdelávací potenciál učenia o ľudskom tele a porovnávania slov s obrázkami.

Vzdelávacie súbory Clementoni Montessori sú dobrým spôsobom, ako sa učiť hrou. Hračky boli starostlivo premyslené a čo je dôležité, dobre vyrobené, takže sa nezhoršujú príliš rýchlo, a to ani pod veľmi jemnými rukami niekoľkých rokov. Nie sú drahé - náklady na kúpu jednej sady sú 30 - 40 PLN.

VLASTNOSTI:

  • Nechaj vás učiť hrou
  • Spoľahlivý výkon
  • Atraktívna cena

nevýhody:

  • Malé veci, ktoré je možné prehltnúť - zábava iba pod dohľadom rodičov
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi