Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Vzdelávací robot Clementoni Doc Talking - recenzia
13.09.2019

Vzdelávací robot Clementoni Doc Talking - recenziaObsah poľa:
 • Doktorský vzdelávací robot
 • 9 kariet s modrým pozadím
 • 21 kariet s červeným pozadím
 • 12 veľkých obojstranných hádaniek
 • 16 obojstranných smerových kariet


Packaging

Keď som bol dieťa, len málokto si predstavoval, že ... roboti môžu pomôcť pri učení a vývoji. Dnes som rodič a časy sa natoľko zmenili, že nikoho neprekvapujú hračky, ktoré jazdia, rozprávajú a dokonca sú inteligentné svojím spôsobom. Vynikajúcim príkladom je vzdelávacie hračky pre deti. Hovoriaci vzdelávací robot Doc je prácou talianskej spoločnosti Clementoni. Stačí uviesť ako referencie, že spoločnosť už viac ako pol storočia navrhuje a vyrába

Vzdelávacia hračka

Hračka je určená pre deti od 5 rokov. Učí písmená, číslice, farby a mená zvierat, pomáha rozvíjať logické myslenie, priestorovú orientáciu a schopnosť počítať. Počas hry dieťa trénuje aj pamäť, zlepšuje manuálne zručnosti a rozvíja svoju kreativitu. Nielen to sa pri hraní s učia princípy programovania blokov. Je to veľmi užitočná zručnosť, pretože programovanie a robotika sú v súčasnosti vývojovými smermi, ktoré zabezpečujú atraktívnu prácu.

DOC vzdelávací robot

First impressionNa moje prekvapenie, keď otvorím krabicu, moje oči neukazujú robota, ale skupinu veľkých obojstranných hádaniek, ktoré sa majú umiestniť na stôl alebo podlahu. Okrem kartónu je k dispozícii balík kariet s modrým a červeným pozadím, ako aj zbierka obojstranných kariet, ktoré určujú smer pomocou šípok.
200


Robot je malý - očakával som trochu väčšiu hračku. Na hornej strane robota Doc sú tlačidlá na programovanie. Na zadnej časti jeho hlavy je tlačidlo na spustenie hračky a výber vhodného režimu.
201


Po zapnutí robota Doc začne hovoriť pekným hlasom - a čo je najdôležitejšie - v poľštine. Vydaním následných príkazov nám povie, čo robiť, aby sme mohli hru spustiť a spustiť.

Začneme sa učiť, čo znamená zábavaNajprv položením sady hádaniek na podlahu na podlahe vytvoríme veľkú dosku. Doktor sa k tomu presunie. Môžeme sa zabaviť v dvoch režimoch: hry alebo zadarmo. V závislosti od zvoleného režimu musíme puzzle rozložiť na pravej strane (modrá je hra, oranžová je režim zadarmo). Každý režim bude potrebovať inú sadu kariet: karty s modrým pozadím sa používajú na hranie, zatiaľ čo karty s červeným pozadím sa používajú na hranie vo voľnom režime.

Herná doska

Aký je rozdiel medzi týmito dvoma režimami? Hra je o zbere cieľov, ktoré karty preukazujú - príkladom je nasmerovať robota na tenisovú raketu a potom ju priviesť na tenisový kurt. Za každý dosiahnutý cieľ dostane dieťa určitý počet bodov - ten, ktorý počas hry získa viac, vyhráva.

Robot na doske

Na druhej strane, vo voľnom režime musíte robota posúvať tak, aby najmenšia postupnosť pohybov mohla dosiahnuť od počiatočného bodu k cieľu uvedenému na karte.

Naučiť sa programovať je vlastne pokus nasmerovať robota na vykonanie konkrétnej úlohy z karty. Napríklad - na to, aby robot, ktorý je v počiatočnej polohe, pozbieral uvedenú tenisovú raketu a odniesol ju na súd, musíte stlačiť príslušnú postupnosť tlačidiel: šípka vpred, kolesá označujúce akciu (v tomto prípade zdvihnutie rakety), opäť šípka vpred, šípka v smere hodinových ručičiek, aby ste robot otočili, šípku vpred ešte raz, otočte doprava a potvrďte tlačidlom OK. Až potom sa robot bude pohybovať podľa pokynov.

Keď sa ho snažím opísať v textovej podobe, mám dojem, že postupnosť sa javí komplikovaná, ale v skutočnosti, keď sa pozrieme na tabuľu a robota na nej a len uvidíme cestu, ktorou musí postupovať. A musíme to zmapovať výberom správnych tlačidiel.

Robot vykonávajúci úlohu

Stlačenie tlačidiel v správnom poradí a sledovanie toho, ako robot vykonáva diktovanú úlohu, je návykové, vyžaduje si však veľa sústredenia a zábavného myslenia. Ale to je všetko o tom! Robot je programovaný pomocou tlačidiel.jpg

stojí za to?Hranie sa s robotom Doc je skvelá zábava a zároveň sa rozvíja. Vďaka tejto vzdelávacej hračke bude mať dieťa možnosť prvýkrát prísť do styku s programovaním, samozrejme v prístupnej podobe pre niekoľko rokov. Stlačenie tlačidiel v postupnosti zlepšuje obratnosť a pokus o plánovanie trasy robota vyvíja logické myslenie a pocit pozorovania.

Učenie sa prostredníctvom hry

Plachý priznávam, že aj ja, ako rodič, som trávil čas s robotom pekne. Je to skvelá správa, že deti si dnes môžu užiť také skvelé a efektívne formy vzdelávania.

Výhody

 • Dobré spracovanie
 • Efektívna zábava prostredníctvom skvelej zábavy
 • Dostupná cena

Nevýhody

 • Nie je súčasťou balenia
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi