Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Vzdelávací robot Abilix Krypton 0 - prehľad
13.09.2019

Vzdelávací robot Abilix Krypton 0 - prehľad

Technická špecifikácia

 • Počet blokov: 409
 • Počet projektov: 17
 • Počet senzorov: 4
 • Jednotka: ARM Cortex 72 MHz
 • Flash pamäť: 512 KB,
 • RAM: 64 kB
 • Obrazovka: áno, žiadna kontrola
 • Vstavané príslušenstvo: LED osvetlenie, reproduktor
 • Pripojenie: bezdrôtové pripojenie Wi-Fi
 • Napájanie: 6 AA batérií
 • Hmotnosť: 1,9 kg


Packaging

Abilix má v ponuke niekoľko vzdelávacích robotov, z ktorých Krypton 0 je najmenej komplexný. Sada pozostáva zo 409 blokov, z ktorých si môžete zariadiť jeden zo 17 návrhov uvedených v pokynoch, ktoré sú súčasťou balenia. V balení nájdete 4 senzory (dva snímače polohy, šedý snímač a dotykový snímač), dva motory, mikrokontrolér ARM Cortex 72 MHz a montážne moduly potrebné na umiestnenie robotov.

Obsah balenia

Dôležité je, že súbory Abilix, ktoré sú svetovým lídrom na trhu so vzdelávacími robotmi, vytvárajú v súlade s požiadavkami vzdelávania v trende STEAM (veda, technológia, strojárstvo, umenie a matematika). Vďaka takýmto vzdelávacím setom sa deti a mladí ľudia môžu učiť hrou, získavaním zručností a technických znalostí, ktoré im neskôr poskytnú výhodu v živote dospelých a na trhu práce. Roboty Abilix zároveň budujú budúce zručnosti, ako sú kreativita, logické myslenie, zručnosti v riešení problémov a skupinová spolupráca.

Robot Krypton 0

Ako som už spomenul, Krypton 0 je najjednoduchší z robotov Abilix. Je určený pre deti od 3 do ... do 18 rokov. Výrobca tiež ponúka roboty Krypton 2, Krypton 4, Krypton 6 a Krypton 8 - posledne uvedený je určený deťom starším ako 8 rokov a pozostáva z až 1122 blokov, čo umožňuje umiestniť 50 rôznych konštrukcií. Sada ďalej obsahuje 21 senzorov, procesor 1,3 GHz ARM a samotný robot je vybavený dotykovou obrazovkou.

skvelá zábavaAbilix Krypton 0 vám umožňuje usporiadať 17 stavieb, ktoré sa líšia úrovňou náročnosti. Najjednoduchšie z nich umožňujú zábavu pre najmenšie deti - od 3 rokov. Bloky sú zvyčajne veľké, ale súprava obsahuje aj niekoľko menších prvkov, ktoré sa ľahko prehĺtajú, takže odporúčam hrať s deťmi vždy v sprievode dospelej osoby.

Niektoré položky sú malé

Aké roboty môžeme usporiadať pomocou súpravy Abilix Krypton 0? Medzi informácie, ktoré poskytuje výrobca, patrí: robot-pet, veterný mlyn, motocykel, malý hojdačka, bubnový robot, papagáj, malý kamión, garážové dvere s proti vlámaním, ako aj tesnenie a žaba.

3D inštrukcia

Keď sa zaoberáme stavbami opísanými v pokynoch alebo sa jednoducho nudiť, môžeme podľa nášho nápadu ľahko začať zostavovať roboty. Jediným obmedzením je tu predstavivosť, pretože samotné bloky ju pravdepodobne nebudú obmedzovať - ich 3D návrh umožňuje navzájom prepojiť jednotlivé prvky až zo 6 strán, čo poskytuje prakticky nekonečné možnosti. Priznávam, že možnosť akejkoľvek kombinácie blokov na mňa urobila najväčší dojem - vďaka tomu by sa zostava nemala nudiť príliš rýchlo, čo sa, bohužiaľ, často stáva s mnohými hračkami pre deti.

Stohovacie bloky

Modern educationVeľkou výhodou vzdelávacieho robota Abilix Krypton 0 je, že ho možno použiť na školské vzdelávanie. Samozrejme nič nebráni použitiu súpravy na výučbu detí doma, ale producent Abilix Krypton 0, rovnako ako niekoľko hračiek, pripravil materiály pre učiteľov.

Vzdelávacia súprava

Producent a skupina skúsených učiteľov združených v skupine Masters of Robotics vytvorili súbor 23 lekcií. Sú vynikajúcim materiálom na vedenie tried pre deti, ich výučbu, ako stavať roboty a programovanie. Dôležité je, že všetky hodiny boli navrhnuté tak, aby sa mohli konať 45 alebo 90 minút, t. J. V štandardnom školskom čase. Každá z prmateriály pripravené producentom obsahujú úvod do témy lekcie, pripravenú úlohu pre študentov a riešenie pre učiteľa. Materiály tiež poskytujú otázky užitočné v diskusii na konci hodiny, miesto na hodnotenie, ako aj domáce úlohy pre študentov.

Pripravený robot Krypton 0

Lekcie pripravené pomocou robota Abilix Krypton 0 nie sú jedinou vzdelávacou príležitosťou v robotike a programovaní. Výrobca vyvinul špeciálnu aplikáciu, ktorá je k dispozícii pre zariadenia s Androidom a iOS. Mobilné zariadenie sa pripája k robotovi prostredníctvom bezdrôtovej siete WiFi. Vďaka aplikácii nainštalovanej na smartfóne alebo tablete máme príležitosť naučiť sa základy programovania senzorov a motorov, ktoré roboty uvedú do pohybu.
200


Inštrukcia podrobne popisujúca všetky nasledujúce kroky montáže nie sú všetky výhody aplikácie - s ňou môžeme programovať aj roboty. Je to možné tromi spôsobmi: schéma "vyzdvihnúť a pusť" zameraná na začiatočníkov, blokový diagram priateľský pre mladších používateľov, ako aj populárny systém Scratch, ktorý používa ikony a kódy v tvare blokov na pretiahnutie po obrazovke.

Aplikácia je veľmi čitateľná a ľahko použiteľná, a čo je najdôležitejšie - je k dispozícii v poľštine.

Application

stojí za to?Abilix Krypton 0 je skvelý spôsob, ako vzdelávať v robotike a programovaní. 3D bloky, konštrukcie, aplikačné a vzdelávacie materiály sú dobre pripravené. Bloky sú dokonale vyrobené, sú tiež dosť veľké v porovnaní s inými sadami, ktoré som testoval. Vo všeobecnosti produkt vyvoláva pozitívny dojem.

Pripravený robot

Najväčší mínus súboru je ... cena. Najmenej pokročilý balík Krypton 0 je spojený s výdavkom približne 500 PLN. V tomto ohľade je argumentom pre nákup veľké vekové obmedzenie (od 3 do 18 rokov), ako aj pripravené hodiny pre učiteľov, vďaka ktorým je Abilix Krypton 0 zaujímavou investíciou pre školy alebo materské školy.

Výhody

 • Veľké množstvo 3D blokov a projektov, ktoré sa majú zostaviť
 • Vynikajúce spracovanie
 • Veľkosť veľkých blokov, zaujímavé farby
 • Lekcie pripravené pre učiteľov škôl
 • Aplikácia s montážnymi pokynmi a programovaním niekoľkými spôsobmi

Nevýhody

 • Vysoká cena
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi