Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho
13.09.2019

Testujeme „Hovoriace pero: 500 otázok“ od Clementoniho

Čo je v súprave?Súprava obsahuje:
 • 30 kariet so 60 úlohami,
 • hovoriace pero,
 • návod na použitie rodiča.
200


Dosky sú farebné a priehľadné. Úlohy boli očíslované - výrobca navrhuje ich vykonať v takom poradí, aby sa dieťa mohlo postupne dozvedieť o diskutovaných témach. Boli rozdelené do nasledujúcich kategórií:
 • rozpoznávanie farieb a vytváranie odvodených farieb,
 • pozorovanie a párovanie,
 • dimenzie a orientácia v časovom priestore,
 • zvieratá
 • čísla a množstvá,
 • prvé sčítanie a odčítanie,
 • počiatočné písmená,
 • písmená a slová,
 • anglicky.


V hornej časti každej dosky bol umiestnený príkaz. Príkazy sú krátke a špecifické - mladší batoľatá ich môžu prečítať rodičmi, starší by si s touto výzvou mali poradiť sami.
201

Hovorí pero skutočne?Pero je šikovné a veľmi dobre padne do detskej ruky. Usmieva sa a povzbudzuje batoľa, aby spolu hrali. Hovorí pero skutočne? Áno, a v 9 jazykoch! Môžete si vybrať okrem poľštiny, angličtiny, taliančiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny, portugalčiny, katalánčiny a holandčiny. Vyhlásenia sprevádzajú aj zvukové efekty a správne označená odpoveď je navyše sprevádzaná svetelným efektom. Ak chcete zvoliť preferovaný jazyk, stlačte malé tlačidlo na zadnej strane pera - môžete použiť napríklad ceruzku alebo špáradlo. Na prevádzku vyžaduje hračka 3 LR 41 1,5 V batérie, ktoré sú súčasťou súpravy. Pero informuje batoľa o dobrej alebo zlej odpovedi pomocou štyroch správ (veľmi dobrá, vynikajúca, je mi ľúto, odpoveď je nesprávna, UPS ...). K tomu dôjde po stlačení špičky pera k vybranému čiernemu bodu na doske.
202

500 otázok na päť rokovPráve sa stalo, že test sa zúčastnil päťročný, ktorý oslávil svoje narodeniny pred niekoľkými dňami. Prvá reakcia - veľké vzrušenie. Graficky príťažlivá forma kariet ho oslovila a nemal problém interpretovať to, čo videl na obrázkoch. Najobľúbenejšie - ako viete - neobvyklé pero. Dosky boli vyriešené postupne (dospelý si prečítal pokyny). Zábava sa ukázala byť dosť návykovou, že chlapec strávil viac ako dve hodiny so svojím otcom a jeho pomocou vyriešil všetky úlohy naraz. Len málo z nich sa pre neho ukázalo príliš ťažké. To je zaujímavé, pretože 5 rokov predstavuje minimálny predpokladaný vek dieťaťa pre túto súpravu. Následné pokusy o hru neboli také úspešné a hra nevyvolala také nadšenie. Pravdepodobne preto, že si batoľa pamätala na väčšinu správnych odpovedí a úloh, pre neho už nebola výzvou. Možno sa k nim po dlhej prestávke vráti.
203

Stojí to za to?Nezmení to však skutočnosť, že hra „Hovoriace pero: 500 otázok“ rozvíja veľa zručností vrátane schopnosť pozorovania, logické myslenie, združovanie objektov a situácií, znalosť zvierat, rôzne povolania, schopnosť písať a čítať, jednoduché matematické operácie a rozpoznávanie symbolov, schopnosť vytvárať slová, základná gramatika alebo angličtina. Okrem toho učí nezávislosť a výkon účelových aktivít. Samotné zaobchádzanie s perom podporuje rozvoj manuálnych zručností a učí presnosť.

Je to skvelá príprava pre predškoláka pred odchodom do školy a dobrý spôsob, ako upevniť svoje zručnosti. Podľa môjho názoru nestojí za to čakať s nákupom, kým sa batoľa nezmení na 6 alebo 7 rokov - ako ukázal test, sada bude lepšia pre 5-ročných. Dieťa s ním zaobchádza ako s hračkou, takže ľahko získa vedomosti. V skutočnosti bolo päť úloh, ktoré nemohli zvládnuť sami.

Stojí za to dodať, že sú k dispozícii verzie "Hovoriace pero" pre mladšie a staršie deti, ako aj tematické súbory.

Obrovské plus ceny (na súpravách Allegro sú k dispozícii približne za 30-40 PLN s dodávkou), ako aj pri pripojených batériách, takže môžete začať hrať okamžite.

Nevýhodou je (ako je to často v tomto type sád) kvalita kariet - sú dosť ochabnuté a ľahko sa ohýbajú. Malú nevýhodou je tiež počet druhov reakcií pera - môžete zaznamenať aspoň trochu viac, pretože dieťa neustále počuje rovnaké správy, dieťa sa rýchlo nudí.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi