Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Tehotná nevoľnosť - ako sa s nimi vysporiadať?
13.09.2019

Tehotná nevoľnosť - ako sa s nimi vysporiadať?Nauzea je omnoho častejšia u mladších žien, v prvom tehotenstve, v tehotenstve so ženským dieťaťom, multi-fetálnom, u žien s nadváhou, s poruchami stravovania, cukrovkou, migrénou v anamnéze. Asi 35% žien je dôvodom neprítomnosti v práci a zhoršovania rodinných vzťahov.

Hormonálny hurikánVäčšina odborníkov má tendenciu si myslieť, že nevoľnosť je výsledkom hormonálnych zmien, zmien chemického zloženia krvi. Psychologické faktory sú tiež významné. Štatistiky ukazujú, že najťažšie ochorenia sú medzi 8 - 12 týždňami tehotenstva a vymiznú okolo 20 - 22 týždňov tehotenstva. V tejto dobe sa zvyšujú hladiny hormónov: HCG (choriový gonadotropín), LH (luteinizačný hormón), progesterón a estrogény. Najmä HCG a progesterón môžu ovplyvniť výskyt nevoľnosti, pretože sú zodpovedné za spomalenie činnosti tráviaceho systému a citlivosť na pachy. Najvyššia intenzita sekrécie HCG sa vyskytuje počas 10. týždňa tehotenstva, potom klesá a príznaky zvyčajne vymiznú.

Symptómy sa zosilňujú vo veľmi odlišných situáciách: ráno, keď je žalúdok prázdny, menej často po celý deň, pri čistení zubov, prípravkoch železa, s intenzívnym zápachom (jedlo, benzín, parfémy, káva, výfukové plyny, tabakový dym) , ale tiež s vysokou únavou, silnými emóciami, stresom a tiež silným hladom. Niekedy sa môžu objaviť aj ďalšie príznaky: slintanie, pálenie záhy, nedostatok chuti do jedla a vracanie. V extrémnych prípadoch sa môže vyskytnúť dehydratácia, nedostatok prvkov a minerálov, ako aj vitamínov a musia sa doplniť intravenózne nedostatky.

Je dôležité vedieť, že nevoľnosť a zvracanie neohrozujú tehotenstvo ani zdravie dieťaťa. Rovnako ako 2 - 3 kg chudnutie v prvom trimestri. Majú negatívny vplyv hlavne na telo matky. Štatistiky ďalej ukazujú, že nevoľnosť a zvracanie sú spojené so zníženým rizikom potratu.

vitamínové prípravky pre tehotné ženy, ktoré obsahujú okrem iného vitamín B alebo suplementáciu samotným vitamínom B6, ako aj tiamín. O týchto prípravkoch by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom alebo pôrodnou asistentkou. Existuje tiež teória, ktorá spája nevoľnosť s nedostatkom vitamínov B. Následne je uvedené doplnenie.

domáce prostriedkyV extrémnych prípadoch nevoľnosti a neúprosného vracania sa odporúča lekárska konzultácia a užívanie vhodných liekov (neužívajte ich sami). Našťastie iba 5 - 10% žien vyžaduje drogovú podporu. Iní sa zaoberajú rôznymi spôsobmi. Neexistujú spoľahlivé štúdie, ktoré by potvrdili účinnosť alternatívnej liečby nevoľnosti počas tehotenstva. Potvrdila sa iba akupunktúra u malej skupiny žien v USA, ale táto štúdia je príliš malá na to, aby sa jej závery mohli použiť ako odporúčanie. Čo môže každá žena urobiť, aby zmiernila svoje nepohodlie, je:
 1. Prvé desiatu stále v posteli, hneď po prebudení. Môže to byť kúsok banánov, chlieb, kukuričné lupienky.
 2. Pochutiny po ruke, aby sa váš hlad nezhoršoval. Kolísanie alebo nízky obsah cukru spôsobujú, že sa cítite chorý.
 3. Pravidelné, časté pitie malého množstva tekutiny: citrónová voda, zázvorová voda, polievky; ak je voda najlepšia, nízka mineralizácia, nízky obsah sodíka.
 4. Ginger bol pridaný do polievok a iných jedál.
 5. Kousanie mandlí každé 2 - 3 hodiny, keď nastane nevoľnosť, a ako preventívne opatrenie.
 1. Vyhnúť sa stresu, nadmernému úsiliu; Tehotenstvo je čas, keď by ste sa mali vcítiť do svojho tela.
 2. Časté, ale malé jedlá (pokiaľ možno 5-6, ak je to možné), nízkotučné diéty, vyhýbanie sa vyprážaným jedlám a potravinám, ktoré spôsobujú ochorenie, a posledné jedlo s vysokým obsahom bielkovín asi 2 hodiny pred spaním.
 3. Chôdza, čerstvý vzduch, pravidelná fyzická aktivita, spúšťanie endorfínov.


Niekedy môže byť vhodné poradiť sa s dietetikom, ktorý vám pomôže naplánovať jednoduché jedlo, ktoré bude vyhovovať vášmu životnému štýlu, alebo použiť výživné návody a knihy pre tehotné ženy. V takýchto situáciách je fľaša s vodným filtrom veľmi praktický. termoska a sklenené nádoby na potraviny (čo bude určite užitočné aj pri rozširovaní stravy dieťaťa),

Kedy potrebujete lekára?Nevoľnosť a vracanie počas tehotenstva by sa mali odlišovať od iných chorôb, napríklad apendicitída, iné gastrointestinálne poruchy. Ak je choroba sprevádzaná horúčkou, zimnicou alebo keď je v nej do 12 hodín po intravenóznej hydratácii zvracanie neprestávalo, mali by ste sa nahlásiť lekárovi , pretože je možné, že bude potrebná hospitalizácia. Zvýšená nevoľnosť sa objavuje aj u žien s viacnásobným tehotenstvom (prirodzene s vyššou hladinou HCG) a v tehotenstve komplikovaným roztočmi.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi