"Spell-Mary Glasses" - recenzia hry
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Spell-Mary Glasses" - recenzia hry
13.09.2019

"Spell-Mary Glasses" - recenzia hry"Glasses Spell-Mary" je neobvyklá hra kombinujúca slovné hračky kombinovaná so značnými problémami v podobe skreslenia obrazu okuliarov. Aby to bolo ešte zaujímavejšie, máme tri okuliare pre okuliare, ktoré deformujú obraz v rôznej miere. Goliášske vydavateľstvo by malo byť hrdé, pretože hra "Spell-Mary Glasses" získala v roku 2018 vyznamenanie v desiatom ročníku poľskej odbornej súťaže "Hračka roka". Toto rozlíšenie sa udeľuje inteligentným, dômyselným. a vzdelávacie hračky založené na názoroch psychológov, fyzioterapeutov a senzorických terapeutov. Túto súťaž organizuje Zabawkowicz.pl.

Špecifikácia hry:

  • Počet hráčov: 4–16
  • Vek hráčov: 7+
  • Čas prehrávania: 20 minút
  • Typ hry: gra activizacja / hříčky
  • Vydavateľ: Goliath

Obsah baleniaŠkatuľa je štandardne veľká a je vyrobená z lepenky. Výlisok alebo krabicová vložka boli vyrobené z veľmi tenkého plastu. Skladal sa tak dobre, že po prvom odstránení herných prvkov z neho ho jednoducho vzdáte a vyhodili ho fóliovým krytom z krabice. Zamerajme sa však na to, čo je vo vnútri, pretože obsah zapôsobí. Vo vnútri sa nachádza rozkladacia hracia doska, 4 farebné kúsky, okuliare s kúzlami a 3 vymeniteľné dvojice šošoviek s rôznym stupňom skreslenia obrazu, kocky, časovač, kresliaca podložka s ceruzkou, 54 kariet s 162 úlohami na kreslenie a brožúra (tiež ) pokyny k tenkej hre.

1herné prvkypokyn

Podstata hryPracujte ako tím, jasne nakreslite napriek deformácii obrázka a vyhrajte. Táto hra nie je jednotkový závod. Vyhrá najviac harmonický tím, ktorý dosiahol cieľovú čiaru.

Príprava hryDosku umiestňujeme do stredu stola alebo podlahy. Vedľa toho, na miesto prístupné všetkým hráčom zúčastňujúcim sa na hre, sme dali okuliare s 3 sadami šošoviek, kockou a časovačom. Zamiešame karty úloh a umiestnime ich lícom nadol vedľa tabule. Po príprave prvkov hry je čas rozdeliť hráčov do tímov. Každý tím by mal pozostávať minimálne z dvoch hráčov. Vyberáme kúsky pre naše tímy a umiestnime ich na pole ŠTART. Môžete začať!
200


hracie karty
201

Priebeh hryHru zvyčajne začína tím, ktorého členom je najmladší hráč. Hráči v danom tíme si vyberajú spomedzi nich osobu, ktorá bude ťahať v tomto poradí. Jeden z hráčov v prvom tíme si vezme kartu zo stohu, hodí kockami a posunie pešiaka tímu o polovicu oproti kockám. Farba poľa, na ktorom sa pešiak zastaví, označuje farbu šošovky, ktorá sa má umiestniť do pohárov (zelená - najjednoduchšia úroveň, žltá - stredná úroveň, modrá - najťažšia úroveň deformácie obrazu). Hráč, ktorý remízu a kto čerpá kartu informuje ostatných hráčov z tímu o kategórii hesiel, ktoré sa objavia na karte. Skontroluje (podľa farby poľa, na ktorom stojí pešiak), aké heslo si nakreslí, a udáva časový limit uvedený pre jeho odhad. Odloží kartu tak, aby ju nikto nevidel. Počítame čas od tejto chvíle. Hráč čerpá a ostatní členovia jeho tímu uhádajú heslo. Tím uhádol slogan - tlieskajúc, pešiak zostáva na svojom mieste. Ak zlyhá, pešiak sa vráti do polohy, z ktorej sa posunul o počet stehov zvinutých na kocke. Pozor! Na palube sú špeciálne polia, ktoré vám umožňujú vybrať si akúkoľvek farbu šošoviek a sloganov z trestu, kresliť bez okuliarov alebo aby ste si kreslili druhou rukou alebo vyústili do straty radu. Hra končí, keď jeden tím dosiahne pole META.
202

DojmyNikdy som sa s takýmto konceptom hry nestretol. Neprekvapuje ma, že hra "Poháre kúzla-Mária" bola ocenená v takej veľkej súťaži, ako je hlasovanie za "Hračku roka". Hra rozvíja umelecké zručnosti, učí skupinovú komunikáciu, vycvičí neverbálne komunikačné zručnosti. Prekvapí dospelých, pobaví tínedžerov a pre staršie deti bude skvelou kombináciou zábavy a učenia sa v jednom. Prvky sú vylepšené. Bohužiaľ, ako už bolo uvedené vyššieyum box má nedostatky. Zaujímavá ponuka pre tých, ktorí sú obťažovaní štandardnými hrami, mnohí z nich a hľadajú niečo nové, iné s originálnym konceptom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi