Sorter - prvá vzdelávacia hračka pre batoľa
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Sorter - prvá vzdelávacia hračka pre batoľa
13.09.2019

Sorter - prvá vzdelávacia hračka pre batoľaVývoj tzv malé motorické zručnosti, t. j. presná práca prstov a rúk, je jednou z najdôležitejších etáp samoobslužných aktivít. Čím skôr sa začne stimulácia tohto procesu, tým lepšie a rýchlejšie dieťa dosiahne na ceste k nezávislosti. To však nie je všetko. Malé motorické zručnosti tiež úzko súvisia s artikuláciou. Čím efektívnejšie vaše dieťa používa svoje ruky, tým rýchlejšie a jasnejšie bude hovoriť. Najjednoduchšie cvičenia s presným pohybom chytia hračky a odovzdajú ich opatrovateľovi alebo ich vložia do škatule alebo vedra. Keď sa vaše dieťa začne zaujímať o tento druh zábavy, je čas kúpiť triedič.

Namiesto plyšovej hračky

200


Hoci triedičky sú zvyčajne vyrobené z dreva alebo plastu, výrobcovia stále viac vytvárajú svoje mäkké varianty (napr. plyšový triedič Smily). Tieto plyšové kocky sú ideálne pre tých najmenších. Pretože otvory v hračke aj prvky, ktoré s nimi súvisia, sú mäkké, môžete si navzájom celkom ľahko navzájom zodpovedať. Vďaka tomu nebude batoľa frustrovaná a odradená od hrania. Ďalšou výhodou takéhoto triediča je to, že na svoju výrobu často používa rôzne druhy materiálov, čo ďalej stimuluje pocit dotyku a podporuje správnu senzorickú integráciu.

Všetko sa hrá

201


Deti, na rozdiel od svojich opatrovníkov, milujú hračky, ktoré vydávajú zvuky. Je to určite dobrý nápad kúpiť hraciu triedičku (napr. MalPlay pot). Zvyčajne sú to hračky typu dva v jednom. Zvuk je možné zapnúť a vypnúť, nie je spojený s hádzaním blokov do kocky alebo hrnca. Tieto typy hračiek majú tiež vstavané svetlá a môžu sa pohybovať. Fisher Price spievajúci slimák alebo Buďte opatrní, aj keď deti majú radi rôzne zvuky a blikajúce svetlá, dlho ich unavujú. Príliš veľa podnetov môže preložiť do kňučania a nepokojného spánku, takže dajme deťom tento druh príťažlivosti.

V ekologickom trende

202


V čase, keď sa toľko hovorí o recyklácii a starostlivosti o planétu, je potrebné zvážiť nielen to, ktoré hračky si vyberieme, ale tiež venovať pozornosť surovinám, ktoré sa použili na ich výrobu. Triedička drevených tvarov Melissa a Doug). Vaše batoľa sa sústredí na zodpovedajúce tvary a nič ho nebude rozptyľovať. Drevené triedičky majú oproti plastovým výhodu nielen v tom, že sú vyrobené z prírodných materiálov, ale sú odolnejšie a priateľskejšie. Ak je vaše dieťa citlivé na podnety, vyberte si hračku s jednoduchým tvarom a pokojné farby (napr.
203


Ak sa naopak batoľa nudí rýchlo, môžete mu ponúknuť triedičovú hru v zložitejšej podobe. Namiesto kociek a valcov porovnajte príslušné okná, napríklad zvieratá (ako v Autobus s číslami). Noemova archa Trefla). Podporte rozvoj malých motorických schopností príbehom o slonoch alebo mačkách alebo hraním s napodobňovaním zvukov, ktoré vydávajú. Pre mierne staršie dieťa môže byť zaujímavým problémom triedič s písmenami alebo číslicami (napr.

Bez ohľadu na to, aký spôsob si vyberiete, nezabudnite, že každé dieťa sa vyvíja svojím vlastným tempom a porovnávanie jeho výsledkov s pokrokom ostatných detí nedáva zmysel . Hlavnou vecou je podpora detí a zabezpečenie ich zábavy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi