"Slimáky sú mäkkýše" - prehľad hry
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. "Slimáky sú mäkkýše" - prehľad hry
13.09.2019

"Slimáky sú mäkkýše" - prehľad hryPrvou voľbou, pokiaľ ide o detské a rodinné hry, sú zvyčajne stolové hry. Mnohé z nich sú veľmi podobné, takže ako rodičia sa snažíme hľadať hry ako "Slimáky sú mäkkýše", ktoré vynikajú od ostatných, a preto sú pre malého hráča atraktívnejšie.

Pozor! Hra "Slimáci sú mäkkýše" bola udelená v roku 2018 v desiatom ročníku poľskej odbornej súťaže "Hračka roka". Tento rozdiel sa udeľuje inteligentným, dômyselným a vzdelávacím hračkám na základe názorov psychológov, fyzioterapeutov a senzorických terapeutov. Túto súťaž organizuje Zabawkowicz.pl logo

Špecifikácia hry:

 • Počet hráčov: 2-6
 • Vek hráčov: 5+
 • Čas prehrávania: 20-30 minút
 • Typ hry: dosková hra
 • Autor: Eugeni Castano
 • Ilustrácie: Maciej Szymanowicz
 • Vydavateľ: Nasz Księgarnia

Obsah baleniaKrabica, v ktorej sú umiestnené všetky prvky hry, je vyrobená z hrubej lepenky. Jeho veľkosť nie je prehnaná a dobre prispôsobená. Vďaka tomu hra nezaberá veľa miesta ani v malých bytoch. Krabica obsahuje 4 farebné kocky, farebné drevené slimáky, 6 hráčskych značiek a 40 odpadkových žetónov (gombíky, čiapky a plechovky) vyrobené z hrubej lepenky a hraciu dosku s krásnymi priestorovými ilustráciami.
200

Podstata hryHra "Slimáci sú mäkkýši" je zvrátená, pretože hráči môžu na palube pohybovať akýmikoľvek slimákmi (dokonca aj ostatnými hráčmi). To nie je všetko! Vyhráva najrýchlejší, ale najpomalší slimák. Tentoraz sa budú hráči snažiť hádzať na kocky farby, ktoré im umožnia pohybovať všetkými slimákmi okrem ich vlastných. A to je heca!
201

Príprava hryHranie hry "Slimáky sú mäkkýše" vyžaduje rovný a pomerne veľký povrch. Mal by obsahovať rozloženú hernú dosku a poskytnúť každému hráčovi dostatočný priestor na to, aby hodil 4 kockami naraz a ukladal žetóny na odpadky, ktoré získal.
202


Dosku rozložíme v strede stola. Položte všetky slimáky na pole slovom ŠTART. Pozor! Bez ohľadu na to, koľko hráčov sa zúčastňuje hry, používame všetky slimáky. Každý hráč získa 1 značku (keď hrá hru 4 až 6 hráčov) alebo 2 značky (keď hru hrajú 2 alebo 3 ľudia). Nepoužité značky odložte nabok. Kocky položte na stôl na verejnom mieste. Žetóny koša umiestnime do klastra vedľa hracieho plánu alebo do hracieho poľa. Hotovo!

Pozor! Značky zostanú počas hry skryté. Každý hráč môže skontrolovať svoju farbu iba na značke.

203

Tok hryHra pozostáva z dvoch pretekov. Každá z nich beží rovnakým spôsobom. Prvý hráč (môže to byť najmladší hráč alebo posledný v lese) vezme 4 kocky a hodí ich. Každá kocka je jeden ťah. Na druhej strane hráč robí 4 ťahy. Každý z ťahov môže byť vyrobený s iným slimákom alebo všetky s jednou figúrkou.

Farba zvinutá na danej kocke umožňuje hráčovi pohybovať jedným slimákovým poľom v danej farbe (červené oko - červené slimák) alebo premiestňovať jedného slimáka stojaceho na poli danej farby (modrý slimák stojaci na červenom kvete).

Keď hráč urobí všetky ťahy podľa farieb zvinutých na 4 kockách, nasledujúci hráč sa pohne a urobí to isté.

Závod sa končí, keď jeden z slimákov dosiahne posledné pole - kameň. Čím ďalej je hráčova slimák na stole, tým menej bodov získa. Počet bodov je označený vedľa každého poľa na tabuli. Body sú žetóny koša. Čím pomalšie sa hráč pohybuje po doske, tým viac odpadu bude zbierať v lese. Toto je ekologicky pozitívny aspekt tejto hry.

Po odohraní dvoch pretekov hra končí a hráč s najvyšším počtom bodov (žetóny koša) vyhrá. Údaje slimákov, ktoré nepatrili žiadnemu z hráčov, sa pri počítaní bodov nezohľadňujú - nikto za ne nezískava body.
204

DojmyVeľmi pútavá, návyková a veľmi dynamická hra pre najmladších hráčov. Neobvyklý systém počítania bodov a schopnosť pohybovať sa pešiakami iných hráčov robí hru extrémne interes a vzrušujúce. Takéto pravidlá tiež zvyšujú úroveň regrivality hry "Slimáci sú mäkkýše". Každá zábava je iná a nepredvídateľná. Vďaka tomu hra jednoducho nebude nudná.

Táto jednoduchá stolová hra je vynikajúca pre koordináciu očí a rúk, učí logické myslenie, plánovacie zručnosti a predpovede pohybu a podporuje vnímavosť učenia.
205


Jeden z najzaujímavejších návrhov na trhu stolových hier pre predškolákov, ktorý sme mali možnosť vyskúšať minulý rok. Hurá! Môžu sa tieto hry objaviť čo najviac.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi