Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Dopravu máte ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. "Sledujte to" - prehľad hry
13.09.2019

"Sledujte to" - prehľad hryDetské hry a hračky zaberajú veľa miesta. Niet divu, že hľadáme kompaktné riešenia, ktoré nám pomôžu získať viac voľného miesta v domácnostiach. Hra "Sledujte to" patrí do série malých rozmerov vydavateľských hier Zielona Sowa, ktoré bavia a učia. A čo viac, môžeme to vziať so sebou takmer všade.

Špecifikácia hry:

  • Počet hráčov: 2-4
  • Vek: 4+
  • Čas prehrávania: 15-30 minút
  • Typ hry: rodinná hra

Obsah políčkaHerný box je malý. Vo vnútri nájdete rozsiahle herné pokyny, 32 obrázkových kariet a 44 obojstranných žetónov.
200

Variant I - "Podobnosť so skladbou"Túto variantu môžu hrať 1-4 osoby. Na hranie sú potrebné iba karty.

Herná esenciaHra je založená na konkurencii. Hráči musia nájsť podobnosti medzi kartami čo najrýchlejšie a najpresnejšie. Nie je to ľahké - karty hlavnej a hráčskej karty majú spoločné iba jednu vec. Kto prv príde, ten prv melie! Najrýchlejší hráč boduje. Osoba, ktorá nazbiera najviac bodov, vyhráva.

Príprava hryVyberáme si pohodlné miesto na hranie. Môžeme sedieť pri stole, na koberci alebo na prikrývke pri jazere. Vyberte karty, zamiešajte ich a prvú kartu umiestnite vedľa stohu lícom nahor (na karte musí byť vidno 6 prvkov / ilustrácií). Reverzná karta sa v tomto bode stáva hlavnou kartou. Nekontrolujte, čo je na druhej strane. Zvyšné karty rozdelíme rovnomerne medzi ostatných hráčov. Každý hráč umiestňuje svoje karty pred seba v naskladanom poradí oproti hlavnej karte (musí vidieť stranu karty s viacerými obrázkami).

4

Herný tokNa prednastavené heslo alebo znamienko všetci hráči súčasne vložia jednu kartu zo svojho stohu a okamžite ju otočia. Počíta sa čas, reflexy a vnímavosť. Každý sa snaží nájsť jeden (jediný) spoločný prvok medzi svojou kartou a hlavnou kartou čo najskôr a nahlas vyslovuje svoje meno, napríklad záchranný kruh, guľa, chobotnica.

Hráč, ktorý ako prvý označí podobnosť, získa bod a získa jednu kartu - stáva sa jeho trofej. Každý hráč umiestni trofejové karty do samostatnej hromady. Zostávajúce karty idú na odhodenú hromadu. Hra končí, keď hráči už nemajú žiadne hracie karty. Osoba s najvyšším počtom bodov vyhráva, t. J. Má v zásobníku najviac trofejových kariet.

Možnosť II - "Sledovať odpoveď"Túto hru môžu hrať iba 2 ľudia. Potrebujete karty aj žetóny.

Herná esenciaHráči sa snažia zapamätať si všetky prvky na kartách čo najskôr. Čas je obmedzený - majú na to iba 10 sekúnd. Nechajte vyhrať najrýchlejšie!

Príprava hryKarty zamiešame a umiestnime lícom nadol, t. j. na viditeľnej strane karty by malo byť 6 prvkov. Hráči sa rozhodujú, kto odpovie a kto položí otázku.

Priebeh hryHráč, ktorý odpovedá, vezme jednu zo zásobníka jednu kartu. Sleduje ju 10 sekúnd a snaží sa spomenúť si na všetky jej prvky. Po uplynutí tejto doby odovzdá kartu osobe, ktorá žiada. Tazateľ nakreslí token označujúci kategóriu, podľa ktorej bude hráč schopný položiť zodpovedajúcu otázku, napríklad farbu, číslo, typ prvku.

Ak dáva správnu odpoveď, boduje a berie kartu ako trofej. V prípade nesprávnej odpovede nezaručuje a vyberie ďalšiu kartu zo stacku. Zmena rolí nastane po položení 10 otázok. Hra končí, keď každý hráč odpovie na 10 otázok. Osoba s najvyšším počtom bodov vyhráva.

5

Ďalšie herné variantyV tejto hre sú dve ďalšie varianty: "Race" (pre 3 hráči) a "Memory game" (pre 2 hráči). Tento variant zahŕňa vedúceho a 2 hráčov, ktorí sa budú riadiť pokynmi inštruktora alebo odpovedať na jeho otázku súvisiacu s prvkami na kartách. Toto je zaujímavá voľba pre staršie deti. Podľa môjho názoru si vyžaduje účasť dospelých. Pamäťová hra nie je nič iné ako klasické memorandum využívajúce tokeny pripojené k hre.
201

ZobrazeniaJasný a veľmi čitateľný grafický návrh si zaslúži pozornosť. Rovnako ako iné kartové hry sa môže vzbudiť konkurencia medzi ľuďmi, ktorí sa venujú tomuto druhu zábavy. Pokyny sú jednoduché, ale komplexné pre hru malého formátu. Niet divu, že v tak malom boxe dostaneme hru so 4 rôznymi variantmi. Hurá! V tejto hre vydavateľstvo Zielona Sowa ukazuje, že si môžete vytvoriť minihru, ktorá sa po niekoľkých hrách nebude nudiť a dlhodobo podporí vývoj dieťaťa.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi