Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. "Sherlock" - recenzia hry
13.09.2019

"Sherlock" - recenzia hryHráči všetkých vekových skupín milujú logické hry. Čím zložitejšie sú, tým väčšie sú výzvy. "Sherlock" je určené hráčom starším ako 6 rokov. Podľa môjho názoru je veková hranica dobre uvedená. Úlohu Sherlocka však môže hrať aj teenager. Presvedčte sa sami!

Špecifikácia hry:

 • Počet hráčov: 2-4
 • Vek hráčov: 6+
 • Čas prehrávania: 15-30 minút
 • Typ hry: logická hra "nájsť rozdiel"
 • Autor hry: Silvano Sorrentino
 • Ilustrácie: Chiara Vercesi
 • Grafický dizajn: Paolo Vallerga


depth

Obsah škatuleVo vnútri pomerne veľkej škatule vyrobenej z hrubej lepenky sa nachádza 40 obojstranných kariet zobrazujúcich miesto činu (na prvý pohľad rovnaké), 10 žltých tabuliek s číslami, 30 bodových žetónov v troch farbách vyrobených z hrubej lepenky a pokynov popisujúcich pravidlá hry a jej priebeh.
200

Herná esenciaHráte úlohu detektíva. Raz na mieste činu sa na chvíľu odsťahujete a porozprávate sa s policajným poručíkom. Vrátite sa a nájdete dôkazy o zločine na iných pozíciách ako predtým. Niekto musí vyčistiť tento neporiadok a nájsť všetky rozdiely medzi dvoma obrázkami miesta činu. Cvičte svoje oči a ponáhľajte sa, nech vyhrá ten najlepší!

Príprava hryPred prvou hrou odstránime z kartónových rámov všetky žetóny bodov. Potom ich roztriedime do 3 hromád, na zelené, žlté a červené žetóny. Usporiadajte zelené žetóny lícom nadol tak, aby boli zakryté ilustrácie zobrazujúce rozloženie kariet.

Potom dosku ohnite číslami na polovicu a položte ich na stôl tak, aby k nim mal každý hráč voľný prístup. Zamiešame karty s obrázkami miesta činu a umiestnime ich do stredu stola. Môžete začať!
201

Tok hryHra sa skladá z 10 kôl. Na začiatku každého hráča vezme jeden zo žetónov jeden zelený žetón, otočí ho a položí na stôl. Potom z balíčka vyberie dve karty a umiestni ich relatívne voči sebe tak, ako je to znázornené na zelenom žetóne lícom nahor.

V tomto okamihu sa začne súťaž. Hráči sa snažia nájsť všetky rozdiely medzi obrázkami čo najskôr. Aby to nebolo príliš ľahké, od okamihu, keď sú karty umiestnené na stole s miestom činu, hráči berú poznávacie značky podľa zásady "kto prv príde, ten prv melie". Hráč, ktorý si vyberie tabuľku s číslom, ktoré sa zhoduje s počtom rozdielov medzi kartami, vyhrá kolo, čím získa 3 body; 2 body sa udeľujú osobe, ktorá vybrala menšie číslo, ktoré je najbližšie k počtu rozdielov, 1 bod osobe, ktorá si vybrala číslo väčšie ako je počet rozdielov. Ostatní hráči, ktorí sa pri odhade výsledku mýlia, nedostávajú body. Po 10 kolách spočítame body a vyhrá hráč s najvyšším počtom žetónov bodov.
202

Dojmy"Sherlock" je pomerne nezvyčajná a inovatívna detektívna hra. Toto nie je deduktívna, ale nezvyčajná pexeso. Väčšina dospelých si pravdepodobne bude myslieť, že ide o hru iba pre deti. Nič nemôže byť viac zlé. Pre dospelých, najmä počas prvých hier, je to veľká výzva. Táto dynamická a vzrušujúca hra stimuluje hráčov a zvyšuje úroveň konkurencie na maximum.
203


Prvky hry sú dôkladne vyrobené. Aj pri pomerne častom používaní kariet nevyžadujú dodatočnú ochranu vo forme laminovania alebo inštalácie ochranných fólií.

Táto hra nemá príliš vysokú úroveň regrivality. V priebehu času si hráči pamätajú prvky, ktoré sa medzi kartami líšia. Je to škoda, ale vôbec niet divu. Na hranie hry je potrebný obmedzený počet kariet a prvkov na obrázkoch.

Za zmienku stojí, že hra Sherlock od Trefla sa dobre prispôsobuje. Rovnako dobre sa hrá s dvoma aj štyrmi hráčmi.
204


Milujem postavu Sherlocka Holmesa, takže každý film, kniha alebo hra ma okamžite upúta. Hra "Sherlock" je však zaujímavou ponukou nielen pre ľudí, ktorí majú radi tohto najslávnejšieho detektíva na celom svete. Jedná sa o návykovú detektívnu hru, od ktorej je ťažké sa odtrhnúť a potom, čo zostane nespokojná.

Veľmi pekná prestávka medzi náročnejšími hrami pre dospievajúcich a dospelých a absorbujúcou hrou pre deti. Rozvíja schopnosti vnímania a koncentrácie, trénuje reflexy a učí základy strategického plánovania.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi