Sada robotov SuperBot - prehľad
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Sada robotov SuperBot - prehľad
13.09.2019

Sada robotov SuperBot - prehľadSúprava robotov Apitor SuperBot je stavebnica, ktorá vám umožňuje zostaviť najrôznejšie druhy robotov a vozidiel, ktoré sa pohybujú podľa našich príkazov vydaných pomocou aplikácie smartphone alebo tabletu. Stojí to za to? Skontrolovať!

Packaging

Technická špecifikácia

 • Počet blokov: 400+
 • Počet motorov: 2
 • Počet senzorov: 2
 • Počet diód LED: 4
 • Aplikácia: áno, k dispozícii pre zariadenia s operačnými systémami iOS a Android
 • Vekové obmedzenie: 8+
 • Obsah súpravy: bloky, motory, senzory, riadiaca jednotka, inštrukcie

Jedna sada, veľa možnostíSúprava robotov Apitor SuperBot pozostávajúca z viac ako 400 blokov vám umožňuje umiestniť až 18 rôznych typov robotov. A pozor - každá z konštrukcií sa dokáže pohybovať pomocou elektrických motorov, ktoré sú súčasťou balenia. Nič samozrejme nebráni dieťaťu v tom, aby dal pokyny na poličku a aktivoval fantáziu, čím od základu vytvára robota, ktorého vymyslel. Je to skvelý spôsob, ako rozvíjať kreativitu a trénovať logické myslenie.
200


Mal som možnosť otestovať niekoľko vzdelávacích setov pre deti, umožňujúcich stavať roboty a pohybujúce sa konštrukcie. Musím však pripustiť, že robotická súprava Apitor SuperBot skutočne robí veľký dojem - je to určite kvôli obrovskému počtu blokov v krabici s viac ako 400! Balenie navyše obsahuje dva eklektické motory, dva infračervené senzory, štyri jasne osvetlené LED a riadiacu jednotku. Taký bohatý obsah súpravy znamená, že len počet fantázií, ktoré je možné zostaviť, obmedzuje iba fantázia nášho dieťaťa.

Výrobca nám dáva pokyny na montáž 18 rôznych robotov. Medzi ne patria typické vozidlá vrátane auto, trojkolesový vozeň alebo motocykel, ale aj menej zreteľné formy, ako napríklad tigra, hudobná skrinka, telegrafný stroj alebo kresliaci robot.

Robot car

Zistil som veľkú nevýhodu, že papierová príručka aj bezplatná aplikácia pre mobilné zariadenia sú k dispozícii iba v angličtine. Teoreticky obrázky, ilustrácie znázorňujúce následné fázy predkladania robotov nevyžadujú poľské texty, je však škoda, že súbor ešte nebol oficiálne uverejnený poľsky.

Papierová inštruktáž

Nezvyčajnou a veľmi zaujímavou vlastnosťou súpravy robotov Apitor SuperBot je zase kompatibilita s blokmi iných výrobcov. To znamená, že existuje veľká šanca, že budeme môcť kombinovať Lego alebo iné popredné značky už doma so súpravou SuperBot a uviesť ich do pohybu! Len trochu fantázie.

Naučiť sa programovaťSpojenie robotov - či už s pokynmi alebo na základe vlastného kreatívneho dizajnu - je len úvodom zábavy. Skladanie samozrejme rozvíja zručnosti, ako je logické myslenie, riešenie problémov a tiež zlepšuje manuálne zručnosti. Keď sa však zaoberáme konštrukciou robota, môžeme dieťa naučiť programovať.

Application

Všetky roboty, ktoré chce zostaviť výrobca robotov SuperBot, sa môžu pohybovať, vyhnúť sa prekážkam v objektoch, sledovať určené čiary, rozpoznávať farby atď. Ak chcete používať tieto zručnosti a uviesť roboty do pohybu, povoľte im. A to je to, čo nazývame programovanie, ktoré sa v prípade robotickej súpravy Apitor SuperBot uskutočňuje jednoduchým a priateľským grafickým spôsobom. Na tento účel je k dispozícii bezplatná aplikácia, ktorá je k dispozícii na mobilných zariadeniach (smartphony a tablety) s operačným systémom iOS alebo Android.

Pokyny na tablete

Aplikácia je veľmi ľahká na používanie a príjemná vďaka atraktívnej grafike. Umožňuje vám programovať postupnosti pohybov robotov a usporiadať grafické bloky v správnom poradí pomocou známej techniky "drag and drop". Aplikácia môže tiež pracovať v "pomalom" režime, pričom na ovládačoch obrazovky jednoducho zobrazuje pohyb robota dopredu, dozadu, doľava a doprava. Keď dieťa unaví programovanie, môže si zahrať s autom ako tradičný moddiaľkovo ovládaná položka. Roboty zo súpravy Apitor SuperBot Robot Kit sa dajú ovládať aj pomocou fyzického ovládača, ktorý však nanešťastie výrobca nezaradil do obalu a predáva sa samostatne.
201

stojí za to?Súprava robotov SuperBot Apitor je zaujímavý spôsob, ako sa učiť hrou. Čo ho odlišuje od iných podobných vzdelávacích súborov? Podľa môjho názoru je veľkou výhodou predovšetkým kompatibilita s blokmi iných populárnych značiek, napríklad Lego. Vďaka tomu nie je dieťa obmedzené na 400 blokov zahrnutých v SuperBot Robot Kit, ale môže úspešne používať bloky, ktoré už má doma. To je v súťaži jedinečné. Výhodou robotickej súpravy Apitor SuperBot je určite tiež zaujímavo navrhnutá a dobre vyrobená aplikácia, ktorá je užitočná pri zostavovaní robotov a ich následnom programovaní.

Pripravený robot

Nevýhody? Aplikácia a pokyny sú k dispozícii iba v angličtine. V poli nenájdete ani ovládač, ktorý sa predáva samostatne. Nevýhodou je určite aj cena, ktorá môže byť pre mnohých rodičov prekážkou pri rozhodovaní o kúpe tohto súboru pre ich deti. Vzhľadom na to, že bloky robotických súprav Apitor SuperBot je možné kombinovať s blokmi už doma, myslím si, že stojí za to ich vybaviť dieťaťom, aby si mohli rozvíjať svoje zručnosti.

Výhody

 • Veľké množstvo blokov v sade
 • Kompatibilita s blokmi iných značiek
 • Zaujímavá aplikácia s inštrukciami 3D a režimom programovania

Nevýhody

 • Pokyny a aplikácie iba v angličtine
 • Žiadny kontrolór (predáva sa osobitne)
 • Nie je súčasťou balenia
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi