Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Prečo deti kričia?
13.09.2019

Prečo deti kričia?Uvedomenie si toho, prečo deti kričia, môže pomôcť dospelým vyrovnať sa s detskými výkrikmi a niekedy dokonca umožňuje reakcie, vďaka ktorým budú deti kričať menej často.

Dôvody, prečo deti kričiaDeti väčšinou bývajú hlasné a hlučné. Odpoveď na otázku, prečo deti kričia, nie je ľahká, pretože to dokážu takmer v akomkoľvek emocionálnom stave. Deti môžu kričať a pískať, keď sú smutné alebo radostné, vystrašené alebo znudené, nahnevané alebo vzrušené. Existujú tiež deti, ktoré od prírody kričia veľa av rôznych situáciách, a tie, ktoré kričia málo a špecificky momenty. Rodičia zvyčajne vedia najlepšie, kedy az akého dôvodu ich deti kričia.

Situácia, keď deti kričia, pretože chcú niečo alebo sa hnevajú, pretože väčšina rodičov je úplne jasná, pretože vidí konkrétny dôvod správania dieťaťa, aj keď si myslia, že takáto reakcia nie je primeraná. Je to ťažšie v prípadoch, keď si rodičia myslia, že dieťa kričí bez dôvodu. Malo by sa však pamätať na to, že deti nerobia nič bez dôvodu, a preto, aby vyhoveli ich vlastným potrebám , je niekedy ťažké vidieť. Výkrik dieťaťa, ktorý sa zdá byť úplne neopodstatnený, je najčastejšie spôsobený niekoľkými dôvodmi.

Prvým môže byť nuda a túžba poskytnúť stimuly. Tento spôsob vzájomnej starostlivosti je charakteristický pre malé deti, najmä pre deti, ktoré sa zdržiavajú na mieste, kde nemajú čo robiť, čo, bohužiaľ, zahŕňa aj cestovanie rôznymi dopravnými prostriedkami a môže byť pre rodiča zaťažujúce. Niekedy malé deti a deti kričia, pretože objavujú možnosti svojho hlasu a sú radi, že môžu vydávať zvuky. Často to robia na zvláštnych miestach, napríklad v kúpeľni alebo na schodisku, kde je ich hlas lepší. nesie.

Aj keď sa to môže zdať čudné, deti kričia aj z iného dôvodu ako z nudy - keď sú veľmi unavené a ich telo dostane veľa podnetov . To sa môže stať po dlhom dni, počas ktorého sa toho veľa stalo, po návšteve priateľov alebo po mimoriadne dlhom sledovaní televízie. V takýchto situáciách sú deti veľmi nadšené, je pre nich ťažké upokojiť sa, sadnúť si alebo zaspať a môžu bežať, skákať, kričať a pískať.

Tiež sa stáva, že tie deti, ktoré majú zmyslové integračné poruchy a zvukovú precitlivenosť, kričia a pískajú. Pre tieto deti je hluk veľmi ťažko tolerovať, keď je spôsobený hlukom a nad ním. kontrolu, môžu ju skrotiť, čo je dôvod, prečo niekedy kričia zrejme bez dôvodu.

Prečo deti kričia na iných?Deti, častejšie ako dospelí, kričia aj na iných ľudí. Je to okrem iného preto, že majú mozog, ktorý ešte nie je úplne vzdelaný, a keď sa pre nich stane niečo ťažké, je ľahšie začať bojový a únikový režim, čo im uľahčuje násilnú reakciu. V takých chvíľach môžu kričať.

Pre deti nie je vždy ľahké komunikovať o svojich potrebách a hlasný výkrik alebo vŕzganie sa zriedka stáva nepovšimnutým. Stane sa tak ľahkým spôsobom, ako sa postarať o seba a svoje hranice. Preto deti často kričia v kontakte s inými deťmi, ako aj so svojimi rodičmi. Skôr ako sa dieťa naučí komunikovať iným spôsobom ako kričať, niekedy to trvá niekoľko mesiacov , čo je pre rodičov dosť ťažké, ale treba pamätať na to, že je určite ľahší spôsob, ako sa starať o hranice, ako bitie alebo hryzenie, čo tiež nie je neobvyklé.

Ako pomôcť dieťaťu, ktoré často kričí?Rodič, ktorého dieťa často kričí nahlas, môže byť unavený z toho, čo sa dá ľahko tlačiť hľadať rôzne metódy boja proti kriku. Je potrebné si uvedomiť, že ak sa kričia v situácii, keď je dieťa veľmi napäté, nervózne alebo vzrušené, potom ho za to nedáva zmysel, pretože do značnej miery stráca kontrolu nad ním. Stuart Shanker "Self-reg"). Prvým krokom k tomu, aby vaše dieťa kričalo menej, je starostlivosť o nich takým spôsobom, že nie sú preťažené a nezhromažďujú napätie. Lepším spôsobom je sledovať dieťa a sledovať, čo sa deje. , keď zvyčajne kričí, čo mu spôsobuje napätie alebo preťaženie podnetmi (kniha môže byť veľmi užitočná

Ak dieťa kričí, pretože potrebuje stimuláciu alebo je výsledkom porúch zmyslovej integrácie, oplatí sa mu navrhnúť činnosti, ktoré budú pre životné prostredie menej zaťažujúce ako kričanie. Mohlo by to byť použitie hudobných nástrojov, napríklad hračky. Chromatické zvony (činely), Orff je nastavený alebo spoločné spievanie piesní . Po konzultácii s terapeutom SI môžete podporiť svoje dieťa vhodnými odporúčaniami podľa jeho odporúčaní.

Na druhej strane, deti, ktoré kričia, pretože sa niečo pokazí alebo niečo chce, najčastejšie je potrebná iba empatia. Keď sa rodič ohne nad žiadosťou dieťaťa, všimne si, že pre neho bolo niečo dôležité, alebo ak ho objal, často sa rýchlo upokojí , aj keď nedostanú to, čo chcú.

Deti, ktoré kričia na iných, pretože nemôžu komunikovať alebo brániť svoje hranice, inak potrebujú podporu rodičov. Niekedy to vyžaduje opakované, dlhotrvajúce skúsenosti, ktoré ich rodič podporuje a stará sa o ich potreby, a zistí, že v konfliktných situáciách sú možné také riešenia, ktoré uspokoja každého.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi