Piestový inhalátor Novama Familino - prehľad
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Piestový inhalátor Novama Familino - prehľad
13.09.2019

Piestový inhalátor Novama Familino - prehľadLen pred niekoľkými rokmi bol inhalátor považovaný za prístroj určený iba pre malú skupinu ľudí, ktorí každý deň zápasia s chorobami, ako sú astma a alergie. Dnes sa čoraz viac snažíme o inhalátor a považujeme ho za prvú pomoc pri prechladnutí a ochoreniach dýchacích ciest. Používajú ho dospelí aj deti.

Musíte však starostlivo zvážiť výber správneho zariadenia. Na trhu existuje veľa modelov inhalátorov s rôznymi parametrami as inými sadami doplnkového príslušenstva. Prečo je Piestový inhalátor Novama Familino optimálnym riešením? Tu je odpoveď.

Piestovo-pneumatický inhalátorInhalátory sa delia na dva typy: ultrazvukové inhalátory. Účel oboch typov týchto zariadení je podobný - používajú sa na inhaláciu. Rozdiel spočíva v mechanizme ich pôsobenia. pneumatické piestové inhalátory a Bohužiaľ, ultrazvukové inhalátory značne obmedzili schopnosť podávať lieky spolu s nimi. Niektoré látky sa nemôžu podávať pri inhalácii, čo nie je problém. poskytuje piestový inhalátor.

Toto je veľmi dôležitý argument pre výber pneumatického piestového inhalátora pre domáce použitie. Koniec koncov, nechceme, aby sa ukázalo, že nemôžeme dať dieťaťu liek predpísaný lekárom, pretože zariadenie nie je naň prispôsobené. Malo by sa však poznamenať, že pneumatický piestový inhalátor pracuje dosť nahlas a bohužiaľ nie je schopný dosiahnuť takú vysokú rýchlosť rozprašovania ako ultrazvukový inhalátor.
200Pokiaľ ide o inhalátory, ich najdôležitejšími parametrami sú hodnoty priamo súvisiace s účinnosťou podávania liečiva. Mali by sme ich určite navrhnúť výberom konkrétneho modelu. Pri piestovom inhalátore Novama Familino by mali byť známe tieto informácie:
  • MMAD - priemerná veľkosť častíc v aerosóle produkovanom zariadením. Tento parameter sa týka miesta, kde sa liek absorbuje. Inhalátor Novama Familino vám umožňuje regulovať veľkosť častíc (MMAD 3,74 µm alebo 4,48 µm), vďaka čomu je vhodný na ošetrenie horných aj dolných dýchacích ciest.
  • Dýchateľná frakcia (respiračná frakcia) - percentuálny obsah častíc menších ako 5 um, t. j. absorbovaný v prieduškách, priedušiekoch a alveolách. V prípade inhalátora Novama Familino je to 99,4% pre fyziologický roztok 0,9% NaCl, 63% pre MMAD 3,74 µm a 56% pre MMAD 4,48 µm.
  • Priemerná doba rozprašovania 2 ml lieku a jeho rýchlosť - čím rýchlejšie, tým lepšie. Rýchlosť podávania nemá vplyv na jeho účinok. Pre dospelých je čas na rozprašovanie prijateľný v každej dimenzii, ale pre dieťa je oveľa ťažšie vysvetliť, že musíte nejaký čas sedieť v maske inhalátora. Inhalátor Novama Familino má rýchlosť rozprašovania 0,3 ml pri 3,74 um MMAD a 0,48 ml pri 4,48 um MMAD - za 5 a menej ako 7 minút.
  • Objem zariadenia - čím je zariadenie tichšie, tým lepšie. Je ľahšie sa o niečo starať pri vdýchnutí a nedochádza k utopeniu okolia. Objem inhalátora Novama Familino počas prevádzky je 54 dBa.

Ďalšie príslušenstvoSúprava obsahuje spolu s inhalátorom také predmety, ako sú náustok, masky pre deti a dospelých a špeciálny nosič objektívov pre dospelých. Výrobcovia pripevňujú k mnohým inhalátorom iba jednu univerzálnu masku. Toto nie je dobré riešenie, pretože taká maska je príliš veľká pre dieťa a príliš malá pre dospelého. Výrobca inhalátora Novama Familino preto pripravil dve masky, aby vyhovovali potrebám malých aj veľkých používateľov.
201

Môj názor na inhalátor Novama FamilinoJe ťažké označiť inhalátor, ktorý by bol ideálny pre každú rodinu a každého člena. Pneumatický piestový inhalátor Novama Familino je podľa môjho názoru najoptimálnejším riešením. Bola pripravená s maximálnou pozornosťou na detaily, spĺňa vysoké štandardy a má pozitívny názor na TUV. Vďaka tomu je jedným z najpopulárnejších modelov inhalátorov pre rodinu.

Mnoho ľudí môže byť podráždených estetikou inhalátora Novama Familino. To je však malá vec, na ktorú si môžete zvyknúť. Inhalátor používame iba v prípade choroby, je každý deň skrytý. Najdôležitejšie je, že účinne podporuje naše telo v boji proti chorobám.

Zaujímavé riešením je umiestniť špeciálne tesnenia na okraje masiek, čo zvyšuje pohodlie pri používaní zariadenia. Už nemusíte používať masky, ktoré sa prilepia na pokožku a zapôsobia na tvár. Teraz je čas strávený inhaláciou oveľa príjemnejší.

Nízka hmotnosť piestového inhalátora Novama Familino (iba 1,2 kg) z neho robí skvelé zariadenie na pohyb po byte a na cestách. Jeho ďalšou výhodou sú malé rozmery inhalátora. Nie je problém s ukladaním, pretože zaberá málo miesta a môže byť bez problémov uložený v pôvodnej lepenkovej škatuľke.

Na inhalátor Novama Familino sa vzťahuje doživotná záruka výrobcu. Nezabudnite však na to, aby ste zariadenie čistili, skladovali a udržiavali a masky, trubičky a náustky vymieňali každých 6 mesiacov bez ohľadu na to, ako často používate inhalátor.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi