Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. "Pets Kids Concept" - recenzia hry
13.09.2019

"Pets Kids Concept" - recenzia hryMalé deti majú veľmi radi zvieratá, takže veľa rodičov hľadá hry tematicky spojené s rôznymi zvieratami, domácimi i exotickými. Hra "Deti Domáce koncept" získala cenu v súťaži "Hračka roka" v roku 2018. logo

Špecifikácia hry:

  • Počet hráčov: 2-12
  • Vek: 4+
  • Čas prehrávania: približne 20 minút
  • Typ hry: kooperatívna hra
  • Autor hry: Alain Rivollet a Gaetan Beaujannot
  • Ilustrácie: Eric Azagury

Obsah baleniaPrvky hry "Concept Kids Pets" sú v pomerne veľkej kartónovej krabici. Vyžaduje si to veľmi veľkú hernú dosku. Zaujímavým riešením je plastový kompakt v krabičke vo forme potlače zvieraťa. To vám umožní usporiadať a uložiť v ideálnom poradí všetky prvky hry, t. J. Veľkú skladaciu hernú dosku, 110 kariet s ilustráciami zvierat rozdelených do dvoch úrovní obtiažnosti, 16 plastových oranžových rámov, plastovú priehľadnú podložku, dosku s krátkymi pokynmi pre hru a pokyny v plnej veľkosti v veľmi veľký a čitateľný formát.
200

Tvorba hryCieľom hry je, aby všetci hráči uhádli čo najviac mien zvierat pomocou symbolov na hracej ploche. Je to kooperatívna hra, takže tu nie sú porazení.

Príprava hryRozvinuli sme hernú dosku. Karty zamiešame (počas prvých hier av prípade mladších detí je dobré najprv použiť iba ľahšie modré karty a až potom pridať do hry červené karty) a náhodne zobrať 12 kariet, ktoré ukladáme vedľa hracieho plánu. Umiestnite oranžové plastové rámčeky vedľa dosky a plastový stojan umiestnite pred najstaršieho hráča. Hotovo!
201

Priebeh hryPočas hry sa najstarší hráč pokúša uhádnuť, aké zviera je na karte pred ním skryté. Mladší hráči (deti) sa ho snažia viesť k správnej odpovedi umiestnením rámčekov na symboly špecifické pre zviera na karte. Hráč môže urobiť ľubovoľný počet pokusov uhádnuť meno zvieraťa. Keď vyčerpal všetky svoje nápady, môže sa vzdať, potom by sa karta mala dať preč a hráči nezískajú bod. Do základne umiestnime 12 náhodne vylosovaných kariet, až kým sa nevyčerpajú. V tomto okamihu hra končí, počítame body a hráči dostanú jedinečný titul zvierat zodpovedajúci počtu získaných bodov.
202


Hra má ďalšiu ťažšiu možnosť pre 6-ročné deti. Predpokladá zmenu postavenia - dieťa uhádne meno zvieraťa a dospelý si pomocou rámov označí svoje vlastnosti. Ďalšou možnosťou je špecifikovať vlastnosti jedného z hráčov a uhádnuť meno zvieraťa všetkými ostatnými ľuďmi.

DojmyHra je všeobecne veľmi zaujímavo pripravená a implementovaná. Zapojuje deti do hry, učia ich mená zvierat a určujú ich vlastnosti, ako sú farba, jedlo, prostredie, v ktorom žijú, veľkosť, zručnosti a rýchlosť.
203


Hra je pre oko príjemná. Zaujímavým riešením je neobvyklé kompaktné balenie. Môže sa odporučiť rodičom detí vo veku od 4 do 7 rokov.

Bohužiaľ, hra má aj niektoré nedostatky, napríklad príliš tenké karty alebo žiadne podpisy jednotlivých zvierat. Priznávam, že mám problém dešifrovať mená niektorých z nich dodnes. Keby to nebolo pre tieto mínusy, bola by to jedna z najlepších hier pre najmladších hráčov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi