X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Môže moje päťmesačné dieťa už jesť ...?
13.09.2019

Môže moje päťmesačné dieťa už jesť ...?



Názory odborníkov na čas na rozšírenie stravy sú výrazne rozdielne. Odporúča sa to najskôr najskôr po 4 mesiacoch veku dieťaťa (pri kŕmení modifikovaným mliekom), ale najneskôr po 6 mesiacoch veku . Odklad v tomto okamihu vás nechráni pred alergiami. Prvé novinky nie sú iba zdrojom nových chuťových pocitov, ale predovšetkým poskytujú výživné látky potrebné pre ďalší správny vývoj dieťaťa , t. J. Vitamíny, minerály a vlákninu. Včasné zavedenie nových príchutí tiež zvykne deti na rôzne príchute a znamená, že v budúcnosti budú s väčšou pravdepodobnosťou jesť rozmanité jedlá. Nie všetko je však pripravené na trávenie a imunitný systém. Preto boli vyvinuté a upravené štatistické režimy výživy tak, aby vyhovovali vašim deťom . Pri rozširovaní diéty by ste mali sledovať, či je dieťa (a matka) na to pripravené, tolerovať nové jedlo a či je správne absorbované malým telom. Ak máte pochybnosti, vždy je dobré poradiť sa s dôveryhodným a spoľahlivým lekárom.

... zelenina



Obohatenie stravy päťmesačného dieťaťa začína jemnou a mierne sladkou zeleninou vo forme zamatového pyré . Vhodné bude: mrkva, zemiaky, tekvica, brokolica. Deti prijímajú najviac chutí. Prvé rastlinné pyré alebo polievky si môžete ľahko pripraviť sami. Ako tuková zložka takejto misky sa zvyčajne pridáva vysoko kvalitný maslo, olivový olej alebo olej z repky olejnej .

Ak však čas neumožňuje denné varenie malých porcií zeleniny pre dieťa alebo ak nemôžeme kúpiť zeleninu zo spoľahlivého zdroja - hotové polievky a večere z pohára, napríklad Gerbera, Bobovity, BabyDream, Alete, DM Bio alebo Bebivity. Každý výrobca zabezpečuje, aby jeho detská potrava bola systematicky testovaná a pochádzala z prísne kontrolovaných plodín. Doklady a označenia na nádobách to dokazujú. Je to dôležité, pretože bez pesticídov a škodlivých látok sa oplatí osloviť pečeň takého malého dieťaťa má stále veľmi obmedzené možnosti neutralizácie toxínov , zatiaľ čo imunitný systém je taký nezrelý , že sa nemôže účinne brániť proti baktériám. Negatívne účinky kŕmenia kontaminovaných rastlín nebudú viditeľné okamžite, ale až po niekoľkých rokoch.

Zelenina odporúčaná pre 5-mesačné deti sa môže pripraviť ako chutné dvojzložkové polievky . V ideálnom prípade by to mali byť jedlá vyrobené zo zeleniny rôznych farieb, napríklad tekvicovo-zemiaková polievka, špenátovo-zemiaková polievka, karfiolová zemiaková polievka alebo mrkvovo-zemiaková polievka, ktorá navyše obsahuje petržlen alebo zeler. Na tento účel sa zelenina varí do tendra - asi 20 minút pod prikrytím . Varené dlhšie stráca väčšinu výživovej hodnoty. Potom sa zelenina hladko premieša alebo utrie sitkom. Podávajte nie príliš horúco. Rastlinné zmesi sa dajú samozrejme kúpiť v nádobách , ktoré sú starostlivo pripravené výrobcom.

... ovocie



Ďalej sa uvedú prvé jemné plody. Deti ich spravidla rýchlo prijímajú, pretože návrhy výrobcov potravín pre deti. majú prirodzenú chuť sladkých chutí . Preto sú radi, že stoja jablká, broskyne, maliny alebo banány , ktoré sú jedným z najcitlivejších druhov ovocia. Tieto potraviny by sa mali zavádzať v malom množstve postupne a pomocou čajovej lyžičky. Ovocie sa podáva asi 2 týždne po zavedení zeleniny a polievok (pokračuje sa v ich kŕmení), aby si dieťa najskôr nevyberalo sladšie výrobky. Najlepšie a bezpečné pre žalúdok dieťaťa sú peny, pyré, hotové dezerty alebo ovocie pečené doma . Správne sa vyvíjajúce batoľatá môžu okamžite vyskúšať surový banán rozdrvený na dužinu alebo nastrúhané jablká . Ak batoľa nie je presvedčená o novom jedle alebo má povahu, ktorá sa zdráha experimentovať, môžete zmiešať ovocnú penu s mliekom, ktoré doteraz dostali - materské mlieko alebo upravené mlieko. Dobrým riešením je aj šťava , pokiaľ možno z domáceho a sezónneho ovocia alebo kontrolovaná

... mäso



Asi po 2 týždňoch od zavedenia zeleniny a ovocia do polievok môžete pridať o zaujímavých skladbách, môžete si ho kúpiť od 3,46 PLN. chudé mäso ( morčacie, kuracie, králičie, teľacie mäso ). Spočiatku sa nezavádza viac ako 10 g, to znamená jedna čajová lyžička ako prísada do polievky. Celok sa zmieša do homogénnej hmoty (hustota sa najčastejšie pridáva zemiaky alebo vhodná kaša), spočiatku bez odvarovania. Ak nie gzabalí sa, pripraví jedlo do pohárov, je lepšie počkať s rybou do veku 6 mesiacov, ak je dieťa kŕmené upraveným mliekom, alebo 7 mesiacov, ak je dojčené.

... gluten



Lepok je prírodná zložka v obilninách (bielkovinách), ako je pšenica, jačmeň, raž, ovos. Veľmi veľa ľudí sa bojí, aby ho zaviedlo do detskej stravy skoro zo strachu zo závažnej neznášanlivosti alebo celiakie (celiakia), ktorá postihuje čoraz viac ľudí. Aj na začiatku 21. storočia dali odporúčania na zavedenie lepku optimálnu životnosť 9 mesiacov. Už niekoľko rokov však odborníci na výživu a lekári odporúčajú zavádzať gluténové výrobky v malom množstve od veku 5 mesiacov , keď je dieťa ešte dojčené. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je použitie ovsených kaší , napríklad pšenice, mana alebo ovsená kaša pripravené na mlieko alebo vodu a slúžia spočiatku, na niekoľko dní, 1/2 lyžičky . Potom sa odporúča podávať 2 - 3 g (1 plochá lyžica) gluténového produktu na 100 ml jedla jedenkrát denne počas 2 mesiacov . U detí kŕmených formuláciou upravenou po tejto dobe sa dávka na ďalšie 2 mesiace zvyšuje na 6 g (3 polievkové lyžice) gluténového produktu na 100 ml jedla raz denne. Vhodné kaše ponúkajú najmä Bobovita, Holle, Humana, Bioland, Alnatura, Nominal a Nestlé. Môžete tiež použiť špaldové kaše bohaté na lepšie stráviteľný lepok , ktorý sa nachádza v Holle, DM Bio, Baby Sun, Bioland and Yum.

Hipp zo série Bio hotové zmesi lepku v pohári s ovocím alebo zeleninou čakajú na rozšírenie stravy dieťaťa, napr. Jablká a banány so sušienkami , Krupica s banánmi a jablkami alebo Cereálne zrná s ovocím , ako aj pena Hruška, jablko s sucháre. Vhodné budú aj jedlá z Gerbery, ako je napríklad Apple so krupičkou alebo Vývar z kuracích a hovädzieho mäsa s krupičkovou kašou, a BabyDream Bio krupica s mliekom a piškótovým tortom. goodnight . Výrobcovia odporúčajú niektoré z týchto výrobkov od veku 4 mesiacov. Bobovita je v tomto ohľade konzervatívnejší.

Ak je vaše dieťa ohrozené alergiou , ohľadne zavedenia lepku sa poraďte so svojím lekárom. Reakcia dieťaťa na bezlepkové potraviny by sa mala tiež dôkladne monitorovať. Alergie sa môžu prejavovať rôznymi spôsobmi - od úľov na lícach, cez bolesť brucha alebo hnačku až po ťažkú vodnatú nádchu. Ak tieto príznaky nezmiznú ani po zastavení kaše, kontaktujte detského lekára.

Diéta dojčeného dieťaťa v 5. mesiaci života



Dojčené batoľa zvyčajne dychtivo skúša nové príchute. Koniec piateho mesiaca môže byť veľmi dobrý čas na predstavenie nových produktov do vašej stravy. Môžete začať s malým množstvom lepku: 2 až 3 gramy cereálnej kaše s lepkovou alebo krupinovou kašou na 100 ml mlieka alebo zeleninového pyré. Je približné, že počas tohto obdobia by dieťa malo dostať asi 5 porcií 150 - 160 ml potravy. Odporúča sa dojčiť iba do šiesteho mesiaca , ale najdôležitejšie je pozorovať vaše dieťa a jeho pripravenosť na pevné jedlo a zaujať ho.

Strava dieťaťa kŕmeného výživou vo veku 5 mesiacov



Dojčatá kŕmené z rôznych dôvodov vzorcom môžu byť počiatočné mlieko) po približne 180 ml. mali rozšírenú stravu od 5. mesiaca . Spočiatku je dobré na večeru predstaviť nové produkty - nech je to zelenina. Za týmto účelom môžete dať ovocnú šťavu alebo pyré v množstve 50 - 100 ml, ktoré doplníte malým množstvom strúhaného ovocia. Základom výživy pre 5-mesačnú dojčenskú výživu sú 4 mliečne jedlá ()

Naučiť sa jesť z čajovej lyžičky



Jesť z čajovej lyžičky je pre dieťa úplne nová zručnosť. čajová lyžička by mal mať zaoblené hrany, aby nedošlo k poškodeniu tváre dieťaťa. Plastové, melamínové alebo silikónové čajové lyžičky sú dobré, pretože sú tiež mierne "teplejšie" a na dotyk príjemné. Dieťa si zvykne od lyžice a zvykne si ju od začiatku. Počas kŕmenia bude samozrejme tiež užitočné Je to tiež úvod k zmene spôsobu prehĺtania z dieťaťa žuvania. Je to dôležitý proces, ktorý ovplyvňuje vývoj artikulačných orgánov, a tým aj reč, a zabraňuje rozvoju alebo zhoršeniu malocclusion. podbradník alebo detská plienka.

Keď sa učíte jesť lyžičkou a rozširujete svoju stravu , uistite sa, že je vaše dieťa správne držané . Päťmesačné dieťa spravidla nesedí dostatočne stabilne, preto vysoká stolička ešte nie je vhodná. Môžete dať dieťa na ležadlo, vziať ho na kolená alebo ho umiestniť do polosedu pokrytej vankúšmi.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi