Mladý majster slov - 9 z najzaujímavejších slovných hier
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Mladý majster slov - 9 z najzaujímavejších slovných hier
13.09.2019

Mladý majster slov - 9 z najzaujímavejších slovných hierNiektoré vás budú baviť celé hodiny, iné vám spríjemnia cestovanie, zatiaľ čo iné sú rýchle a vzrušujúce hry. Slovné hry môžu byť naozaj vzrušujúce a poskytujú veľa zábavy - čo neznižuje ani ich vzdelávaciu hodnotu.

rodina ScrabblaTáto hra si nevyžaduje žiadne predstavenie. Navždy mladí (nie každý vie, že boli vynájdení v roku 1931!) Scrabble Junior. Táto verzia je jednoduchšia, pestrejšia a zaujímavým spôsobom pomáha deťom lepšie používať jazyk. Škatuľa obsahuje dva druhy hier na obojstrannej doske: "Slová a obrázky" pre najmladších (aranžovanie slov bez hodnotenia) a "Farby a písmená" pre mierne staršie deti (obsahujú farebné, prémiové boxy). Náklady Scrabble a Scrabble Junior sú v priemere od 70 PLN do 115 PLN. Classic Scrabble je tiež k dispozícii v cestovnej verzii s mriežkami umožňujúcimi blokovanie dlaždíc. klasický Scrabble je jednou z najpopulárnejších slovných hier na svete. Cieľom hry je získať čo najviac bodov umiestnením slov na hraciu plochu. Na tento účel používame štítky s písmenami (každé písmeno je ohodnotené). Ak túto hru ešte nemáte vo svojej domácej zbierke, poďme na to. Hra je určená pre 2-4 osoby vo veku 10 a viac rokov. Mladší hráči (od 6 rokov) sú oddaní


Najmladším dieťaťom v rodine Scrabbla je hra Łamisłówka. Rovnako ako predchádzajúce verzie, aj toto je originálny produkt Mattel. Hra je vysnívaným darčekom pre všetkých, ktorí ... radi porušujú pravidlá - aspoň klasické Scrabbels. Nemáme tu žiadne rady ani body na započítanie. Slová môžu byť stohované ľubovoľným smerom - pokiaľ sa zaoblené dlaždice písmen zhodujú. Môžeme tiež blokovať ostatných hráčov pomocou akčných dlaždíc. Vyhráva prvý človek, ktorý sa zbavil všetkých dlaždíc. Hra sa odporúča pre 2-4 hráčov starších ako 10 rokov.

Medzi najoriginálnejšie hry rodiny Scrabble patrí Scrabble Flip. Tu musíte preukázať nielen vynaliezavosť a kreativitu, ale aj značnú obratnosť. Získavanie listov sa vykonáva tak, že sa strieľajú disky v kole, ktoré sú pokryté tabuľou s písmenami. V strede tabule je veža. Vhadzovanie disku do neho zodpovedá získaniu prázdneho miesta, ktoré nahradí akékoľvek písmeno. Na snímanie diskov sa používa špeciálny spúšťač. Prvý, kto urobí slovo, naberie všetky puky a vyhrá kolo. Hráč, ktorý zhromažďuje najviac pukov, vyhrá celú hru. Hra je určená pre hráčov od 8 rokov.

Slová uzavreté ... v bananeBANANAGRAMS od Trefl je určite víťazom súťaže o najzaujímavejšie herné balenie - má je to taška v tvare banánu v tvare zipsu. Je to najrýchlejšia slovná hra na trhu (jedna hra trvá 10 - 15 minút). Praktický banán obsahuje vo vnútri iba štítky s písmenami. Dali sme ich do krížovky, ale na to máme málo času. V hre nie je žiadny front a každý dáva slová dohromady. Výherca ako prvý použil všetky svoje listy. Táto šialená slovná hra pre banány je skutočne návyková. Hra je vhodná až pre 8 osôb a minimálny vek hráča je 7 rokov.

Obrázok má hodnotu tisíc slovVeľmi originálnou a fascinujúcou variáciou slovnej hry je Dixit. Je to hra združení lekárov z nemocnice v Poitiers Jean Louis Roubira, ktorí pracovali s mladými pacientmi, ktorí mali problémy v školskom prostredí aj mimo neho. Po niekoľkých hrách v Dixite videli výrazné zlepšenie ich znenia a vzťahov s ostatnými ľuďmi. Táto hra nie je o aranžovaní slov z dlaždíc písmenami, ale o vkladaní slov do príbehov a príbehov, ktoré sami vytvoríte. Cieľom je odhaliť kľúč k záhadnej vete a nespadnúť do pascí, ktoré zanechali ostatní hráči. Dixit je hra pre 3-6 ľudí starších ako 8 rokov. Základná verzia obsahuje dosku, 84 krásnych kariet s vysokou kvalitou, veľmi príjemnú grafiku, 6 drevených králikov pešiaka, 36 hlasovacích značiek a pokynov. Hru je možné rozšíriť o samostatne zakúpené doplnky obsahujúce nové karty. Celá hra stojí 82 - 100 PLN, príplatky stoja asi 65 PLN

Hry v časeHra vyľakať sa od spoločnosti Hasbro nám poskytne vzrušujúce hry, ktoré si budú vyžadovať úplné zameranie. Máme len 3 minúty na to, aby sme našli 16 slov s kockami s písmenami čo najviac slov! Slová zložené z rôznych hráčov sa navyše nemôžu opakovať. Na meranie času použite presýpacie hodiny pripojené k súprave. Na konci kola hráči pridajú body.

Hasbro ponúka ešte jednu slovnú hruktorého presýpacie hodiny merajú čas, v ktorom môže hráč vložiť svoje listy do slov. Každé kolo v hre Majster slov spočíva v usporiadaní slova z písmen nájdených na kockách vyhodených z pohára. Potom v zápisníku pripojenom k súprave zadajte body, ktoré hráč získal. Víťazom je ten, kto získa vopred stanovený počet bodov. Hra je vzrušujúcim bojom proti času, ktorý dokonale trénuje koncentráciu a kreativitu.

Eco ScrabbleNakoniec si všimnite hru Erudition . Jeho pravidlá sú veľmi podobné pravidlám v klasickej scrabblach, ale tu je pozoruhodný aj vzhľad hry. Okrem dosky, štylizovanej ako knižnica s knihami, súprava obsahuje dosky s písmenami, ktoré boli vyrobené z dreva. Hra vyzerá skvele, je vzrušujúca a je tiež ekologická.

Slovné hry nie sú len spôsobom, ako si precvičiť svoj vlastný jazyk a rozšíriť si slovnú zásobu. Je to tiež skvelá a vzrušujúca zábava, ktorá dobre funguje počas cestovania, spoločenských hier s priateľmi, narodenín alebo rodinných večerov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi