Lego City 60181 „Lesný traktor“ - recenzia
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Lego City 60181 „Lesný traktor“ - recenzia
13.09.2019

Lego City 60181 „Lesný traktor“ - recenziaSéria Lego City pozostáva z mnohých budov a vozidiel, ktoré sú spojené s rôznymi činnosťami hasičov, policajtov alebo, ako v prípade tohto súboru, lesníckych pracovníkov. Lesný traktor je výkonný stroj s vysokým výkonom. Je to veľmi užitočné pri tvrdej práci v ťažkom lesnom teréne.

Špecifikácia

 • Bloky: Lego
 • Riadok: Mesto
 • Model: Lesný traktor
 • Katalógové číslo: 60181
 • 174 položiek
 • Vek: 5 - 12 rokov


1

Technické údajeSada Lesný traktor 60181 obsahuje:
 • lesný traktor so silnými kolesami a pohyblivou rukou a chápadlom,
 • 2 drevené kmene a stojan na ich rezanie, ktoré je potrebné vybudovať,
 • reťazová píla, lopata, malá borovica, 2 reťaze,
 • minifigure lesníckeho pracovníka.
 • Rozmery traktora: približne 10 x 19 x 9 cm
 • Rozmery žacieho ústrojenstva: približne 4 x 2 x 2 cm
 • Rozmery kmeňa: približne 6 x 2 x 1 cm
 • Rozmery malej borovice: 4 x 2 x 2 cm


2

lesný traktorSada lesných traktorov Lego je vynikajúcou príležitosťou dozvedieť sa viac o nevyhnutnej ekonomickej práci, ktorú lesníci a lesní robotníci každý deň vykonávajú. Ktorý strom je vhodný na výrub? Ako bezpečne z nej získať drevo a kde ho uložiť? Toto sú len príklady otázok, ktoré sa môžu objaviť počas hry.

Traktor je základným prvkom súpravy 60181, ale nie je jediným. Vo vnútri balenia nájdete zaujímavé doplnky, ktoré spestria zábavu. Dlhé pohyblivé rameno traktora bude užitočné pri zdvíhaní pňov a ich premiestňovaní do špeciálneho stojana, ktorý uľahčuje pracovníkom lesného hospodárstva rezať ich a pripravovať ich na prepravu. Bez reťazovej píly, šmykových reťazí alebo lopaty sa nehýbte! Tak boli aj tieto nástroje. Je preto načase si obliecť pracovné rukavice, slúchadlá s potlačením hluku a ochrannú prilbu a pustiť sa do práce!

Vo všetkých sériách Lego ma teší, ako ľahko vám umožňujú kombinovať zábavu s učením a vzrušujúcou zvedavosťou dieťaťa. Hranie s lesným traktorom tiež nesklame a stáva sa príležitosťou naučiť sa veľa zaujímavých informácií týkajúcich sa práce v lese. Vďaka tomu si dieťa tiež uvedomí, že les nerastie sám a musí sa oň postarať, aby mohol používať napríklad drevo potrebné na pohonné hmoty alebo na výrobu nábytku.

Zostava nie je zložitá a 5-ročný by ju mal bez väčších problémov zvládnuť.
200

Zábavné dojmyPokiaľ ide o špecializované vozidlá zo série City, toto je určite jedno z najzaujímavejších, ktoré má môj syn vo svojej zbierke. Lesný traktor má veľmi pôsobivý vzhľad. Na rozdiel od vzhľadu, pohyblivé rameno s chápadlom nie je také ľahké odmotať a poškodiť. Môžete to ľahko manévrovať a dieťa nebude podráždené, že sa niečo občas rozvíja. S kabínou, ako je kabína s miestami pre minifigúry, sa musí dať ľahko zostaviť a rozobrať, aby do nej dieťa mohlo ľahko umiestniť figúrky. Bohužiaľ, kabína je najslabším bodom celej konštrukcie, a pretože je vysoká, počas hry sa často oddeľuje. Napriek tomu hranie s traktorom nestráca svoju atraktivitu.
201


Drevené pne so stojanom sú zaujímavým doplnkom. Pne sú pomerne ľahko rezané a dokonca majú zvyšky rezaných vetiev. Stojan je veľmi pevný a nebojí sa ani padania z výšky pri odstraňovaní prvkov zostavy z police. Pokiaľ ide o príslušenstvo v tejto sade, pne a stojan sú obľúbené.

9

Celý súbor lesných traktorov Lego vyvoláva veľmi pozitívne emócie. Ako samostatný model sa môže nudiť pomerne rýchlo, avšak v kombinácii s jednoduchými budovami alebo súbormi zo série Jungle alebo Volcano ponúka veľa zábavných možností. Odporúčam to, pretože je to súprava, ktorá vyčnieva z iných súprav jednotlivých vozidiel zo série Lego City.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi