Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Krotíme matematiku - doplnky a hry, ktoré pomáhajú pri učení
13.09.2019

Krotíme matematiku - doplnky a hry, ktoré pomáhajú pri učeníUčitelia v školách často hľadajú atraktívne pomôcky a zaujímavé hry na riešenie problémov. Učenie prostredníctvom hry a skúseností je atraktívnejšie a prístupnejšie . Týmto spôsobom sa môžeme učiť aj s deťmi doma. Početné doplnky nám pomôžu, ktoré povzbudia malého chlapca k matematike a podporia jeho vývoj.

Užitočné pomôckyMatematický valec je jedným z najjednoduchších učebných pomôcok a je veľmi dostupný , Je to konsolidácia schopnosti vykonávať jednoduché operácie, ako sú sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Valec pozostáva z farebných pohyblivých segmentov, ktoré musia byť nastavené do správnej polohy. Mnoho zábavných možností ponúka aj drevený matematický rozmetávač . Mal by sa uviesť do pohybu a manipulovať takým spôsobom, aby spadol do príslušných polí. Jedna z hier si môže zvoliť konkrétne číslo na začiatku hry a potom nasmerovať číselník na miesta označené číslami, ktoré udávajú súčet čísla vybraného na začiatku. Táto vzdelávacia hračka okrem počítania zručností podporuje aj koordináciu a koncentráciu dieťaťa.

Matematické hry nemôžu ísť bez liczmanów. Malé predmety - najčastejšie palice, žetóny, niekedy korálky a dokonca aj figúrky - pomáhajú dieťaťu vizualizovať abstraktné čísla a porozumieť pravidlám sčítania a odčítania. Preklad, triedenie, vytváranie kolekcií z farebných predmetov ich uvedie do sveta matematiky.

Stolné a kartové hryUčenie je jednoduchšie, keď je sprevádzané . Matematické stolové hry sú príležitosťou využiť prirodzenú potrebu konkurencie u detí ako motiváciu učiť sa. Matematická rasa je vzrušujúce školenie zamerané na rýchle počítanie . Z čísel a matematických znakov usporiadaných na stole by ste mali usporiadať akciu čo najskôr, ktorej výsledok bude v súlade s číslom poľa tabuľky, na ktorej bude pešiak stáť. Matematické lotto Super As obsahuje dosky s hádankami a akciami, ktoré treba vyriešiť. Je to skvelý spôsob, ako sa naučiť multiplikačný stôl a zároveň sa baviť.

Príležitosťou učiť sa v skupine sú aj kartové hry . Matematické Dobbles rozvíjajú schopnosť zoskupovať čísla, ktoré sčítajú až 10. Karty majú farebné ovocie s číslami. Hráči majú nájsť zodpovedajúce obrázky každého typu alebo farby, ktorých súčet čísel bude 10. V hre sa počíta vnímanie a schopnosť rýchlo sa počítať.

HádankaUčebné zlomky nie sú pre každého ľahké . Drevené priamočiare píly BigJigs na príklade farebných priestranných kruhov vás naučia spoznať časti, ktoré tvoria celok. Máme kruhy: celý (červený), rozdelený na polovicu (žltý), pozostávajúci z troch štvrtín (modrý) a štyroch štvrtín (zelený). Dieťa porovnáva rozmery jednotlivých častí a naučí sa rozlišovať, ktoré sú väčšie, menšie a ako ich pridať. Ďalším typom hádanky je matematická pyramída, ktorý je postavený na princípe domino. Dieťa sa musí zhodovať so stranami trojuholníkov tak, aby akcie, obrázky alebo čísla na susedných stranách dali to isté. výsledok. Toto je o niečo vyššia úroveň problémov pre staršie deti, dokonale formuje logické myslenie a zlepšuje zručnosti v počítaní.

matematikDokonca aj počas umeleckých hier môžete trénovať svoje matematické zručnosti . Kreatívna sada Cesto Play-Doh pomáha deťom rozpoznávať čísla a základné zručnosti v oblasti počítania. V rámčeku nájdete farebnú hmotu, známky a karty s číslami a obrázkami, ako aj obojstranné rohože. Špeciálny sprievodca obsahuje príklady zaujímavých hier.

Matematika nie je taká zlá, ako je maľovaná . Existuje mnoho spôsobov, ako pomôcť dieťaťu získať vedomosti a pomoc v počiatočnej fáze matematického dobrodružstva. Naučiť sa počítať môže byť skvelá zábava.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi