"Juicy Lemons" - recenzia hry
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. "Juicy Lemons" - recenzia hry
13.09.2019

"Juicy Lemons" - recenzia hryMáme radi dobrú náladu. Preto by nikoho neprekvapilo, že táto veselá hra získala detské ocenenie v roku 2018 v desiatom ročníku poľskej odbornej súťaže "Hračka roka". Je to ocenenie, ktoré sa udeľuje inteligentným, dômyselným a vzdelávacím hračkám na základe názorov psychológov, fyzioterapeutov a senzorických terapeutov. Túto súťaž organizuje Zabawkowicz.pl.

Špecifikácia hry:

 • Počet hráčov: 4
 • Vek hráčov: 6+
 • Čas prehrávania: približne 15 minút
 • Typ hry: hazardné hry
 • Vydavateľ: klub
 • Autori hier: Don Ullman a Bob Driscoll
 • Vývoj poľskej verzie: Malwina Jakóbczyk
 • Grafický dizajn: Sebastian Goyke

Obsah baleniaKartónová škatuľa s prvkami hry „Šťavnaté citróny“ nie je príliš trvanlivá a je ľahké ju deformovať. Vo vnútri sa nachádzajú 4 citróny (2 pissing a 2 non pissing), 9 jednostranných plastových žetónov citrónu, 4 plastové žetóny ÁNO / NIE, elektronické hodiny a obojstranné herné pokyny.

1
200

Podstata hryCieľom hry je správne určiť, či máte citlivý alebo nehynúci citrón skôr, ako zmeníte polohu citrónov.

Príprava hryNaplňte všetky 4 citróny vodou. Každý hráč si vyberie jedno z ničoho, kontroluje, či jeho citrón pooches vodou alebo nie. Je dôležité, aby všetci hráči videli každý citrón. Potom hráči umiestnia citróny pred seba a umiestnia vedľa nich príslušné žetóny ÁNO / NIE, čo znamená, či ich citrón predstavuje vodu alebo nie. Nastavili sme časovač uprostred tabuľky. Môžete začať!

5
201

Priebeh hryKaždý hráč si vyberie jeden zo zvukov zvierat, ktoré vytvára časovač. Môžete si vybrať zvuky slona, koňa, psa a kohúta. Jeden hráč stlačí časovač, ktorý vydá hlas špecifický pre zviera. Hráč, ktorý počuje zvuk podľa vlastného výberu, si navzájom vymení dva citróny. Pozor! Tokeny ÁNO / NIE zostávajú na svojich miestach nezmenené. Od tejto chvíle sa každý hráč snaží zapamätať si, ktorý z citrónov pichne vodu a ktorý nie. Keď časovač vydá posledný tón pripomínajúci poplachovú sirénu, hráči budú musieť uhádnuť, či citrón pred nimi predstavuje vodu alebo nie. Keď sa rozhodnú, umiestnia vedľa citróna token ÁNO / NIE. Kontrola citrónov možno vykonať dvoma spôsobmi:
 1. Každý hráč striedavo kontroluje svoje citróny. Ak si myslí, že citrón steká po vode, zacieľuje na iného hráča a tlačí ho. Ak si myslí, že citrón neleje vodou, namieri na seba a stlačí citróna.
 2. Všetci hráči kontrolujú citróny, ktoré boli súčasne zamerané na iného hráča. Každý, kto správne určil typ citróna, dostane 1 bod a token citróna. Hráč, ktorý získal najviac bodov po odohraní minimálne dvoch kôl, vyhráva.


1011

DojmyAko som už spomenul kritiku škatule Juicy Lemons aj tvarovania. Sú proste zlí. Je to škoda, pretože herné prvky, t. J. Citróny a žetóny, sú veľmi kvalitné a boli dobre pripravené. Nemám rád hazard, ale "Juicy Lemons" sa mi naozaj páčili. Toto je nezvyčajná variácia jednej z najstarších hazardných hier s tromi šálkami a jednou mincou. Keď som videl obal tejto hry, myslel som si, že to poteší iba deti, ale ukázalo sa, že je to pre mňa veľa zábavy. Hra "Šťavnaté citróny" vyžaduje reflexy a vnímavosť. Úroveň nahrávateľnosti je vysoká. Je škoda, že máme iba 4 citróny. Za túto cenu by malo byť dvakrát toľko hier. 4 hráči sú dosť veľké obmedzenia a v tejto hre čím viac hráčov, tým lepšie. Je to však veľmi zaujímavá hra. Pozor, návykové!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi