Je opaľovanie bezpečné počas tehotenstva?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Je opaľovanie bezpečné počas tehotenstva?
13.09.2019

Je opaľovanie bezpečné počas tehotenstva?Slnko a jeho priaznivý vplyv sú nevyhnutné pre život každej ľudskej bytosti, najmä tehotnej ženy. Ľudské telo pod vplyvom slnečného svetla produkuje endorfíny - hormóny šťastia - a vitamín D, ktorý sa podieľa na tvorbe kostí a zabraňuje poruchám imunitného systému.

Pravidlá pre bezpečné opaľovanie počas tehotenstvaOpaľovanie nie je podľa definície pre nikoho zdravé. Prispieva k predčasnému starnutiu pokožky a môže spôsobiť rakovinu kože. Kontrolované vystavenie slnku môže priniesť veľa pozitív, ktoré za to nestoja a nemali by ste sa vzdať. Na čo treba pamätať, aby ste zo slnka vyťažili čo najlepšie?


 • Deaktivujte slnečné žiarenie od 11:00 do 16:00 , pri extrémnom horúčave až 5:00.


 • Nezúčastňujte sa fľašu nehybnej minerálnej vody. Počas vlny horúčavy by tehotná žena mala vypiť asi 3 litre tekutiny denne, z ktorých väčšina je voda. .


 • Pamätajte si minerálne filtre (ktoré na rozdiel od chemických odrážajú slnečné lúče), ktoré by ste mali použiť najmenej 15 minút pred odchodom slnko. Mazanie by sa malo opakovať každé 2 hodiny alebo po každom ponorení do vody (bazén, more alebo jazero, ako aj po ochladzovacej sprche); tehotným ženám sa odporúča 50 SPF pre UVB a 30 SPF pre UVA.


 • Pravidelne ochladzujte telo pomocou uteráka alebo termálny vodný postrek, čím sa zabráni nebezpečnému prehriatiu.


 • Noste čiapku, pokiaľ možno s veľkou obrubou a slnečnými okuliarmi , nevyhnutne s filtrami!


 • Nezabudnite na lehátko alebo pohodlné kreslo , najlepšie s opierkou na nohy. Kladenie koláča v pokročilom tehotenstve sa neodporúča nielen pre neskoršie bolesti chrbta, ale aj preto, že ležiaca poloha stláča dôležité krvné cievy v bruchu a je zodpovedná za odtekanie krvi z dolných končatín a za dodávanie živín krvi. dieťaťu.


 • Vyvarujte sa make-upu , čo sťažuje pravidelné používanie ochranných filtrov, ktoré môžu zhoršovať pokožku vašej matky.


 • Nezabudnite na občerstvenie a pravidelné jedlo (najmä pre matky s tehotenstvom). Náhly pokles cukru a prehriatie môže viesť k mdlobym, nebezpečným pádom.


 • Konzultujte s lekárom alebo lekárnikom, ak užívate lieky, ktoré môžu spôsobiť vyblednutie, keď sú vystavené slnku (najmä hormonálne lieky)

Negatívne účinky slnečného žiarenia pre tehotné ženyPočas tehotenstva je v dôsledku hormónov v pokožke viac pigmentu, Mnoho žien (asi 70%) čelí tzv tehotná maska, t. j. sfarbenie viditeľné okolo úst, na lícach, pod očami a na čele . Ide o charakteristické hormonálne zmeny, ktoré bez dodatočnej ochrany filtra môžu byť viditeľné a trvalé . Vo výnimočných situáciách zostávajú na celý život. Tvár s takýmto sfarbením vyzerá unavená, špinavá a staršia ako v skutočnosti je - to je pravdepodobne dostatočný dôvod na pravidelné používanie vysokých filtrov. U žien s viditeľnou hyperpigmentáciou alebo materskými znamienkami sa dá očakávať, že ich závažnosť bude tehotná.

UV žiarenie navyše rozširuje krvné cievy, ktoré u žien so sklonom k kapilárnej pokožke môžu spôsobiť ich silné praskanie a následkom toho aj tvorbu menej estetických červených pavučinových žíl.

Mali by ste si byť vedomí rizika rýchlejšieho prehrievania tela (tehotné ženy majú mierne zvýšenú teplotu), čo môže viesť k zvýšenému riziku vaginálneho krvácania, predčasnej kontraktilnej funkcie a dokonca aj v extrémnych prípadoch k potratu. Z tohto dôvodu sa tehotným ženám neodporúča používať saunu, solárium alebo dokonca horúce kúpele .

Veľmi dôležitým faktom je, že slnečné žiarenie znižuje hladinu kyseliny listovej v krvi . Ako je známe, kyselina listová bráni vrodeným malformáciám nervového systému a zlepšuje fungovanie nervových buniek matky a dieťaťa. Preto by každá žena, ktorá sa snaží, tehotná a dojčiaca mala doplniť kyselinu listovú a konzumovať pokrmy zo zelenej zeleniny, ktorá je bohatá na tento vitamín.

Mimochodom, mali by ste poprieť stále fungujúci mýtus: slnečné žiarenie nepreniká pokožka dieťaťu, fetálne vody sa neprehrievajú. Preto nemá zmysel pokryť brucho samo počas opaľovania a pokročilé tehotenstvo nie je indikáciouúplne sa vzdať slnečného žiarenia. Časti tela, ktoré by mali byť mimoriadne chránené a ktorým by sa malo zabrániť priamemu slnečnému žiareniu, sú prsia , najmä preto, že majú tendenciu rásť v tehotenstve. Napätá koža s predispozíciou k strie je mimoriadne citlivá na spálenie od slnka. Tehotenstvo je čas, keď sa oplatí opaľovať bez opaľovania, ktoré môže spôsobiť väčšie poškodenie pokožky ako celý laktačný proces.

Pre tehotné ženy môže byť opaľovanie nepríjemné, čo je dôsledkom búrlivých hormónov, ktoré bránia termoregulácii. Zvyčajne sa inštinktívne vyhýbajú intenzívnemu opaľovaniu. Nie je to však bezvýznamné, je to správna dávka slnka, pretože od toho závisí výroba vitamínu D. Čím ľahšia je pleť, tým menej času je potrebné na to, aby sa dosiahlo optimálne množstvo vitamínu D. Tehotenstvo nie je choroba, opaľovanie hlavou prináša veľa výhod pre mamu aj dieťa, ale - ako všetko - môže spôsobiť príliš veľa škody.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi