Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
L.O.L. Surprise
17.10.2020
L.O.L. Surprise
L.O.L. Surprise - trend pre malých zberateľov Už niekoľko sezón sú medzi deťmi hitom malé zberateľské hračky ukryté v rôznych škatuliach alebo loptič... čítať celé
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
13.09.2019
Kŕmenie dieťaťa a podávanie prvého ovocia a zeleniny
Naučiť sa samostatne jesť je skutočnou výzvou pre batoľatá aj pre rodičov. Malé ruky nie vždy zvládnu lyžicu a nedostatok klinčekov sťažuje žuvanie je... čítať celé
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
13.09.2019
Kedy by malo batoľa meniť posteľ?
Zmena postieľky pre batoľatá na detskú postieľku je jednou z prvých veľkých zmien v živote batoľa. Kedy je najlepší čas na to, aby táto udalosť nebola... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

Široký výber

 

Široký výber tých najrôznejších hračiek zaručí neobmedzenú a nekončiacu zábavu pre najmenších.

To bude radosti!

Z našej najširšej ponuky si určite každý vyberie.

 

 

 


 

 

 

 

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Interaktívny priateľ Rockit od spoločnosti Fisher Price - prehľad robota
13.09.2019

Interaktívny priateľ Rockit od spoločnosti Fisher Price - prehľad robota

Interaktívny priateľ RockitExistuje veľa interaktívnych hračiek. Zvyčajne sú to dosť hlasné a často dráždivé pomôcky rodičov, ktoré sa pre deti rýchlo začnú nudiť. S produktmi Fisher Price sa líši. Vyrobené z vysoko kvalitných plastov, sú počas hry odolné aj extrémnemu použitiu. Deti často narážajú na hračky alebo ich vyhodia zo stola alebo pohovky.

Interaktívny priateľ Rockit je príkladom premyslenej interaktívnej hračky, ktorá je okrem rafinovaných technických aspektov pre dieťa veľmi vizuálne príťažlivá, a čo je najdôležitejšie, veľkú podporu pre jeho celkový vývoj.
200


Počas hrania s robot Rockit a jeho priateľka Glow sa dieťa vďaka rôznym piesňam a prejavom naučí písmená, abecedu a farby, urobí prvé pokusy o vlastné počítanie a vyvinie zručnosti súvisiace s vyjadrovaním emócií. Farebné svetlo na Rockitovej tvári a v Glowku, hudba (piesne, detské rýmy) a zvuky, pohyb (hojdanie Rockita, pohybujúce sa uši) a rôzne textúry stimulujú všetky zmysly dieťaťa.

Táto zdanlivo jednoduchá hračka skrýva mnoho rôznych foriem zábavy spojených s učením. Rockit zapojí dieťa do hry a dáva mu voľnosť pri výbere danej činnosti. Vďaka tomu sa malý učí podstatu vzťahov medzi príčinami a dôsledkami a sleduje následky vykonaných krokov.

"Rastiem s dieťaťom"Značka interaktívneho priateľa Rockita Cena Fishera vám umožňuje hrať a učiť sa na 3 úrovniach, prispôsobené na vek a štádium vývoja dieťaťa:
 • Objavovanie úrovne 1, vek od 6 mesiacov - vzdelávacie dobrodružstvo s Rockit a Glow, t. j. učenie sa od nuly rytmickými, radostnými frázami a piesňami.
 • Podpora úrovne 2, vek od 12 mesiacov - ďalšia úroveň vzdelania vrátane učenie základných slov v angličtine.
 • Imitácia úrovne 3, vek od 18 mesiacov - je čas uviesť celé telo do pohybu zapojením dieťaťa do tanca, napodobňovaním robota a dodržiavaním jeho jednoduchých pokynov.
201


Interaktívny priateľ Rockit je vďaka svojej veľkej veľkosti veľmi zaujímavým objektom pre šesťmesačné dieťa. Môže dokonca na neho vyšplhať a oprieť sa, keď hrá v sede. Kontrastné intenzívne farby priťahujú pozornosť každého okolo neho. Zvuky sú utlmené a nie príliš hlasné, takže dieťa nevyľakajú, ale budú zaujímavé.

Jednoročné dieťa, ktoré sa pokúša plaziť a podnikať prvé kroky samo o sebe, sa stále viac zaujíma o svet. Stále viac a viac hovorí, začína tancovať s hudbou a napodobňuje ostatných. Pohyblivé časti Rockit už nie sú tajomstvom jednoročného dieťaťa, ktoré ich používa veľmi ochotne a čoraz viac vedome. Je to stále ten istý interaktívny priateľ a dieťa stále objavuje svoje novšie a fascinujúcejšie vlastnosti.

Pre 1,5-ročné dieťa tvorcovia tejto hračky pripravili 3. úroveň vzdelávania, ktorá zlepšuje všetky predtým nadobudnuté zručnosti. Je čas spievať spolu s Rockitom, odpovedať na otázky, robiť vtipné príkazy a zaznamenávať vaše vystúpenia.

Technické údajeNajdôležitejšie informácie týkajúce sa funkčnosti a technických informácií o interaktívnom priateľovi Rockit:
  venovaný deťom vo veku 6 až 36 mesiacov,
 • viac ako 100 zvukov, piesní, melódií a prejavov,
 • 3 úrovne vzdelávania prispôsobené veku a vývojovému štádiu dieťaťa,
 • režimy "demo" a "plný", ktoré je možné zmeniť pomocou prepínača umiestneného v základni robota,
 • interaktívny panel s otočnou guľou 123, spínačom ABC a jazdcom s tvarmi,
 • zmyslové prvky: nohy Rockita s rôznymi panelmi textúry, hrkálka Rockita a mäkké vlasy,
 • pohyblivé zaťahovacie uši,
 • tvár Rockita zvýraznená mnohými farbami,
 • Žiara - Rockitov priateľ, ktorý sedí po jeho ľavej ruke, ktorý začne hrať piesne, počas piesní sa rozsvieti,
 • vstavaný mikrofón s funkciou nahrávania a prehrávania zvuku 3 rôzne vtipné hlasy


Vyžaduje 4 AA (LR6) batérie, ktoré sú súčasťou hračky.
202

Môj názorNemám žiadne výhrady k technickému aspektu výkonu robota. Plast, z ktorého bola táto hračka vyrobená, je takmer nezničiteľný. Pokiaľ ide o funkčnosť, jeden prvok bol podľa môjho názoru v návrhu trochu opomenutý a zanedbávaný - Uši Rockita. Aj keď sú mobilné, postrádajú interaktívne prvky spojené so zvukovými alebo svetelnými efektmi. Potenciál tejto časti robota nebol úplne využitý, čo je škoda, pretože dieťa sa ich najčastejšie dotýka.

Okrem tohto jedného detailu poskytuje Rockit dieťaťu množstvo zábavy. Nie je to veľmi komplikovaná hračka, takže jej prevádzka nespôsobuje veľké problémy ani šesťmesačnému dieťaťu. Estetický vzhľad, trvanlivosť, zvuky príjemné pre ucho a 3 úrovne učenia sú určite hlavnými výhodami tohto robota. V porovnaní s inými interaktívnymi robotmi pre deti sa Rockit vyznačuje funkciou side-swinging a schopnosťou zaznamenávať zvuky a hrať ich v 3 rôznych hlasoch.

Deti milujú robotov. Všetky stroje a hračky, ktoré sa pohybujú a vydávajú zvuky, sú pre nich atraktívne. Interaktívny priateľ Rockit nie je prvým robotom spoločnosti Fisher Price v našej domácnosti. Spočiatku bol pravdepodobne známy väčšine Beboových rodičov. Určite to neskončí na Rockite.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi